Результати дискусії про «Нові можливості для українського бізнесу: Угода про співробітництво між Україною та Великою Британією»

02 лютого 2021

Підбиваємо підсумки дискусії, ініційованої регіональними офісами Європейської Бізнес Асоціації (EBA), що пройшла 28 січня цього року. На онлайн зустрічі обговорювались деталі Угоди про вільну торгівлю та стратегічне партнерство між Україною та Великою Британією (далі - Угода).

Алла Іванівна Савченко, модератор дискусії, голова Координаційної Ради EBA у Дніпрі та президент BDO в Україні відкриваючи захід зазначила, що угода з Великою Британією як промінь світла для усього українського бізнесу. Ця подія передбачає збереження пріоритетного доступу українських товарів та сировини на британський ринок, що не може не тішити.

Але не все так гладко як хотілося б. Запрошені експерти зустрічі зауважили, що у власників бізнесу з моменту ратифікації угоди, виник ряд труднощів пов’язаних з питаннями щодо транспортування та оформленням документів, адже формати документообігу Британії та України різняться і потребують часу для їх узгодження. Саме це і визначає актуальність проведення такого формату дискусії.

Як ми зазначали раніше, під час дискусії експерти-практики ділилися напрацьованим досвідом за майже місяць дії угоди. А також відповіли на ряд важливих запитань:

  • чому українським підприємцям варто звернути увагу на цю Угоду?

  • які переваги для бізнесу вона вбачає?

  • як ефективно та вчасно її використати?

 

Олександр Лазарєв, голова Координаційної ради Південноукраїнського Офісу Асоціації, співголова Митного комітету Асоціації зауважив, що представники українського бізнесу були приємно вражені тим, на скільки швидко ВРУ прийняла та ратифікувала положення Угоди. А також, розповів про питання і прогнози, які були озвучені на зустрічі Митного комітету наприкінці минулого року. Тепер важливим залишається питанням, що вже встигло спіткати деяких підприємців. А саме питання з оформленням товарів у імпортному та експортному режимі.

В свою чергу, Володимир Сторожчук, начальник відділу походження товарів управління митно-тарифного регулювання Департаменту адміністрування митних платежів та митно-тарифного регулювання Держмитслужби України щедро поділився інформацією, стосовно критеріїв, що визначають походження товарів, підтвердження їх прямого транспортування, сертифікації експортної продукції та транспортної документації.

Старший юрист, адвокат Advice Group, голова Митного комітету Західноукраїнського Офісу Асоціації Ігор Соколовський висловив свої настороги щодо окремих нюансів транспортування, митного оформлення і зокрема, прямих поставок.

Отже, дякуємо спікерам за інформативну та жваву дискусію!

 

Більше, про діяльність та актуальні новини Європейської Бізнес Асоціації можна дізнатися тут.