• Десять прогнозів на п'ять років цифрового розвитку
Публікація:

Десять прогнозів на п'ять років цифрового розвитку

21 січня 2022

«Шок майбутнього — це феномен часу, продукт сильно прискорюваного темпу змін у суспільстві.»

— Елвін Тоффлер, «Шок майбутнього»

 

У 1970 році Елвін Тоффлер передбачив, що темпи змін продовжуватимуть прискорюватися настільки, що суспільство буде насилу встигати за розвитком нових технологій.

 

Він мав рацію.

За останнє десятиліття ми стали свідками гіпершвидкісного розвитку технологій і на власному досвіді переконались у проблемах, що виникли у зв'язку з цим — від збоїв у роботі штучного інтелекту до атак вимагачів.

Нині настала наша черга зробити деякі прогнози.

 

Ось п'ять інновацій — і п'ять ризиків, на які підприємствам слід звернути увагу в найближчі п'ять років.

 

2022 рік

РИЗИК / Віддалена робота може призвести до зростання числа атак вимагачів на 300% 2022 року.

Це офіційно: Віддалена робота і гібридна робота залишаються. За даними компанії Cognyte, у першій половині 2021 року кількість атак вимагачів майже подвоїлася порівняно з 2020 роком. Ми очікуємо, що кіберзлочинці будуть посилювати спроби, щоб скористатися вразливістю, що виникла в результаті тенденції роботи вдома.

ІННОВАЦІЇ / ШІ допоможе керівникам керувати на робочому місці.

Оскільки працівники залишаються вдома, управління стає як ніколи складним. ШІ все частіше використовуватиметься для контролю діяльності працівників, управління строками, оновлення бюджетів і багато іншого. Це дозволить керівникам переключити увагу на наставництво працівників і досягнення бізнес-результатів.

 

2023 рік

РИЗИК / Кіберзлочинці посилять атаки на компанії зі списку Fortune 100.

Стежити за картиною кіберзагроз, що постійно міняється — завдання не з легких. Оскільки кіберзлочинці стають все сміливішими, а атаки вимагачів продовжують приносити прибуток, ми очікуємо, що 2023 року жертвами атак стане ціла низка компаній зі списку Fortune 100. До того ж, ми припускаємо, що вони виконають вимоги зловмисників, завдавши збитків на мільярди доларів.

ІННОВАЦІЇ / Штучні дані будуть у центрі уваги.  

Коли компанії збирають і зберігають дані споживачів, вони стають вразливими й привабливими для кіберзловмисників. Штучні дані — дані, що генеруються штучним інтелектом, які виступають як заміна даних споживачів — мінімізують ризик витоку даних, забезпечуючи безпеку споживачів. Захист конфіденційності даних користувачів відкриває безліч можливостей для обміну даними та співробітництва у більш широкому масштабі в майбутньому.

 

2024 рік

РИЗИК / Технонаціоналізм розірве цифрову нитку.

Цифрова нитка — цілісна мережа обміну інформацією, що охоплює весь ланцюжок постачань — безпосередньо зіткнеться з технонаціоналізмом, який є напрямом мислення, згідно з яким технологічний прогрес компанії безпосередньо пов'язаний з її національною приналежністю. Технонаціоналізм підштовхуватиме компанії до впровадження лише національних технологій і уникатиме обміну даними з постачальниками або партнерами з інших країн. Внаслідок цього управління продуктами відійде від впровадження цифрових технологій, а паперовий документообіг повернеться, особливо в галузях з високим рівнем регулювання.

ІННОВАЦІЇ /  Квантові обчислення увійдуть до повсякденного життя.

Будь-яка реальна проблема чи процес сповнені такої кількості змінних, що всесвіт можливих результатів безмежний. Навіть суперкомп'ютер не може впоратися з такою кількістю складних завдань, але квантові обчислення можуть це зробити. До 2024 року квантові обчислення будуть використовуватися для вирішення найскладніших світових проблем аж до молекулярного рівня.

 

2025 рік

РИЗИК /  Технологія не місцевого походження призведе до серйозного інциденту у сфері національної безпеки.

Країни вже починають активно обмежувати використання технологій не місцевого походження на користь національної безпеки, але ми припускаємо, що ці дії почнуть діяти після того, як порушення національної безпеки (наприклад, відключення енергосистеми країни) буде пов'язане з використанням технологій не місцевого походження. Такий інцидент сприятиме посиленню зростання технонаціоналізму, який вже поділяє країни.

ІННОВАЦІЇ /  Штучний інтелект вийде з режиму хмари та використовуватиметься як чіп.

Ринок чіпів ШІ, який стабільно зростав протягом останніх кількох років, у найближчі кілька років процвітатиме, оскільки чіпи ШІ будуть використовуватися для впровадження машинного навчання в більшу кількість пристроїв і організацій. У той же час ШІ постійно переміщатиметься за межі хмари, зводячи до мінімуму загрозу витоку даних і кібератак.

 

2026 рік

РИЗИК /  Атаки вимагачів стануть надто просунутими, щоб компанії могли їх виявити.

Працівникам вже складно визначити, що є атакою вимагачів, а що ні, а такі тактики, як фішинг і вішинг, стають все більш успішними для зловмисників. Подальший розвиток подій дозволить атакам вимагачів стати практично невідмінними від справжнього спілкування, що означає, що компаніям необхідно буде приділяти першочергову увагу тому, щоб не дати зловмисникам взагалі дістатися працівників. 

ІННОВАЦІЇ /  Метавсесвіт матиме успіх.

Метавсесвіт переходитиме з теорії в реальність, і в кожної людини з'явиться можливість мати цифрове життя, яке відображатиме його фізичне життя. До того ж, фізичний світ стане нерозривно переплітатися з цифровим, і багато з того, як ми працюємо і функціонуємо в повсякденному житті, стає все більш залежним від цифрових технологій, а не здатним до цифрових технологій. Наприклад, робота все більшої кількості людей буде повністю цифровою, а не фізичною.

 

Майбутній шлях пов'язаний з ризиком. На щастя, інновації висвітлюють шлях. У міру того, як компанії впроваджують передові технології для перетворення бізнесу, вони стикаються з новими проблемами та вразливостями. Інвестуючи на захист себе, своїх клієнтів і замовників, вони зможуть скористатися результатами технологічного прогресу, уникаючи небезпек, які можуть виникнути на їхньому шляху.

 

Бажаєте дізнатися, як можна підготуватись до зустрічі з майбутнім уже нині?

Ознайомтеся з нашим мікросайтом BDO Digital, це буде перший крок на цифровому шляху.


ВІДВІДАТИ BDO DIGITAL

 

Джерело BDO Digital