• Чи буде технологія криптоактивів підтримувати фінансові послуги майбутнього?
Публікація:

Чи буде технологія криптоактивів підтримувати фінансові послуги майбутнього?

10 травня 2022

 

З моменту запуску біткойна в 2009 році відбулося поширення криптоактивів, серед яких Ethereum, Litecoin і Ripple (спільно іменовані «альткойни») — добре відомі серед тисяч наявних нині. Технологія, яка дозволяє використовувати криптоактиви, стає все більш привабливою в секторі фінансових послуг, оскільки підприємства розвивають нові послуги і операційні моделі.

Походження

Криптоактиви, або просто «крипта», є цифровою або віртуальною валютою (і платіжною системою), яка нині зазвичай не випускається жодним центральним регулюючим органом (тобто банківськими, фінансовими чи державними установами) або покладається на них для перевірки транзакцій, а тому знаходиться за межами галузі традиційних фінансових послуг.

Криптографія використовується для захисту транзакцій, покладаючись на децентралізовану однорангову мережеву систему, засновану на технології розподілених реєстрів (distributed ledger technology, “DLT”), для відображення транзакцій. Технологія спирається на однорангову мережу та алгоритм консенсусу для поширення реєстрів між різними користувачами, використовуючи «вузли», які алгоритмічно пов’язані криптографічними процесами, для розробки блокчейна.

На відміну від традиційних платіжних систем з розподіленою базою даних, DLT не мають центрального адміністратора в блокчейні: перевірка / узгодження даних здійснюється за допомогою алгоритму консенсусу та однорангової мережі. Цей принцип дизайну робить DLT стійкою до модифікацій даних, забезпечуючи високий рівень безпеки, таким чином що, коли валютні одиниці купуються, продаються або передаються, транзакція надійно фіксується в реєстрі блокчейнів. Криптоактив зберігається та витрачається за допомогою цифрових гаманців, які діють як ключі, що дозволяють переміщувати одиницю.

Тенденції та зміни

Основні фінансові служби, включно з Visa, Mastercard і PayPal, починають використовувати криптоактиви та дають змогу здійснювати криптоплатежі. Крім самих криптовалют, потенціал використання технології блокчейн для інших застосунків фінансових послуг є стимулом розвитку. Майбутні випадки використання криптовалютних транзакцій можуть містити торгівлю облігаціями, акціями й іншими фінансовими активами. Розмовний блокчейн-блог.

Ще одна загальна тенденція, яка може вплинути на впровадження криптоактивів, містить появу «унікальних токенів» (Non-fungible Tokens, “NFT”). Хоча їхнє застосування переважно спостерігається в мистецтві та ігровій індустрії, існують нові варіанти використання NFT для забезпечення фінансових транзакцій, таких як транзакції децентралізованого фінансування (De-Fi), коли «кредитори» отримують NFT в обмін на токени кредитування, а також упорядкування процесів «Знай свого клієнта» — читайте тут.

Можливі майбутні події, які можуть вплинути на сектор фінансових послуг, містять:

  • De-Fi — це нова концепція фінансових технологій, заснована на безпечних розподілених реєстрах, де фінансові послуги побудовані на публічних блокчейнах, таких як Ethereum. У фінансовому секторі з’являється кілька проєктів De-Fi, які можуть стати ключовою рушійною силою у більш широкому застосуванні криптоактивів для зберігання активів у цифровому вигляді, а також  новим нерегульованим способом кредитування, який покладається лише на однорангові мережі.
  • Податкові норми, пов’язані з криптовалютою. Зі збільшенням, нерівномірним впровадженням криптоактивів у різних країнах та регіонах у всьому світі очікується поштовх до більшої кількості стандартів і правил для нагляду за діяльністю та транзакціями на основі криптовалют, включно із закликами до введення керівництва з крипто оподаткування. У Великобританії, наприклад, HMRC опублікував рекомендації щодо кредитування та стейкингу De-Fi на додаток до свого посібника з криптоактивів, тобто кредитування, позичання або передання контролю над криптоактивами.
  • Цифрові валюти центрального банку — із запровадженням більшої кількості стандартів і положень, що контролюють діяльність на основі криптовалют, а також зі зростаючим впровадженням, центральні банки стають активними в цій сфері, запроваджуючи електронний запис або цифровий токен офіційної валюти своєї країни як «цифрову валюту центрального банку» (central bank digital currency, CBDC). Наприклад, Китай і Венесуела вже запустили власні цифрові валюти, а Індія нещодавно оголосила про запуск до 2023 року. Інші країни, такі як США та Великобританія, досліджують створення власного CBDC, хоча вони ще не ухвалили рішення щодо його впровадження.
  • Широкомасштабне розгортання мереж 5G. Очікується, що більш висока швидкість підключення, вирішення будь-яких мережевих (і, можливо, витратних) проблем, пов’язаних з процесом майнінгу генерування монет, усуне деякі пов’язані перешкоди на шляху прийняття. Поряд з Ethereum існує низка екологічно чистих криптопроєктів, таких як Nano і Cardano, які мають інший підхід, переходячи до концепції підтвердження частки для схвалення транзакцій, що також має заощадити витрати на електроенергію і, отже, збільшити споживання.
  • Проєкти на основі мультиланцюгів — вони повсюдно вважаються майбутнім блокчейну, що забезпечує взаємодію та легке передання криптоактивів через декілька блокчейнів.

Реалізація потенціалу

Реалізація величезного потенціалу використання криптоактивів і технології блокчейну в секторі фінансових послуг означає вирішення багатьох технічних проблем як для підвищення застосування, так і для інтеграції систем. Деякі із цих технічних проблем містять масштабованість, безпеку, конфіденційність, затримку, перевантаженість мережі, споживання енергії, сумісність, стабільність ціни токенів, загальний досвід користувача тощо.

Наприклад, провідний розробник наборів інструментів для створення застосунків на основі блокчейну розробив новий тип DLT з власним запатентованим алгоритмом консенсусу і робочими протоколами для підвищення ефективності обчислень, швидкості обробки, безпеки, гнучкості та сумісності. Наші фахівці з відділу фінансових послуг та розробки програмного забезпечення допомогли їм отримати податкову пільгу на дослідження та розробки для підтримки вартості проєкту. 

Як ми можемо допомогти вам в наступному проєкті

Більшість проєктів, які використовують цю технологію, імовірно, передбачають певний рівень досліджень і розробок, які мають право на податкову пільгу на дослідження і розробки. Більшість нашої команди R&D є розробниками програмного забезпечення, інженерами та технічними фахівцями, і ми маємо значний досвід роботи з клієнтами в банківській сфері, фінансовій, фінансово-технічній сферах, фондах хеджування, торгівлі похідними фінансовими інструментами, тому ми можемо допомогти вам визначити, що кваліфікувати та як створити успішну заяву.

Для отримання додаткової інформації відвідайте наш британський вебсайт

Оригінальний зміст надано 

 

Джерело BDO UK