Міжнародні компанії не готові до участі в приватизації «ОГХК»

без надання Урядом гарантій захисту великих інвестицій

BDO Corporate Finance, як радник із приватизації «ОГХК», на підставі отриманих звернень від інвесторів щодо необхідності надання гарантій захисту інвестицій, звернувся до Уряду в жовтні 2021 року.

Спільно з Фондом державного майна України було розроблено та спрямовано на затвердження проєкт розпорядження КМУ щодо надання повноважень ФДМУ з гарантій у Договорі купівлі-продажу з прав власності на виробничі активи, та покриття ризиків історичної діяльності ОГХК, а також проєкт Меморандуму про взаєморозуміння, щодо сприяння та захисту великих інвестицій, який мав би бути укладений між переможцем аукціону та Урядом.

Прийняття зазначених документів мало забезпечити максимальну залученість міжнародних інвесторів до аукціону та успішне проведення великої приватизації «ОГХК». Про необхідність прийняття документів та очікування міжнародних інвесторів BDO Corporate Finance додатково повідомив на початку грудня, напередодні завершення прийому заявок для участі в приватизаційному аукціоні.

ЄБРР (Європейський банк реконструкції та розвитку) підтвердив готовність надати фінансування для репутаційних інвесторів на розвиток ОГХК  після проведення аукціону. BDO Corporate Finance організував комунікацію ЄБРР із п`ятьма репутаційними інвесторами, які приймали участь у підготовці до аукціону ОГХК, та декілька встигли завершити всі відповідні Дью Ділідженси. 

 
«Міжнародні інвестори позитивно оцінили результати підготовки «ОГХК» до приватизації та привабливість компанії. Водночас певні ризики ведення бізнесу в Україні, а також непросте минуле об’єкта залишаються стримуючим чинником для великих інвестицій. Перед початком реалізації проєктів масштабу «ОГХК» міжнародні інвестори прагнуть отримати гарантії від Уряду, щодо ризиків історичної діяльності, захисту бізнесу та запобігання протиправного тиску в майбутньому.
Участь міжнародних компаній у великій приватизації стане можливою тоді, коли інвестори будуть впевнені в захищеності їхнього бізнесу в Україні», — зазначив Віталій Струков, керуючий партнер BDO Corporate Finance.

 

Нагадаємо, що під час підготовки до приватизації були покращені показники операційної діяльності та розширено запаси виробничих комбінатів «ОГХК». Зокрема, завдяки налагодженню ефективного корпоративного управління та викоріненню корупції на «ОГХК», прибуток компанії за результатами 10 місяців цього року становить 600 млн грн — у 6 разів більше прибутку всього 2019 року. Окрім того, було продовжено строк дії спецдозволів та ліцензій та отримано нові.

Компанія «BDO Корпоративні Фінанси», спеціалізується на угодах M&A, залученню фінансування та стратегічному консалтингу, разом з BDО в Україні входить до міжнародної мережі BDO International. У 2020 році BDO International зробила та брала участь у понад 1500 транзакціях M&A на суму майже 83,5 млрд доларів та згідно з рейтингом PitchBook стала №1 у світі серед M&A радників.

BDО в Україні – провідна аудиторсько-консалтингова група, учасник 5-го у світі міжнародного об'єднання незалежних аудиторських і консультаційних компаній. Компанія надає широкий спектр послуг з аудиту, реструктуризації бізнесу, бізнес- та ІТ-консалтингу, кібербезпеки, автоматизації бізнес-процесів, податкової та юридичної практики, бухгалтерського аутсорсингу, оціночної практики, стійкого розвитку та інше. Майже 200 співробітників працює в офісах компанії, розташованих у Києві та Дніпрі.

BDО International має понад 1650 офісів в 167 країнах світу, загальним обсягом реалізації 11,8 млрд доларів за 2021р.