ChatGPT — це тільки початок

Вивчаємо 3 типи автономних агентів штучного інтелекту (ШІ) і те, як вони змінюють спосіб роботи

Із величезної кількості винахідливих прикладів використання та медіа-заголовків зрозуміло, що застосунки генеративного ШІ,  як ChatGPT від OpenAI, стрімко змінюють способи ведення бізнесу. ChatGPT — це динамічний інструмент з нескінченною кількістю варіантів використання, а його технологія з відкритим вихідним кодом стала основою для розробників, які створюють ще більш досконалі інструменти генеративного ШІ.

Нові автономні інструменти штучного інтелекту, так звані агенти, як BabyAGI, AgentGPT і Auto-GPT, готові стати незамінними технологіями на роботі. Вони здатні спростити робочу рутину, скоротити трудові місця і дозволити працівникам зосередитися на більш стратегічній або творчій праці. Від підготовки брифів для зустрічей до планування ділових поїздок тощо, агенти зі штучним інтелектом володіють передовими навичками вирішення проблем і здатністю міркувати для поліпшення бізнес-результатів.

Автономні агенти штучного інтелекту

Агенти штучного інтелекту будуються на основі великих мовних моделей (LLM), додаючи програмний інтерфейс для автоматизації завдань. Інтерфейс використовує програмні методи, такі як цикли та функції, щоб спрямовувати LLM до виконання завдання. На відміну від ChatGPT, який вимагає від людини створення підказки на кожному кроці, ШІ-агенти виконують завдання для досягнення загальної мети з обмеженою кількістю підказок. Об'єднуючи моделі ШІ для виконання складніших завдань, агенти ШІ можуть працювати безперервно і виконувати завдання з мінімальним втручанням і контролем з боку людини.

Розроблені як проєкти з відкритим вихідним кодом, ці АІ-агенти поширюються на платформах хостингу коду, щоб користувачі могли вивчати їх та впроваджувати. Нижче ми розглянемо три інструменти з дуже перспективним потенціалом.

BabyAGI

BabyAGI допомагає користувачам професійно виконувати різноманітні завдання, спрощуючи повсякденну роботу. Подібно до контрольного списку, BabyAGI створює нові завдання на основі попередніх результатів для досягнення заздалегідь визначеної мети. ШІ-агент систематично виконує, додає та змінює пріоритети завдань, доки не досягне поставленої мети. Виконуючи завдання, BabyAGI навчається на їхніх результатах, щоб допомогти ефективніше виконувати поставлені завдання.

Наприклад, менеджер може попросити BabyAGI допомогти йому організувати тімбілдинг. BabyAGI здатен згенерувати список тем, форматів, місць проведення та відповідних спонсорів. Протягом усього процесу він також може допомогти визначити пріоритетність завдань. Як особистий асистент, BabyAGI допоможе впорядкувати монотонні завдання, даючи змогу зосередитися на проблемах вищого рівня.

AgentGPT

AgentGPT надає користувачам простий, доступний інтерфейс безпосередньо в браузері, діючи як доповнення до команди для виконання завдань. Можна поставити перед ним завдання, наприклад, розробити маркетингову стратегію в соціальних мережах для запуску нового продукту, і він допоможе систематично реалізувати її з нуля. Інструмент спочатку визначить цільові соціальні канали, потім допоможе розробити стратегію обміну повідомленнями, визначити релевантні хештеги і навіть запропонує графік для оптимального залучення аудиторії. Таким чином, AgentGPT діє як додатковий віртуальний «член команди», який легко інтегрується у робочий процес.

Auto-GPT

Одним з найдосконаліших на сьогодні агентів штучного інтелекту є Auto-GPT — інструмент, здатний до саморефлексії та самокритики, який пропонує точніші відповіді з меншим втручанням і наглядом. Auto-GPT може виконувати складні завдання, створюючи підзавдання і запускаючи нових агентів для їхнього виконання. Він не лише виконує поставлену перед ним мету, але й прогнозує інші потреби та створює окремі підзавдання для їхнього вирішення. Використовуючи машинне навчання, він пише власний код, самоналаштовується і самовдосконалюється з часом.

Уявіть, наприклад, що календар прив'язано до Auto-GPT, щоб він надавав цінну інформацію напередодні майбутньої зустрічі. Він може надати довідкову інформацію про людей, з якими буде зустріч, огляд попередніх зустрічей, останні новини про предмет дискусії та інші корисні дані — і все це без підказок. 

Щоб досягти найкращих результатів від таких інструментів, як ChatGPT, необхідно продумано формулювати підказки. Однак, з Auto-GPT ви доручаєте технології самостійно формулювати підказки, створюючи цикл спілкування, доки завдання не буде виконане.

Трансформаційні технології 

Генеративний ШІ змінює спосіб, у який ми працюємо, спілкуємося та взаємодіємо з технологіями. Дивлячись на те, як він розвивається, ми можемо очікувати, що інструменти ШІ почнуть виконувати набагато складніші завдання. Незабаром ми зможемо передбачити впорядковані, безперебійні та динамічні результати роботи ШІ, які виходитимуть за рамки тексту, який видає ChatGPT. Автономні ШІ-агенти, такі як BabyAGI, Agent GPT і Auto-GPT, знаходяться в епіцентрі цих інновацій. Залишаючись в курсі розвитку генеративного ШІ та потенційних викликів, які створює ця нова технологія, ми можемо краще підготуватися до її інтеграції в професійне життя.

А якщо вам потрібна консультація з діджитал-трансформації компанії, звертайтеся до наших експертів, які залюбки допоможуть вам підібрати найкращі рішення. 

 

Джерело: BDO Digital

Основний контакт