Цей сайт використовує файли cookie, щоб надати вам швидше реагування та обслуговування, що персоналізується. Будь ласка, прочитайте нашу ПОЛІТИКУ КОНФІДЕЦІЙНОСТІ для отримання додаткової інформації про файли cookie, які ми використовуємо, і про те, як їх видалити або заблокувати.

Оптимістичні карантинні історії від BDO Academy

25 березня 2020

Згадайте той час, коли…

Ви живете у своєму звичайному ритмі. Їдете на роботу. Ранковий каво-чай з колегами. Звичні робочі процеси – зустрічі, проекти, нові ідеї…

Так, звичайний ритм людини із міста Дніпро (Львів, Одеса, Харків, Житомир…), яка в один прекрасний момент вирішила підвищити свою значимість в компанії або в пошуках кращого місця під сонцем. Уявімо, що ця особа пов’язала своє життя із фінансами і тому в пошуках курсів саме в цій сфері (наприклад, СIMA, DipIFR чи Financial management).  Але, як завжди, життя – це чудова штука, тому хтось приймає рішення і вже через тиждень їде на перше заняття, а в іншого виникають якісь невідкладні справи і навчання відкладається цілий рік. І все ж таки в один прекрасний момент провайдер вибраний (маємо надію, що саме BDO Академія), все погоджено з керівництвом, навчання оплачене, квитки куплені, готель заброньований… до кращого майбутнього вже рукою подати.

І ось, в понеділок зранку всі ЗМІ повідомляють про карантин в багатьох країнах світу. Але ви думаєте, що це десь там у них, далеко і вас аж ніяк не стосується. Ви спокійно працюєте і очікуєте старту курсів. Але так сталося, що до України карантин теж дістався.

Ми – навчальні провайдери, також звикли до стабільності і очних курсів, в нас всі процеси налагоджені. Почувши новини, перше, що ми зробили – повідомили всіх, що BDO Academy працює в звичайному режимі і нічого не відміняється. Нам довелося в надзвичайно короткий термін переформувати всі очні курси в режим дистанційного навчання.

Неможливість вплинути на ситуацію спонукає людей робити неможливе. І от наші плани в майбутньому відкрити новий напрямок – «онлайн-навчання» (скільки було обговорень: яку платформу обрати, як організувати процес, як… як…, як…) реалізувався менше ніж за тиждень. В японській методиці безперервного поліпшення – Кайдзен, є такий термін SMED (англ. Single-Minute Exchange of Dies), що означає – швидке переналаштування. Ось так наші курси CIMA та  DIPiFR, самі не знаючи того, пройшли через SMED

 

А тепер трішки детальніше. Можливо хтось зараз сидить і ламає голову над тим, як в умовах REMOTE продовжувати роботу на тому ж рівні. З чого почали ми в BDO Academy.

В нашій компанії використовуються всі ресурси Microsoft . І останні півроку ми активно привчаємо всю команду BDO в Україні користуватися Microsoft Teams.

«MS Teams» – це програма Office 365 від Microsoft, який інтегрує користувачів, вміст і засоби, необхідні команді для ефективної роботи. 

Застосунок об'єднує все в спільному робочому середовищі, яке містить:

 • організацію окремих команд;
 • індивідуальний чат та чат для окремих команд;
 • відео- та голосовий зв’язок;
 • запис відео;
 • демонстрацію екрану;
 • демонстрацію презентацій;
 • планер;
 • можливість постановки задач та відслідковування процесу їх виконання
 • можливість розміщення файлів та багато чого іншого.

Можна порівняти зі Skype, але з більш розширеними можливостями.  Ми почали активно тестувати функціонал MS Teams залучаючи колег цілими відділами для того, щоб якнайкраще налаштувати програму та надати найякіснішу послугу для наших студентів. Звісно ми працювали в цій програмі раніше, але зараз був задіяний функціонал для зовсім інших процесів.

 

Наступним етапом було спілкування з викладачами і прохання переходити на новий формат праці. Дякувати Богу, у нас викладачі прогресивні і довго вмовляти нікого не треба. Буквально відразу ми почали тестувати програму з викладачами та навчати деяким лайфхакам в роботі.

Наступає середа і в містах України  вже офіційно оголошений карантин, попереджають про закриття авіа-та залізничних перевезень, транспортних сполучень між містами, метро  в великих містах зупиняється.

Далі стає цікавіше, тому що студенти наших курсів знаходяться в різних містах, а BDO Academy, як ви знаєте, працює в звичайному режимі. Ну що ж, телефон в руки – і зв’язок із кожним аби попередити, що наші курси переходять в новий формат – дистанційний. Що ви думаєте ми чули в трубку?

 • Не буде атмосфери навчання.
 • В мене маленька дитина, вона буде заважати всім і мені.
 • Важкий матеріал, нам буде незрозуміло.
 • Ваша програма незрозуміла для користування.
 • Ми вже навчались онлайн, нам не сподобалось…

І як нам вдалося «не втратити» жодного студента? Звісно, тільки показуючи, що  MS Teams це просто, якісно і зручно.

Далі ми тестували і тестували, презентували програму та її можливості.

 

 

Що було далі?

А далі вже було саме навчання. Так само, як би було в залі, але онлайн – лектор говорить, показує презентацію, дає пояснення, запитання/відповіді, обговорення.

 

Вже після першого дня ми почули дуже позитивні відгуки стосовно дистанційного курсу навчання. Ми дійсно переконали всіх в тому, що онлайн – це теж якісно і зручно. Особливо в час, коли інакше просто неможливо.

Всі наші курси вже  переведені в дистанційний формат, проходять по графіку без ніяких відмін або переносів.

А з якими нюансами ми зіштовхнулись в самій роботі, розповімо в іншій публікації.