• Новини про трансфертне ціноутворення, випуск 37 — грудень 2021 р.
Публікація:

Новини про трансфертне ціноутворення, випуск 37 — грудень 2021 р.

24 грудня 2021

ОЕСР та випущений нею Посібник з трансфертного ціноутворення для багатонаціональних підприємств і податкових адміністрацій продовжують залишатись основним джерелом керівних вказівок для режимів трансфертного ціноутворення у всьому світі. У цьому випуску бюлетеня BDO з трансфертного ціноутворення містяться статті наших фірм-членів, що підтверджують цю тенденцію. В Австрії, наприклад, керівництво з трансфертного ціноутворення було оновлено з метою внесення змін, зроблених у 2017 році, до керівних принципів ОЕСР, а уряд Великобританії оголосив про майбутнє введення закону, який вимагає від найбільших компаній підтримувати та надавати за запитом основний каталог і локальну документацію. Це буде перший випадок, коли документація з трансфертного ціноутворення у встановленому форматі — відповідно до керівних принципів ОЕСР з трансфертного ціноутворення — стане юридично обов'язковою у Великобританії. Кіпр знаходиться в процесі кодифікації правил трансфертного ціноутворення країни, які засновані (і будуть застосовуватися) відповідно до керівних принципів ОЕСР з трансфертного ціноутворення; Фінляндія пропонує переглянути своє положення про коригування трансфертного ціноутворення, щоб воно більше відповідало керівним принципам ОЕСР; Йорданія зробила перші кроки щодо впровадження режиму трансфертного ціноутворення, що містить трирівневі вимоги до документації відповідно до проєкту BEPS ОЕСР/G20. Податкові органи Італії внесли поправки до правил документації з трансфертного ціноутворення, щоб привести внутрішні вимоги відповідно до стандартів після впровадження плану BEPS.

Ще однією важливою й довгоочікуваною подією стало те, що Європейський парламент схвалив поправку до Директиви ЄС з бухгалтерського обліку, яка встановить додаткові вимоги до звітності для великих багатонаціональних підприємств. Нові правила, які зазвичай називають громадськими правилами CbCR (Country-by-country report), вимагають від певних компаній публічного розкриття податкової інформації у вигляді звіту щодо кожної країни. Документація та правила CbCR також є пріоритетним напрямом у Данії, яка ухвалила законопроєкт про підготовку документації для внутрішніх транзакцій, і Таїланді, який випустив повідомлення для уточнення вимог до документації з трансфертного ціноутворення та окреме повідомлення, що містить правила CbCR. Польща ввела в дію широкий податковий пакет, який містить зміни до правил країни, що регулюють підготовку локального каталогу та інших зобов'язань щодо надання документації та інформації. Нарешті, до бюджету Замбії на 2022 рік внесено зміни до правил CbCR країни.

Навіть у країнах з режимами трансфертного ціноутворення, що давно встановлені, мінливі обставини вимагають постійного процесу переоцінки й модифікації. Наприклад, Сінгапур нещодавно випустив шосту версію своїх керівних принципів з трансфертного ціноутворення, а Нідерланди запропонували закон, який нейтралізує можливість подвійного необкладення податками в ситуаціях невідповідності трансфертного ціноутворення, що виникають внаслідок застосування принципу угод між незалежними сторонами.

Не лише законодавчі органи приймають закони про трансфертне ціноутворення. Приклад цього продемонстровано в нашій статті про нещодавнє рішення Верховного суду Панами, який залишив чинним штраф за неподання звіту з трансфертного ціноутворення щодо платника податків у спеціальній зоні, звільненій від податків.

Зв'яжіться з консультантом з податків / трансфертного ціноутворення BDO в Україні сьогодні, і ми допоможемо вам краще орієнтуватися в цьому складному та постійно мінливому податковому ландшафті. Стежте за новинами у сфері Трансфертного ціноутворення BDO в Україні.

 

Джерело BDO Global