Державні механізми боротьби з впливом COVID-19 на економіку

26 березня 2020

Оскільки COVID-19 продовжує впливати на людей та країни у всьому світі, важливо бути в курсі різних механізмів надання допомоги, які впроваджуються урядами країн, що намагаються підтримати бізнес. Також важливо знати про різні стратегії, які створені для підтримки стабільної економіки під час пандемії.

Уряди терміново приймають нові закони та положення і тимчасово переносять терміни сплати ПДВ. Метою різних ініціатив є як пом'якшення негативних фінансових наслідків для окремих підприємств, так і більш масштабна підтримка економіки країни.

Наприклад, уряд Данії намагався пом'якшити негативний вплив на ліквідність компаній, відклавши термін сплати ПДВ. Німеччина запроваджує заходи для захисту ліквідності бізнесу, такі як спрощення відстрочки податків і відкладає строк непогашених податкових платежів. Таїланд запропонував знижені ставки податку на заробітну плату за умови, що кількість працівників така ж, як була у грудні. Уряд Малайзії, крім знижених ставок податку на доходи фізичних осіб, пропонує знижки на рахунки за електроенергію туристичній галузі.

Подивитися «Covid-19: Перелік фінансових заходів для підтримки бізнесу та приватних осіб по всьому світу»

В свою чергу Україна реалізувала декілька механізмів допомоги у відповідь на ситуацію, що склалася:

  • Мораторій на податкові перевірки до 31 травня 2020 року (крім перевірки відшкодування ПДВ). Очікувані податкові перевірки призупиняються до тієї ж дати
  • Звільнення від штрафних санкцій за податкові порушення податкового характеру, вчинені протягом березня – травня 2020 року (крім ПДВ, акцизного податку та деяких інших)
  • Термін подання річної декларації про доходи фізичних осіб за 2019 рік переноситься на 1 липня 2020 року, а термін сплати податку переноситься на 1 жовтня 2020 року
  • Податок на нерухоме майно нежитлового призначення та податок на землю не сплачуються за березень-квітень 2020 року
  • Планове введення касових апаратів для деяких підприємств переноситься на серпень 2020 року

Ми будемо постійно інформувати вас про будь-які інші можливі заходи.