BDO в Україні вносить суттєвий вклад в успішний випуск зелених єврооблігацій НЕК «Укренерго»

на суму $825 млн

Аудиторська фірма BDO в Україні повідомляє, що компанія НЕК «Укренерго» (багаторічний клієнт ТОВ «БДО») в листопаді цього року успішно здійснила перший випуск п’ятирічних зелених єврооблігацій сталого розвитку (англ. Green and Sustainability-linked bonds). Загальна сума єврооблігацій, або як їх ще називають євробондів, становить  825 мільйонів доларів США, а дохідність по них —  6,875%.

Як заявляють у самій компанії — під час випуску єврооблігацій книга заявок була перепідписана майже втричі, що говорить про значний інтерес з боку міжнародних інвесторів до перших єврооблігацій компанії.

Єврооблігації НЕК «Укренерго» є найбільшим випуском єврооблігацій українськими несуверенними емітентами за весь період, а також найбільшим випуском зелених єврооблігацій емітентами з України та країн СНД. Окрім цього, ці єврооблігації є першим одночасно «Зеленим / Green» інструментом та інструментом «Сталого розвитку / Sustainability» від емітентів в Україні та є одним зі всього декількох випусків, які поєднують обидва елементи, що коли-небудь проводились на міжнародних ринках капіталу у всьому світі.

Під час виконання проєкту команда БДО в Україні, враховуючи умови завдання й вимоги інвесторів і регуляторів, дала запевнення щодо фінансової інформації, які стали основою для опису фінансового положення НЕК «Укренерго» та були одним з джерел аналізу Компанії з боку інвесторів. У рамках виконання проєкту командою BDO було надано послуги, щодо:

  • Огляду останньої проміжної фінансової звітності НЕК «Укренерго»;
  • Здійснення процедур щодо фінансової інформації, що була включена в проспект емісії, щодо проміжної фінансової звітності НЕК  «Укренерго» та останньої річної фінансової звітності НЕК  «Укренерго» за 2020 рік, аудит якої здійснило BDO;
  • Виконання процедур щодо огляду іншої інформації, що була подана в проспекті;
  • Виконано інші необхідні процедури щодо випуску облігацій.

Здійснення вищеназваних процедур і ефективна взаємодія з іншими сторонами, що були залучені до випуску Green and Sustainability-linked bonds, дозволили команді BDO своєчасно надати необхідні запевнення учасникам процесу щодо фінансової інформації, включеної в проспект, і фінансового стану Компанії станом на дату випуску облігацій.

Проєкт було здійснено Київським офісом мережі BDO, що відповідав за його реалізацію та безпосередньо проводив необхідні процедури, за підтримки Лондонського офісу BDO, який надавав  інформаційну підтримку для успішного запуску зелених єврооблігацій. Поєднання досвіду різних офісів мережі дозволило ефективно та своєчасно виконати необхідні процедури відповідно до вимог договору, Лондонської біржі та аудиторських стандартів.

«Ми раді вітати залучення міжнародного капіталу для фінансування проєктів в Україні. Це свідчить про відкритість та привабливість Українського ринку для іноземних інвесторів. Збільшення уваги до України з боку гравців світового рівня підвищує важливість надання точної та своєчасної фінансової інформації, а отже і ролі аудиту та супутніх послуг на ринку,» — коментує подію Олександр Ніколаєнко, ключовий партнер з аудиту BDO in Ukraine.

Мережа BDO та BDO в Україні в котрий раз підтверджують, що мають ресурси й досвід для здійснення проєктів по залученню капіталу та проведення аудиту компаній, будь-якого масштабу та складності.