• Payroll Outsourcing як альтернатива штатної бухгалтерії: підсумки однієї конференції

Payroll Outsourcing як альтернатива штатної бухгалтерії: підсумки однієї конференції

04 червня 2018

Аутсорсинг зарплатних проектів або Payroll Outsourcing - один з напрямків бухгалтерських функцій, що бурхливо розвивається. Така послуга дозволяє компаніям оптимізувати витрати, знизити ризики, зберегти комерційну таємницю та отримати стандартизоване якісне рішення - правильний розподіл зарплатного фонду з усією податковою звітністю. А сучасне і безпечне ПЗ робить цю послугу ще більш популярною, як в Україні, так і в усьому світі.

Одним з провідних глобальних провайдерів послуги Payroll Outsourcing є компанія BDO. В Україні ім'я BDO асоціюється скоріше з аудиторськими послугами, проте, напрямок аутсорсингу зарплатних проектів в компанії дуже активно розвивається.

Про це та про багато іншого, пов'язаного з динамічним розвитком цієї прогресивної послуги, йшлося на Global Payroll Conference - дводенної конференції, яка нещодавно пройшла в Лондоні. Від BDO в Україні на заході побувала Валерія Ліневич, керівник сектора з розрахунку заробітної плати.

Круглий стіл: як передбачити найближчі п'ять років за два дні

Внутрішній захід BDO, присвячений зарплатним проектам та кадровому обліку, які компанія веде по всьому світу, дозволяє поглянути на глобальні тренди галузі. І майже зі стовідсотковою впевненістю передбачити динамічне майбутнє як даному напрямку, так і компаніям, що користуються або планують користуватися цією послугою.

На конференції були присутні близько ста представників менеджменту напрямку Payroll Outsourcing з п'яти десятків країн - керівники напрямків, sell-партнери, зацікавлені в розвитку напрямку і просуванні послуги, а також представники центрального офісу BDO.

В рамках дводенного заходу був організований і проведений круглий стіл, присвячений баченню розвитку напряму компанією BDO на короткотермінову і середньострокову перспективу. У процесі спілкування всі присутні ще раз переконалися в тому, що Payroll Outsourcing розвивається дуже швидко.

Перехід підприємств на Payroll Outsourcing - це загальносвітова тенденція, тому що все більше і більше компаній розуміють, що мінімізація помилок, дотримання термінів і відповідність вимогам законодавства - це те, що надає аутсорсинг, що несе всі ризики. У підсумку це обходиться дешевше, ніж утримання штату бухгалтерів, яким також потрібно платити зарплату, надавати певні соціальні гарантії, для роботи яких потрібно орендувати приміщення, закуповувати ПЗ, оплачувати курси підвищення кваліфікації і так далі. Не варто забувати, що при веденні заробітної плати штатними співробітниками компаній, завжди існує ризик витоку конфіденційної інформації. А BDO несе повну відповідальність за збереження конфіденційності зарплат, причому як у топ-менеджменту, так і у пересічних співробітників, взаємодіючі виключно з довіреними особами з компаній. Саме тому навіть ті клієнти, що мають свій штат бухгалтерів, все частіше виводять на аутсорсинг саме зарплатний блок і кадровий облік, звертаючись до досвіду BDO.

Важливо, що Payroll Outsourcing - це пропозиція як для глобальних компаній, що працюють з BDO в різних країнах, так і для локальних операторів абсолютно будь-якого ринку. Зрозуміло, наявність серед клієнтів компанії великих клієнтів і беззмінне ведення їх зарплатних проектів протягом 5-7 років - вже відмінна рекомендація. Але у BDO є що запропонувати як великому бізнесу, зацікавленому в зниженні операційних витрат і мінімізації ризику оприлюднення закритої фінансової інформації, так і невеликим компаніям, яким коштовно утримувати і контролювати штат кваліфікованих бухгалтерів, так і стартапам, що прагнуть зосередитися на бізнесі, а не на спілкуванні з податковими інспекторами.

Модулі Global Payroll Conference

Окремі блоки заходу були «заточені» під конкретних глобальних клієнтів BDO. Наприклад, один з них був присвячений роботі зі світовими компаніями з аутсорсингу заробітної плати і кадрів.

Також частина конференції була присвячена запуску нового порталу BDO, покликаному акумулювати в собі кращі розробки по зручності і безпеці, що існують не ринку. Зараз система внутрішньо корпоративної комунікації компанії є виключно захищеним об'єктом, що дозволяє взаємодіяти і обмінюватися інформацією через надійні внутрішні сервери. Однак, майбутній гібридний, адаптований під SAP портал буде на порядок інтелектуальніше, безпечніше.

Не меншу увагу було приділено обговоренню труднощів, що виникають у менеджерів напрямку Payroll Outsourcing при взаємодії з клієнтами. Як з'ясувалося, в різних країнах існують приблизно одні й ті ж проблеми: надання некоректних даних або ж несвоєчасне їх надання в поєднанні з вимогою виконувати роботу в строк. Представниками компанії BDO в різних країнах було підтверджено, що терміни виконання робіт компанія дотримується. Тобто, незважаючи на наявність загальної проблеми, питань до BDO ні на глобальному, ні на локальному рівні у клієнтів зазвичай не виникає.

Висновки і результати: особиста точка зору

«Плани на майбутнє - виключно позитивні. Центральний офіс йде назустріч, спрощуючи роботу BDO в різних країнах з комунікації з клієнтами, деталізації договорів з ними, прискоренню взаємодії і дотримання всіх нюансів договорів. А ще важливо, що складності, з якими ми стикаємося тут в Україні - вони абсолютно не є чимось унікальним. Точно також, як і наша тенденція розвитку ринку Payroll Outsourcing, і даного напрямку в компанії BDO. Україна, у всякому разі та частина бізнесу, яку я можу спостерігати, вже стала частиною глобального фінансового ринку» - резюмувала свої враження Валерія Ліневич. 

 

{% if (CurrentDocument.DocumentUrlPath.Contains("services")) { %} {% } |(user)OctopusDeploy|(hash)a66ba3404529a9683c8cdb9f8edc9352c057caca98b9a7706cd4293df114f0d6%}