• FAQ

SAP Business One - вопросы и ответы

1) Що таке SAP?

- SAP є світовим лідером з виробництва програмного забезпечення і надання пов'язаних з ним сервісів для підприємств. Компанія заснована в 1972, штаб-квартира - Валльдорф, Німеччина.

 

2) Роль BDO Україна?

- BDO є єдиним партнером SAP на території України, який має експертизу і власні локалізовані додатки для SAP Business One, право розповсюдження ліцензій на програмне забезпечення SAP, а також право надання повного спектру послуг з впровадження та навчання продуктам SAP з фокусом на SAP Business One.

 

3) Що таке SAP Business One?

SAP Business One - це програмне забезпечення управління бізнесом для малих і середніх компаній.

Понад 60 000 компаній використовують SAP Business One для забезпечення комплексної підтримки в області фінансів, продажів, ланцюжів поставок, виробництва, управління проектами та виробничих процесів.

 

4) Що таке ERP?

ERP-система (Enterprise Resource Planning System) - система планування ресурсів підприємства - корпоративна інформаційна система, призначена для автоматизації обліку і управління. ERP охоплює всі ключові процеси діяльності компанії, такі як: управління фінансами, планування і управління виробництвом, управління формуванням і розподілом запасів, управління реалізацією та маркетингом, управління постачанням, управління проектами, управління сервісним обслуговуванням, управління процедурами забезпечення якості продукції.

 

5) Що таке CRM?

CRM-система (Customer Relationship Management) - система управління взаємовідносинами з клієнтами - програмне забезпечення для організацій, призначене для автоматизації взаємодії з клієнтами, з метою підвищення рівня продажів, оптимізації маркетингу і поліпшення обслуговування клієнтів, шляхом збереження інформації про клієнтів і історію взаємин з ними, встановлення і поліпшення бізнес-процесів та подальшого аналізу результатів.

 

6) Яка мова підтримується SAP Business One?

SAP Business One підтримує 28 мов, в тому числі українську і російську.

 

7)  Скільки коштує SAP Business One?

Ціноутворення в SAP Business One залежить від ряду факторів, таких як: кількість користувачів, типи ліцензій, спосіб розгортання, підтримка, а також обсяги впровадження й навчання. Система ліцензування рішень SAP дозволяє оплачувати ліцензії для тієї кількості користувачів, які необхідні вам у цей момент.

Мінімальна кількість ліцензій (користувачів системи) — 1.
 

8) Які існують типи ліцензій SAP Business One?

Існують дві версії  поставки ліцензій — на MS SQL і на SAP HANA, і декілька видів користувачів:

-    Professional User (повний доступ до всієї функціональності системи)
-    Limited User (обмежений доступ)
-    Starter Package User (спеціальний тип ліцензій для компаній, яким необхідно до 5 користувачів системи).

Усі ліцензії іменні! Два користувача під одним ім'ям не можуть одночасно використовувати систему. Це забезпечує аудиторський слід і підсилює контроль власника / менеджера.

 

9) Якого розміру компанії використовують SAP Business One?

Хоча програмне забезпечення SAP часто асоціюється з великими підприємствами, рішення SAP Business One призначений спеціально для сегмента малого та середнього бізнесу за доступною ціною.

 

10) Чи необхідно допрацьовувати і оновлювати SAP Business One під потребу підприємства?

- Компанія може почати використовувати стандартний функціонал з самого мінімального набору функцій, при цьому зростання компанії може цілком проходити в рамках вже включених в стандартний функціонал функцій і процесів, не вдаючись до додаткових розробок. Для більшості підприємств малого бізнесу, SAP Business One - це система «на виріст», де зростання бізнесу не потребуватиме робити все нові і нові інвестиції в розробку, адже потрібний функціонал вже включений в систему. Набір налаштувань дозволяє розширити її можливості, не вдаючись до послуг програмістів.

- У зв'язку з цим, немає необхідності «дописувати» програму n-кількість разів, сукупна вартість системи прозора, і, як правило, розраховується одноразово.

 

11) Для чого мені переходити на SAP Business One?

- Тому що SAP Business One - це німецька якість і сильний бренд, що зарекомендував себе. Продукт SAP Business One спочатку був розроблений в Ізраїлі на початку 1990-х, а в 2003 році придбано «SAP SE». З тих пір і по сьогодні штаб-квартира розробки знаходиться в Вальдорфі, Німеччина.

- Більш чітко регламентовані бізнес-процеси, побудовані на кращих практиках управління малими та середніми компаніями Європи та Північної Америки;

- Рішення легко інтегрується з системами іноземних компаній, володіє «аудиторським слідом», що важливо для іноземних інвесторів, кредиторів та партнерів, це трансформується в конкурентні переваги для компанії на міжнародних ринках;

- SAP Business One - це альтернативна система управлінського обліку з високим ступенем захисту інформації і надійністю;

- У SAP Business One доступний найбільш широкий серед подібних рішень інструментарій для збору і аналізу статистики та аналітики в реальному часі;

- У SAP Business One вся регламентована і управлінська документація зібрана в одній програмі, що повністю виключає можливість втрати документів, інформації.

 

12) Наскільки цікавим (потенційним) є ринок України, з точки зору продажів SAP Business One?

- Ринок оцінюється як перспективний, і не тільки для МСБ, ми бачимо перспективи також в бюджетній сфері.

- Ціни з урахуванням знижок незначно вище, ніж у конкурентів SAP Business One, але функціонал набагато ширше, бізнес-процеси більш чітко регламентовані, консолідують всі рівні менеджменту, а також система дає в розпорядження базу-данних і систему бізнес-аналітики (BI), аналогів яких для сектору МСБ у конкурентів немає, або це окремі дорогі рішення. Крім того, є можливість хмарної підписки, що значно знижує сукупну вартість системи для підприємств, що мають віддалені офіси, і мобільних додатків, які входять в стандартну поставку.