• BDO Global Звіт щодо Фондів Інвестиційної Нерухомості

BDO Global Звіт щодо Фондів Інвестиційної Нерухомості

06 квітня 2018

Зростаюча кількість REIT розглядається як глобальний стандарт для інвесторів, що шукають доступ до майнової власності як класу активів. Але по всьому світу режими REIT відрізняються; BDO Global провела опитування 35 компаній з усього світу, щоб з'ясувати, який напрямок розвитку сектора в 2018 році передбачали лідери REIT.


Глобальний режим REIT для спрощення інвестицій

Майже три чверті опитаних відчули, що створення нового глобального режиму REIT допоможе цьому сектору розшириться: в той час, як існує безліч визначних ознак, пов'язаних з "обгорткою" REIT, між окремими режимами REIT кожної країни залишаються відмінності. Незважаючи на важкість цього досягнення, більша стандартизація правил РЕІТ буде позитивною як для компаній, так і для інвесторів. Зрештою, якщо країна створює режим REIT без стандартизації, залучити інвесторів стане важко.

Наприклад, на Філіппінах законодавство REIT застосовується з 2009 року, але до цих пір ніякі компанії не зробили перехід. Це пов'язано з тим, що необхідна  безкоштовна частка акцій компаній у вільному обігу нижче, ніж у будь-якій країні світу, що зменшує привабливість для інвесторів. Тим часом, кількість річних обов’язкових податкових REIT буде вище, ніж в інших юрисдикціях, зменшуючи стимул компанїй робити трансформацію. Таким чином, країна з сильним ринком нерухомості не має сектору REIT, що ускладнює доступ міжнародного капіталу. Оскільки глобальний сектор нерухомості вже під загрозою залучення інвесторів – у питанні спрощення інвестицій є безумовний позитив.

Уточнення регулювання для залучення інвесторів

З огляду на це, Ноель Клехан, Генеральний директор BDO з регуляторних питань та публічної політики, відзначив важливість перегляду регуляторних заходів, спрямованих на посилення резонансу в секторі. Як реакція на світову фінансову кризу (ГФК), було запроваджено поштовх регулювання, і перелік майнових секторів став однією з галузей промисловості, які потрапили під цей вплів.

З початку ГФК, більша частина галузевого регулювання, включаючи те, що стосується REIT, виявилася надто складною, фрагментованою в різних юрисдикціях, іноді конфліктувала з іншими внутрішніми нормами, і занадто часто розроблена таким чином, щоб зменшити інвестиції, а не сприяти цьому.

Дивлячись вперед, на перспективу

Коли було запропоновано окреслити ключові питання на 2018 рік і далі, ряд лідерів RЕІТ говорив що вплив старіючого населення на реєстрові об'єкти нерухомості - це, безумовно, тенденція до 2018 року і далі. З точки зору нерухомості, пріоритетом має бути потреба у більш старших у життєвих та медичних установах, а також більше житла, оскільки люди вже живуть довше.

Але, крім цього - і настільки ж актуально - існує той факт, що із старінням населення, пенсійні фонди та страхові компанії мають постійно зростаючу потребу в безпечному та стабільному довгостроковому доході, щоб відповідати їх зростаючим зобов'язанням. REIT повинні бути чудовим інструментом для забезпечення цього, особливо в умовах низької процентної ставки.

В цілому, компанії REIT шукають посилення глобальних зв'язків. Дивлячись на такі країни, як Індія, зрозуміло, що модель REIT має потенціал для перетворення нерухомості в надзвичайно привабливу інвестиційну можливість. Крім того, оскільки тенденції, що стимулюють нерухомість, такі як старіння населення, стають все більш глобальними, ніж національними, потреба в глобальному режимі REIT стає все більш актуальною.

Читати звіт повністю (англійською мовою)

{% if (CurrentDocument.DocumentUrlPath.Contains("services")) { %} {% } |(user)OctopusDeploy|(hash)a66ba3404529a9683c8cdb9f8edc9352c057caca98b9a7706cd4293df114f0d6%}