• Чому найкращі нові плани містять огляд впливу оподаткування
Публікація:

Чому найкращі нові плани містять огляд впливу оподаткування

23 березня 2021

Коли підприємства переосмислюють операційні моделі і бізнес-середовища після Covid-19, після Brexit і після Трампа, важливо розуміти наслідки після оподаткування будь-яких змін, що розглядаються. Своєчасне залучення вашої податкової команди й податкових консультантів до обговорення є головним для розуміння й реалізації очікуваних результатів. Під час розвитку бізнесу, розуміння прибутку після оподаткування є особливо важливим показником для акціонерів і зацікавлених сторін.

Ось десять причин того, чому потрібно залучати податкових експертів до розгляду нових планів і реорганізації бізнесу.
 

1. Податкові компроміси

Часто існують компроміси між досягненням бізнес-цілей і управлінням податковим ризиком та витратами. Чим раніше ви виявите зростання оподаткування чи заощадження за рахунок зменшення податкових зборів під час бізнес-моделювання, тим більша ймовірність того, що плани можуть бути переглянуті задля управління ризиками та потенційного підвищення прибутку після оподаткування. Податкова команда і консультанти можуть допомогти керувати стратегічним розвитком, задля досягнення найкращого загального результату для бізнесу.
 

2. Податкові пільги

Виявлення того, які податкові пільги (наприклад, податкові кредити на НДДКР) можуть бути доступними в країнах і регіонах, у яких працює група або бізнес, може значно вплинути на чистий дохід від оподаткування групи. Звичайно, також необхідно зрозуміти, наскільки ймовірна їхня доступність упродовж усього періоду плану, чи потрібно вносити будь-які корективи, щоб отримати право на допомогу відповідно до оперативного плану, і як затверджуватимете дані, необхідні для подання заяви. Нині інновації важливі для більшості підприємств, тому податкові пільги можуть сприяти підвищенню вартості та збільшенню грошових потоків.
 

3. Правильні дії в потрібному місці

Ви маєте зрозуміти, які види діяльності й ресурси утворюють цінність бізнесу. Чітке уявлення про ланцюжок ціноутворення має важливе значення для прийняття стратегічних рішень, таких, як інвестиційна стратегія, взаємодія між функціями й навіть вибір місця розташування.

Міжнародні правила трансфертного ціноутворення, зазвичай, призводять до збільшення прибутку, що спрямовується на діяльність зі створення більшої вартості. У різних країнах діють різні податкові правила для різних видів доходів і прибутків підприємств. Навіть у рамках ЄС можуть бути значні відмінності, коли мова йде про корпоративні податки, непрямі податки й внески до фонду страхування з безробіття. Забезпечення збалансованості всіх цих чинників є одним з основних завдань, рішення якого може значно підвищити ефективність. Перегляд вашої міжнародної податкової моделі й політики трансфертного ціноутворення з метою зміни ділової активності в середовищі після Covid має стати головним пріоритетом.
 

4. Оптимізація ланцюгів постачання

Чи знаєте ви, де і які ваші митні та податкові зобов’язання за сплати ПДВ після Brexit? Чи зрозумілі вам нові процедурні вимоги та чи ефективно ви їх включили у свої процедури та системи? Чи впевнені ви, що ціни та контракти з міжнародними клієнтами адекватно враховують непрямі податки?

Якщо ви імпортуєте та експортуєте матеріали та товари, туди де купуєте сировину та комплектуючі та куди відправляєте готову продукцію, це може вплинути на мито та ПДВ, які сплачуватимете ви або ваші клієнти. Вам потрібно зробити все можливе, щоб зменшити вплив витрат на кордонах.
 

