• Новини в сфері корпоративних податків

    Випуск 62 — травень 2022 року

Публікація:

Новини в сфері корпоративних податків Випуск 62 — травень 2022 року

14 червня 2022

Запропонована в ЄС директива усуне упередження, яке надає перевагу фінансуванню шляхом залучення позикового капіталу у порівнянні з фінансуванням за рахунок власних коштів, додатково обмежуючи відрахування витрат на відсотки, але дозволяючи, в певних випадках, відрахування збільшення власного капіталу. Оскільки більшість країн дозволяють компаніям відраховувати відсотки за заборгованістю зі свого оподатковуваного доходу, але не пропонують використання такого ж методу щодо збільшення власного капіталу, бізнес має стимул брати позики. Це може змінитися у 2024 році.

Оподаткування криптовалюти продовжує викликати інтерес податкових органів. У цьому випуску є стаття про позицію Канади щодо транзакцій з використанням криптовалюти. Багамські острови мають намір дозволити своїм громадянам сплачувати податкові зобов'язання за допомогою цифрових активів. Уряд США запропонував поширити певні правила оподаткування цінних паперів на криптовалюти та інші цифрові активи, а також розширити вимоги до звітності. ОЕСР завершила консультації стосовно нової системи податкової прозорості для звітності та обміну інформацією про криптоактиви, а також пропонованих змін до Загальних стандартів звітності (ЗСЗ).

Дворівневий механізм оподаткування ОЕСР залишається в центрі уваги після випуску типових правил GloBE в межах Pillar Two та громадських консультацій щодо проєкту типових правил, які стосуються передбачуваного виключення регульованих фінансових послуг в межах суми A Pillar One. Ми надаємо цікаву статтю про вплив типових правил Pillar Two на компанії в секторі природних ресурсів. Консультації щодо впровадження глобального корпоративного мінімального податку в межах Pillar Two тривають у Новій Зеландії і Швейцарії, а Канада, як очікується, наслідує цей приклад. Іспанія ввела мінімальний податок у розмірі 15% у січні, але схоже, що цей податок не повністю відповідає мінімальному податку в межах Pillar Two. Ще однією подією стало отримання Естонією дозволу відкласти впровадження запропонованої директиви ЄС щодо Pillar Two до 2030 року.

Об’єднані Арабські Емірати проводять консультації щодо майбутнього режиму оподаткування податком на прибуток підприємств. Уганда готується ввести своє третє визначення терміну «бенефіціарний власник», аби сприяти прийняттю зобов'язань щодо обміну інформацією.

У Камбоджі діє новий інвестиційний закон, який містить низку податкових пільг і спрощених процедур.

Читайте ці та інші статті в травневому випуску Corporate Tax News за 2022 рік. Обов'язково ознайомтеся з Corporate Tax Bytes та глобальними податковими новинами.

 

Якщо ви бажаєте отримати більше інформації про будь-яку статтю у цьому випуску або хочете обговорити наслідки для вашого бізнесу — зв’яжіться з вашим місцевим спеціалістом BDO.

 

Джерело BDO Global