• Новини у сфері непрямих податків Випуск 1/2022 — січень 2022 рік
Публікація:

Новини у сфері непрямих податків Випуск 1/2022 — січень 2022 рік

26 січня 2022

Вітаємо в нашому випуску новин BDO про непрямі податки за січень 2022 року. Ми починаємо рік з потужної лінійки розробок та ідей з усього світу.

Дві основні статті висвітлюють події в ЄС: в одній статті розглядається бурхливий період у торговельних відносинах ЄС-США та подальші кроки, а в другій статті розглядається угода ЄС щодо оновлення й модернізації правил знижених ставок ПДВ.

Змістивши фокус на Азію, ми надаємо оновлення щодо схеми Уповноваженого економічного оператора в Індії, системи обов’язкового податкового кредиту, яка буде застосовуватися в Японії для цілей податку на споживання з жовтня 2023 року, а також нові правила, які застосовуватимуться до приватних споживачів у Сінгапурі з 2023 року, згідно з якими такі споживачі повинні будуть сплачувати податок з імпортних товарів і послуг на суму до 400 сінгапурських доларів.

Суди вели активну діяльність, і Суд ЄС підтвердив в угорській справі, що ПДВ стягується лише за фактично отриману винагороду. Верховний суд Індії виніс рішення, яке забороняє платнику податків вимагати відшкодування значної суми податку на товари та послуги незважаючи на те, що захист платника податків щодо неправильного подання було пов’язано зі збоями на індійському порталі, присвяченому податку з товарів і послуг.

Зміни внесено до ставок ПДВ на Багамах, у Бахрейні, Індонезії та Лаосі. Президент Еквадору отримав повноваження знижувати ставку ПДВ для осіб, які надають окремі туристичні послуги, надано рекомендації щодо ПДВ для мобільних телефонів і пакетів ефірного часу, у податкових органах ОАЕ і Шрі-Ланки роз'яснили цільові звільнення від ПДВ для інформаційних технологій та деяких послуг. Дата набуття чинності нових правил групування ПДВ у Польщі перенесена на 1 липня 2022 року.

В інших новинах Вірменія, Камбоджа і Україна приєдналися до зростаючого списку країн, які розширюють режими ПДВ, щоб застосовувати їх до постачальників цифрових послуг нерезидентів, а податкові органи Нігерії роз’яснили застосування таких правил у Нігерії. Інші країни продовжують експериментувати з правилами непрямого оподаткування, такими як:

  • Поширення маржинальної схеми туроператорів на підприємства, зареєстровані як платники ПДВ, як одержувачі в Австрії.
  • Податкові органи Італії видають рішення про право на відрахування податку на додану вартість з імпорту.
  • Дозвіл підприємцям, зареєстрованим як платники ПДВ у Нідерландах, вираховувати ПДВ на витрати на громадське харчування в певних ситуаціях й оновлення офіційної політики щодо тлумачення вимоги «спеціального державного нагляду», щоб кваліфікуватись як фонд колективного інвестування, аби привести його відповідно до ширшого тлумачення вимоги з боку Верховного суду Нідерландів.
  • Запровадження електронного виставлення рахунків в Іспанії, а також податку на використання одноразового пластику.


Натисніть тут, щоб прочитати заяву про відмову від відповідальності BDO.

Джерело BDO Global