Виступ керівників BDO Ukraine на заході присвяченому 30-й річниці аудиторської діяльності в Україні

на тему «Майбутнє бухгалтерської професії»

На зустрічі говорили про:

  • Народження аудиту в Україні — 1993 рік
  • Становлення та розвиток сучасного аудиту
  • Європейський вектор майбутнього аудиту в Україні

У рамках круглого столу, де обговорювалося майбутнє професії аудитора, Алла Іванівна виступила з актуальною нині темою про «ChatGPT — майбутнє бухгалтерської професії».

Зі зростаючим попитом на автоматизацію та ефективність у бухгалтерській галузі важливо залишатися на крок попереду. Один зі способів зробити це — впровадити технологію ChatGPT у свою практику. ChatGPT — це розмовний чат-бот на основі штучного інтелекту. Він може розуміти і реагувати на введення запитів, що робить його цінним інструментом для професійних бухгалтерів.

Ось лише кілька причин, чому варто розглянути можливість використання ChatGPT у практиці:

  1. Поліпшення комунікації з клієнтами: ChatGPT може автоматизувати відповіді на поширені запитання, звільняючи час, щоб зосередитися на складніших завданнях. Це не тільки скоротить час відповіді, але й поліпшить загальний клієнтський досвід.
  2. Спрощена податкова підготовка: ChatGPT може допомогти з базовими податковими розрахунками, дослідженням податкового законодавства та підготовкою форм. Це допоможе заощадити час і зменшити ризик помилок, що дозволить надавати високоякісні податкові послуги клієнтам.
  3. Ефективна бухгалтерія: ChatGPT може автоматизувати рутинні бухгалтерські завдання, такі як введення даних, виставлення рахунків та звірка рахунків. Це звільнить час, щоб зосередитися на більш стратегічних завданнях, і дозволить надавати кращі послуги клієнтам.
  4. Поліпшена підтримка аудиту: ChatGPT може допомогти в підготовці до аудиту, створюючи контрольні списки та виконуючи первинний аналіз даних. Це зробить процес аудиту ефективнішим і дозволить швидше виявляти та вирішувати проблеми.
  5. Персоналізоване фінансове планування: ChatGPT може надавати клієнтам фінансове планування та консультації, зокрема пенсійне планування та інвестиційні стратегії. Це дозволить запропонувати більш комплексний набір послуг і зміцнити свою репутацію надійного радника.
Приклад створення чек-листа для аудиту

Приклад створення шаблонів в Еxcel


Отже, ChatGPT — це цінний інструмент для професійних бухгалтерів, які прагнуть підвищити ефективність і оптимізувати практику. Використовуючи цю технологію, можна надавати кращі послуги клієнтам і залишатися на крок попереду в галузі, що постійно змінюється. Штучний інтелект (ШІ) має потенціал для революції в бухгалтерській галузі, роблячи завдання швидшими, точнішими та ефективнішими. Одним з найважливіших способів, як ШІ допомагає бухгалтерам, є автоматизація повторюваних завдань.

БДО в Україні завжди готові підтримати на шляху до діджиталізації та оптимізації робочих процесів. Щоб дізнатись, які рішення ми можемо запропонувати вам, НАПИШІТЬ НАМ і ми із задоволенням проконсультуємо.