Цей сайт використовує файли cookie, щоб надати вам швидше реагування та обслуговування, що персоналізується. Будь ласка, прочитайте нашу ПОЛІТИКУ КОНФІДЕЦІЙНОСТІ для отримання додаткової інформації про файли cookie, які ми використовуємо, і про те, як їх видалити або заблокувати.
  • Керівник напрямку BDO Кібербезпека на міжнародній конференції SCADA: основні тези

Керівник напрямку BDO Кібербезпека на міжнародній конференції SCADA: основні тези

07 жовтня 2019

Керівник напрямку BDO Кібербезпека Андрій Слободяник минулого тижня взяв участь у міжнародній конференції SCADA у Братиславі, що була присвячена питанням захисту критичної інфраструктури у країнах Центральної Європи.З неабиякою зацікавленістю була прийнята доповідь Андрія Слобадяника, яка містила рекомендації щодо аналітики та захисту від кіберзагроз. Актуальна статистика по Словаччині і приклади атак на SCADA викликали жваве обговорення під час конференції і в кулуарах, а організатори конференції декілька разів відмітили яскраві приклади нашого доповідача під час офіційної частини заходу.
 

 

Окремо розглядався український кейс з кібертероризму в Україні http://bit.ly/2ViJpK4. Доповідь нашого спікера містила окрему частину з використання саме цієї методики злому і потенційного ефекту від подібних атак.
 

 

Ділимось основними тезами, які прозвучали на конференції:
 

🔥 Будь-який збройний конфлікт викликає хвилю кібератак, які відбуваються по всьому світу. Всі пов'язані один з одним, тому стає складніше ізолюватися від того, що відбувається в кібер-світі.

🔥 Зростання кількості автоматизованих систем і систем управління виробництвом генерує нові виклики, оскільки багато хто з них є вразливими до атак.

🔥 Захист об'єктів критичної інфраструктури вимагає постійного контролю з боку держави. Саме тому більшість європейських країн прийняли закони, які регламентують кіберзахист промисловості і критичної інфраструктури.

🔥 Потік кібершкідників, спрямований на промисловий сектор, значно збільшився. Відомі приклади зломів промислових систем з повітряним зазором (не поєднаних з інтернетом), які раніше вважалися добре захищеними, та виявлено нові типи загроз для промислових мереж (наприклад, кріптомайнери).