У компанії BDO in Ukraine готові до роботи в умовах можливих перебоїв в енергосистемі України

У компанії BDO in Ukraine готові до роботи в умовах можливих перебоїв в енергосистемі України

Ще в серпні ІТ-відділ компанії BDO в Україні почав обговорювати з керівництвом ризик можливих атак агресора на критичну інфраструктуру та наслідки, які за собою це понесе. 

 

Тому ми почати обговорювати заходи, які можемо вжити, щоб його знизити. Це був класичний процес оцінки ризиків, коли ми обговорюємо тяжку зиму з блекаутами, а за вікном спека і стабільне електроживлення.

Було вирішено, що для забезпечення безперервної діяльності компанії, працівникам, які перебувають в Україні, потрібно від 2 до 10 годин автономної роботи. Під автономною роботою розуміється живлення ноутбука і доступ до інтернету.

ЖИВЛЕННЯ

Ми вирішили розділити працівників компанії на декілька категорій.

1)  Перша категорія. Серед усіх працівників, — оскільки більшість працює за ноутбуками, — провели опитування та попросили попрацювати від акумулятора ноутбука та визначили скільки часу він тримає. Якщо менше 2 годин, то заміняти батарею в ноутбуці на нову. В результаті про заміну батареї звернулось близько 30 співробітників компанії. Ітак, ми маємо від 2 до 4 годин автономної роботи у всіх працівників компанії. 

2)  Друга категорія. Критично важливі працівники, які працюють на закордонних прооєктах, тому важлива їхня доступність для забезпечення безперервності надання послуг. До них ми віднесли співробітників рівня партнерів і менеджерів. Для них ми вирішили придбати джерела безперебійного живлення.

Ми зупинились на варіанті APC BX1600MI-GR. Тестування показали 3.5-4 години роботи ноутбука від нього. Також при купівлі джерела безперебійного живлення ми враховували фактор неприємного звуку (пищання), який він видає, коли працює від батареї. Це може відволікати від роботи та заважати під час онлайн-зустрічах. Тому ми придбали пристрої з можливістю вимкнення звукового сигналу.

Ці батареї були доставлені додому співробітникам, адже досі більшість з них працює віддалено.

3)  Третя категорія є розширенням другої, але до неї відноситься бухгалтерія компанії. Важливість доступності бухгалтерів надвисока, адже компанія має виконувати свої фінансові зобов’язання. Так сталось, що бухгалтери компанії працювали на стаціонарних комп’ютерах в офісі в Дніпрі. Тому для них ми вирішили використати інше рішення. Придбання нових ноутбуків з функцією PowerDelivery та павербанки на 30 тис. mAh, які живляться через кабель Type-C. Таким чином бухгалтерія нашої компанії матиме більше 10 годин автономної роботи. Таке рішення також зручне з точки зору мобільності, адже ноутбук і павербанк легко переміщати.

ІНТЕРНЕТ

В Україні з початком війни став доступний внутрішній роумінг. Це значить, якщо ваш оператор недоступний, можна використовувати зв'язок через базові станції іншого, який доступний у вашій місцевості.

Рішення має бути максимально ефективним і зручним, тому вирішили, що роздання Wi-Fi через телефон (Wi-fi hotspot) є саме тим, що нам потрібно. Ми провели інструктаж для співробітників, під час якого розповіли про порядок дій, які потрібно виконувати, у разі відключення електроенергії.

Наприклад, при відключені світла ми рекомендуємо такі дії:
  1. увімкнути режим економії заряду у Windows та зробити максимально низькою яскравість екрану (звісно на рівні комфортної для очей); 
     
  2. підключитись до джерела безперебійного живлення або павербанку (якщо є в наявності) та працювати спочатку від нього поки не сяде заряд. І тільки потім переключатися на роботу від батареї, якщо на той час не з’явиться світло;
     
  3. увімкнути точку доступу Wi-fi Hotspot зі встановленим надійним паролем (мінімум 8 символів, які складаються із цифр, великих, маленьких літер і рекомендовано додати спеціальні знаки) та обов’язково вибрати протокол захисту WPA2-PSK. Підключитись до точки доступу через ноутбук. 
Ми максимально підготувалися до можливих перебоїв в енергосистемі країни, аби співробітники компанії мали змогу і надалі виконувати роботу вчасно та належної якості.
 

P.S. Ця стаття була написана та відправлена колегам під час відсутності електроенергії в районі, де проживає автор 😊