Як бізнесу оцінити та отримати компенсацію збитків, отриманих внаслідок військової агресії рф?

31 січня 2023

Внаслідок розгортання повномасштабної агресії росії Україна зазнала і продовжує зазнавати величезних втрат. Перериваються виробничі процеси та ланцюги постачань, зазнають руйнувань підприємства, логістичні центри, і найстрашніше — людські життя знаходяться під постійною загрозою. Ще в серпні 2022 року, згідно з результатами опитування проведеного Європейською Бізнес Асоціацією, збитки від війни кожного пʼятого підприємця в Україні становили понад $100 000. І що далі? Як відшкодувати збитки, які нанесла бізнесу і людям країна-агресорка? Це питання не до кінця узгоджене і наразі немає чіткого алгоритму як отримати компенсацію за збитки від збройної агресії рф. Проте, нині вже розроблені певні кроки в цьому напрямі.

Для отримання відшкодування завданих збитків насамперед необхідно провести фіксацію та оцінку збитків від війни. Для цього в Україні формується нова правова база.


Визначення вартості втрат у зв’язку зі збройною агресією росії проводиться згідно з «Методикою визначення шкоди та обсягу збитків, завданих підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності внаслідок знищення та пошкодження їх майна у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації, а також упущеної вигоди від неможливості чи перешкод у провадженні господарської діяльності», затвердженої 18.10.2022 спільним Наказом Міністерства економіки та Фонда державного майна України.


Якщо ваш бізнес зазнав збитків від бойових дій на території України, ви можете звернутися до фахівців з оцінки BDO, які підкажуть подальші кроки вирішення цього питання. Про методологію, цілі, деталі та етапи оцінки збитків від збройної агресії рф можна дізнатися за посиланням нижче.

 

ДОКЛАДНІШЕ