Цей сайт використовує файли cookie, щоб надати вам швидше реагування та обслуговування, що персоналізується. Будь ласка, прочитайте нашу ПОЛІТИКУ КОНФІДЕЦІЙНОСТІ для отримання додаткової інформації про файли cookie, які ми використовуємо, і про те, як їх видалити або заблокувати.

Чому Україна це вигідна локація для IT-бізнесу?

02 жовтня 2020

30 вересня Партнер юридичної практики БДО в Україні, Роман Хрустенко, і Партнер з податкового консультування БДО в Україні, Віктор Невмержицький, провели вебінар на тему: «Нові можливості для IT-бізнесу Білорусі в Україні».

На вебінарі ми обговорювали питання нових можливостей розвитку бізнесу в Україні для представників IT-компаній Республіки Білорусь.

Як з'ясувалося, існує багато переваг для компаній змінити локацію і почати вести свій бізнес без перешкод.

 

Отже, чому Україна?

Можливості для розвитку ІТ бізнесу в Україні

Однак слід розуміти, що незважаючи на всі позитивні фактори, просто перевести людей в Україну буде недостатньо для продовження функціонування ІТ-компанії. В умовах невизначеності в країні здається, що білоруському ІТ-бізнесу може знадобитися плацдарм для діяльності на тривалий час. А значить, його переїзд в Україну буде охоплювати також багато інших аспектів, а саме:

  • Визначення ефективної бізнес-моделі, яка буде достатньо адаптована і гнучка в умовах безстрокового перебування компанії в Україні
  • Пошук приміщення / офісу для розміщення персоналу. Організація й налаштування інфраструктури (перевезення, закупівля обладнання, облаштування)
  • Відкриття рахунків у локальних банках, забезпечення налагодження виплати заробітної плати для співробітників
  • Забезпечення юридичної прозорості та відповідності діяльності компанії нормам українського законодавства

 

Варто так само розібратися з формою зайнятості. Вибір працевлаштування в українську компанію стоїть між  відкриттям ФОП або компанії, наприклад, ТОВ.

Під час вебінару Роман Хрустенко порадив звернути увагу не на безстрокові, а на строкові трудові договори, вибираючи зручний строк контракту. У разі вибору цивільно-правого договору, роботодавця цікавить результат виконаних робіт. Перевага такого договору в тому, що сторони вільні визначити свої права і обов'язки набагато ширше, ніж у випадку з трудовим договором.

Також Роман розповів про контролюючі органи, з якими доведеться зіткнутися на початку і під час своєї діяльності:

  • Фіскальні органи: Державна податкова служба, Державна митна служба України
  • Соціальні органи: Державна служба з питань праці, Пенсійний фонд України
  • Спеціалізовані профільні контролюючі органи: Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів, Державна екологічна інспекція України, Державна архітектурно-будівельна інспекція України, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку
  • Силові органи: Прокуратура, Поліція, СБУ

 

У свою чергу, Віктор Невмержицький розповів про основні положення валютного регулювання та про порядок розрахунку і ставки податку на прибуток, бо ці питання цікавлять кожного, адже від них залежить кінцева мета бізнесу — прибуток. Він зазначив, що надання ІТ послуг нерезиденту не є об'єктом ПДВ, при цьому в української компанії немає права на ПДВ кредит на вхідний ПДВ (наприклад, на послуги оренди, купівлю комп'ютерів та меблів).
 

 

Фахівці компанії BDO в Україні з легкістю допоможуть розібратися в юридичних і податкових питаннях вашого бізнесу.