Оцінка збитків від війни

Внаслідок повномасштабної військової агресії рф український бізнес зазнав і продовжує зазнавати значних втрат. Перериваються виробничі процеси та ланцюги постачань, зазнають руйнувань підприємства, логістичні центри, і найстрашніше — людські життя під постійною загрозою. За результатами опитування проведеного Європейською Бізнес Асоціацією, збитки від війни кожного пʼятого підприємця становлять понад $100 000. Для отримання відшкодування завданих збитків насамперед необхідно провести фіксацію та оцінку збитків від війни.
 

Команда фахівців BDO в Україні проводить незалежну експертну оцінку збитків від воєнних дій відповідно до вимог чинного законодавства України. 

Методика оцінки збитків

Визначення шкоди, обсягу збитків і упущеної вигоди у зв’язку зі збройною агресією російської федерації проводиться відповідно до наказу «Про затвердження Методики визначення шкоди та обсягу збитків, завданих підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності внаслідок знищення та пошкодження їх майна у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації, а також упущеної вигоди від неможливості чи перешкод у провадженні господарської діяльності», затвердженого 18.10.2022 спільно Міністерством економіки України та Фондом державного майна України.

Методика є обов’язковою для використання під час оцінки збитків, завданих постраждалим, яким нанесено збиток внаслідок агресії рф, проведення судової експертизи (експертного дослідження), пов’язаної з оцінкою втрат внаслідок воєнних дій, та її положення переважають над іншими положеннями нормативно-правових актів, методик, рекомендацій тощо, які регулюють питання визначення розміру шкоди від бойових дій, нанесеної підприємствам, установам, організаціям, іншим суб’єктам господарюванням усіх форм власності. 

 Цілі оцінки збитків від збройної агресії рф:

 • Визначення збитків завданих внаслідок збройного вторгнення агресора у межах кримінальних проваджень за законодавством України.
 • Оцінка збитків завданих внаслідок збройної агресії з метою подання постраждалими заяв на відшкодування матеріальної шкоди.
 • Експертна оцінка та визначення розміру завданої шкоди внаслідок війни з метою подання позовів (зокрема колективних) постраждалими до міжнародних судових інстанцій, а також подання позову Державою Україна до міжнародних судових інстанцій.
 • Інші потреби, визначені законодавством.

Експертна оцінка збитків від війни проводиться з метою: 

 • визначення розміру реальних збитків;
 • визначення упущеної вигоди;       
 • визначення матеріальних витрат, необхідних для відновлення майна та майнових прав, що зазнали руйнівного впливу внаслідок воєнних дій.

 Дата оцінки 

Дата оцінки є датою, на яку проводиться оцінка збитків з метою подальшого їхнього відшкодування. Дата оцінки встановлюється з урахуванням положень частини третьої статті 225 Господарського кодексу України, і є будь-якою датою, що передує або збігається з датою подання позову до суду (датою звернення до відповідного органу про отримання компенсації), але не раніше 24 лютого 2022 року. 

Звіт про оцінку збитків (Expert Witness) є дійсним до дати відшкодування збитків (включно).

Етапи оцінки збитків 

1.Підготовчий етап
 
 • ознайомлення з об’єктом оцінки шляхом опрацювання вихідних даних; 
 • аналіз повноти вихідних даних; 
 • аналіз інформаційних джерел;
 • аналіз рівня надійності ринкових даних;
 • укладання договору про проведення оцінки збитків від війни;
2.Здійснення оціночних процедур.
3.Складання звіту про фіксацію та оцінку збитків.

Для того, щоб дізнатися детальніше про послуги з оцінки збитків від війни від фахівців БДО в Україні або замовити послугу з оцінки, будь ласка, зв'яжіться з нашими фахівцями. 

Основний контакт