Військові облігації — підтримуємо разом Збройні сили України та Державу

Військові облігації — підтримуємо разом Збройні сили України та Державу

Прес-служба Нацбанку повідомляє, що лише за тиждень (13-19 червня) майже п’ять тисяч громадян і власників бізнесу придбали військові облігації України. Так, за даними депозитарію, станом на 20 червня 2022 року загальний обсяг вкладень українських громадян і бізнесу у військові облігації перевищує 10,3 млрд грн. Ці кошти передаються для фінансування дефіциту бюджету, який збільшився з початком війни.

Військові облігації — це не тільки підтримка держави, а й вигідний та надійний вклад у майбутнє

Насамперед, Мінфін України зобов'язується виплачувати 100% від суми придбаних ОВДП, що є гарантом вкладень. Фінанси отримані від вкладень у облігації не мають податків на дохід, мають cпрощену верифікацію інвесторів, без необхідності підтверджувати дохід та доступні для фізичних та юридичних осіб і нерезидентів. Військові облігації в Україні продають за річною ставкою в 11%. Також є можливість придбати облігації на більш короткий термін, але ставка буде меншою — 10%. Вартість однієї облігації становить 1 000 грн, вона також може бути визначена в іноземній валюті.

Де і як придбати ОВДП?

Наразі Міністерством фінансів оприлюднено перелік банків і брокерів, де можна купити облігації. Щовівторка на сайті Міністерства фінансів України проводяться аукціони з продажу військових облігацій. Результати аукціонів публікуються тут.

Нагадуємо, що купуючи ОВДП ви отримуєте від держави гарантію повернення всієї суми інвестиції та виплату відсотків. Але найголовніше, ви перераховуєте гроші до бюджету, допомагаючи забезпечити стабільність економіки, і наближаєте Україну до Перемоги.

BDO в Україні практикує і рекомендує купівлю ОВДП

Звичайно, ми також інвестуємо чи не щодня в майбутнє нашої України. Купівля Військових облігацій не виключення. Отже підтверджуємо, що процес налаштування застосунку одного з банків-первинних дилерів плюс реєстрації — досить простий і займає не більше 30 хвилин. Очікування на підтвердження займає не більше доби. Багато співробітників нашої компанії вже підтримали Україну, придбавши ОВДП.
 

Також принагідно нагадуємо, що компанія BDO в Україні брала участь у випуску зелених єврооблігацій сталого розвитку як аудитор, що суттєво збільшує довіру міжнародних інвесторів до перших єврооблігацій компанії. Ми маємо досвід для здійснення проєктів щодо залучення капіталу та проведення аудиту компаній будь-якого масштабу та складності.

Олександр Ніколаєнко, Ключовий партнер з аудиту БДО в Україні, про участь BDO в успішному випуску зелених єврооблігацій НЕК «Укренерго» торік на суму $825 млн: «BDO як мережа має величезний досвід у роботі з міжнародними ринками капіталу, за рахунок чого Київський офіс нашої компанії має доступ до найсучасніших знань щодо організації та виконання проєктів будь-якої складності щодо залучення капіталу, і наша участь в проєкті такого суттєвого, для України, масштабу, — чергове цьому підтвердження».

Віримо і підтримуємо нашу Україну!