5. Транскордонні перекази — витрати при переході до нової норми

Ризик виникнення податкових витрат зростає в геометричній прогресії, якщо план трансформації передбачає переміщення активів групи або функцій через міжнародні кордони. Окрім безпосередньої необхідності розгляду звітності DAC6, якщо це стосується суб’єкта господарювання, що знаходиться в ЄС, треба розглянути питання про можливі збори за вихід із групи, а також про вплив на політику групи у сфері трансфертного ціноутворення та на поточну динаміку прибутку. Чи мають вони змінитися, щоб залишатися оптимальними?
 

6. Фінансування ваших нових планів

Більшість планів з трансформації потребують фінансування, а вибір позикового або акціонерного фінансування матиме податкові наслідки. Хоча відсотки, здебільшого, не обкладаються податком, вони можуть мати обмеження. Фінансування акціонерного капіталу може передбачати податки на капітал або державне мито. Транскордонне фінансування завжди вимагає ретельного розгляду з боку оподаткування; наприклад, розуміння будь-яких належних до сплати утриманих податків. Важливо також враховувати потенційні податкові витрати, пов’язані з будь-якими гнучкими можливостями отримання відсотків, дивідендів або доходів від приросту капіталу для різних альтернативних стратегій реалізації або виходу.
 

7. Управління податковими ризиками

Податкові органи прагнуть, щоб підприємства мали процеси й механізми контролю для управління податковими ризиками й дотримання податкового законодавства. При своєчасному визначенні податкових наслідків, що випливають з бізнес-планів, можливе здійснення належного управління ризиками та впорядкування процедури в рамках групи. У Великобританії старший співробітник з бухгалтерського обліку відповідає за засвідчення того, що компанією встановлюються й підтримуються належні процедури податкового обліку і звітності.
 

8. Виділення ресурсів та технологій для дотримання податкових норм

Усі нові бізнес-плани вплинуть на ваші процеси з дотримання податкового законодавства, тому краще зайнятися цим уже нині. Вчасне залучення податкової команди й консультантів допоможе визначити нові зобов’язання з дотриманню законодавства й підготуватися до підвищення кваліфікації й набору або аутсорсингу нових завдань. Податкові консультанти можуть допомогти здійснити зміни та впровадити правильну податкову технологію для впорядкування роботи щодо дотримання податкового законодавства.
 

9. Синхронізація податкової та бізнес-стратегії

Якщо нова бізнес-стратегія суперечить стратегії групи податків та трансфертного ціноутворення, це створить напругу та призведе до зростання ризику. Залучення податкової команди на ранніх етапах планування дасть змогу групі узгодити податкові та ділові стратегії.

Звичайно, навіть кращі нові бізнес-плани будуть розвиватися з плином часу, тому забезпечення синхронізації бізнес-стратегії й податкової моделі є постійним завданням. Наприклад, багато підприємств переходять до віртуальної команди та гнучкої робочої моделі після COVID-19. З одного боку, це може бути корисним для залучення й утримання ключових членів команди, а з іншого — призвести до ризику виникнення постійного представництва, коли команда базується на міжнародному рівні.
 

10. Моделювання періоду післяподаткової окупності

Внесення змін до бізнес-моделі чи діяльності передбачає порівняння низки варіантів і моделювання впливу найбільш сприятливих з них. У багатьох випадках буде дуже важко порівняти подібне з подібним, якщо тільки ви не зможете розрахувати, чи принаймні узагальнити, чисту податкову декларацію для бізнесу за новою нормою, усі витрати на транзакції та, нарешті, очікуваний термін окупності та прибутковості інвестицій.

Своєчасне залучення податкової команди та консультантів набагато полегшить процес отримання достовірних показників. Це дасть вам змогу відсіяти неефективні рішення та працівників, до того, як керівництво витратить на них занадто багато часу, і зосередитись на тих ініціативах, які сприятимуть збільшенню післяподаткової вартості бізнесу.

Детальніше про послугу Консультації з питань українського та міжнародного оподаткування від BDO в Україні.

 

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ ПРО ПЕРЕОСМИСЛЕННЯ БІЗНЕС МОДЕЛЕЙ

 

Джерело BDO United Kingdom