Цей сайт використовує файли cookie, щоб надати вам швидше реагування та обслуговування, що персоналізується. Будь ласка, прочитайте нашу ПОЛІТИКУ КОНФІДЕЦІЙНОСТІ для отримання додаткової інформації про файли cookie, які ми використовуємо, і про те, як їх видалити або заблокувати.
Публікація:

Як моделювання грошових потоків може допомогти ефективно оцінити ваш бізнес у складний час

25 травня 2020

У зв'язку з тим, що COVID-19 істотно впливає на поточну економічну ситуацію, власники бізнесу запитують, як ми прогнозуємо наші грошові потоки в найближчі місяці, враховуючи рівень невизначеності? І, якщо нам потрібно профінансувати себе протягом цього періоду — скільки нам дійсно потрібно зібрати, щоб забезпечити достатній запас незадіяних коштів?

Відповідь на ці питання — будьте ініціативними.

Бізнес повинен приймати поінформовані і своєчасні рішення. Ці рішення будуть мати вирішальне значення для того, щоб їхній бізнес залишався платоспроможним в цей час, а також дозволять їм ефективніше планувати і керувати стратегіями, які допоможуть їм вийти з кризи сильнішими.

Безсумнівно, що насамперед власники бізнесу будуть оцінювати свої грошові потоки, щоб зрозуміти, де вони можуть звільнити і збільшити грошові потоки. У нормальних умовах проблеми з грошовими потоками є найбільш часто згадуваною причиною невдач у бізнесі. Коли це посилюється наслідками вірусу COVID-19, які впливають на планування людських ресурсів, клієнтів і постачальників, принаймні, протягом наступних шести місяців, це ще більше збільшує ризик.

З огляду на це, ваша компанія повинна буде вжити практичних заходів, щоб підготуватися до перехідного періоду і створити трамплін для майбутнього. Важливо не тільки мати на увазі короткострокові потреби в готівці, а й бути спроможними підготуватися до початку запуску свого бізнесу і оцінки того, скільки готівки потрібно для цього. У цей складний кризовий час підприємства повинні розглядати різні припущення, щоб зрозуміти, якими будуть результати.

 

Модель грошових потоків

Саме тут моделювання грошових потоків може бути використано як ініціативний бізнес-підхід при оцінці поточних і майбутніх потреб у грошових потоках за різними сценаріями. Таке детальне моделювання є не тільки інструментом для оцінки поточних потреб, а й рушійною силою майбутнього зростання, підвищує передбачуваністі ваших рішень і надає більше впевненості вашим пайовим партнерам.

Моделювання грошових потоків здійснюється в двох напрямах:

  • Принципово важливо забезпечити можливість превентивного управління короткостроковими потребами в грошових коштах і максимально гнучкого прогнозування майбутніх грошових потоків з урахуванням тривожних часів і незвіданих шляхів, якими нам ще належить орієнтуватися в найближчі місяці.
  • Прогнозування грошових потоків також важливе при зверненні до зовнішніх сторін для покриття ваших потреб у фінансуванні. Ви зможете визначити, який обсяг фінансування потрібен за різними сценаріями і розглянути різні варіанти фінансування, а також доступні джерела фінансування.

 

Створення моделі

Так як же почати процес моделювання і прогнозування? Для початку вам необхідно поставити кілька запитань, щоб переконатися, що ви перебуваєте на правильному шляху.

По-перше, яка мета вашого моделювання?

Модель хороша настільки, наскільки хороша її конструкція, і не може бути побудована в ізоляції. При підготовці моделі необхідно визначити її призначення. Як тільки ви визначитеся з її призначенням, ви зможете зрозуміти, які види інформації вам будуть потрібні для цього. Наприклад:

  • Ви проводите аналіз беззбитковості?
  • Оцінюєте ви свої короткострокові потреби в грошових коштах?
  • Чи потрібне вам фінансування або оцінка вашого бізнесу для цілей оцінювання?
  • Оцінюєте ви вплив майбутніх перспектив зростання?

Точно розуміння своєї мети, може сприяти просуванню вашого бізнесу, тому що допомагає привести дії до бажаного результату, немов план,  який допоможе вам у цьому.

По-друге, як виглядає надійна модель?

Існує чотири ключові показники стійкої моделі, зокрема це:

  1. Чітко формулює ключові фактори вашого бізнесу. Тобто, показує конкретні важелі, за допомогою яких бізнес отримує вартість.
  2. Ключові ресурси і прогнози (засновані на чинниках розвитку бізнесу) розділені. Це дозволяє вам змінювати ресурси у цей складний період, дозволяючи моделі бути гнучкою.
  3. Інтегрована надійна модель. Звіт про прибутки і збитки, звіт про рух грошових коштів та бухгалтерський баланс сформовано таким чином, що вони взаємодоповнюють один одного (тристороння модель). Тристоронній прогноз забезпечує більшу цілісність і більш сприятливо сприймається при отриманні доступу до фінансування.
  4. Надійна модель дозволяє проводити аналіз сценаріїв і оцінювати, який вплив буде на ваш бізнес залежно від різних сценаріїв.

Для того, щоб ваша модель залишалася цінною, важливо постійно її переоцінювати. Важливо правильно визначити орієнтири, щоб вони були якомога точнішими. Там, де допущення нестабільні, важливо зрозуміти ризик, запустивши ряд сценаріїв. Хоча на це може знадобитися час, в довгостроковій перспективі це буде вигідно для підтримки вашого бізнесу і бізнес-планів.

Загалом, моделювання може допомогти зорієнтувати ваш бізнес у цей час. Компанія BDO готова дати вам пораду і допомогти визначити найкращі способи прогнозування грошових потоків в доступному для огляду майбутньому, а також надати ключову інформацію для досягнення ваших цілей.

У нас в BDO  є команда, яка може допомогти в побудові індивідуальної фінансової моделі, що відповідає вашим бізнес-вимогам.

Оригинальний матеріал на BDO Australia.

Зв'яжіться з нами, щоб дізнатися більше.