Президент BDO в Україні взяла участь у конференції «Build Back Better» у Осло

Президент BDO в Україні взяла участь у конференції «Build Back Better» у Осло

Захід організовували наші партнери з Норвезько-українськї торгової палати (NUCC), з якими напередодні Алла Савченко розмовляла стосовно розвитку взаємовідносин і організації спільних проєктів.

На заході представники Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) розповіли про діяльність у відновленні України. Вони обговорили як партнерство між норвезькими та українськими компаніями може використати фінансові механізми ЄБРР для розблокування ключових компетенцій, технологій та капіталу для України. Протягом багатьох років ЄБРР є найбільшим інституційним інвестором в Україні, що робить його роль в країні унікальною та значущою. Завдяки потужним фінансовим ресурсам і значному досвіду роботи в регіоні, ЄБРР є одним з основних перших партнерів Програми підтримки Нансена в Україні.
Реакція ЄБРР на війну
Європейський банк реконструкції та розвитку підтвердив зобов'язання щодо України, заявивши про інвестиції в сумі €3,0 млрд у період з 2022 по 2023 рік для підтримки бізнесу та економіки країни. Серед пріоритетних напрямів для банку — торговельне фінансування, життєво важлива інфраструктура, енергетична та продовольча безпека, а також стійкість приватного сектора. Особлива увага приділяється ефективному використанню донорського фінансування для максимального реагування ЄБРР на нагальні потреби України.

З початку війни ЄБРР інвестував загалом €395 млн у промисловість, торгівлю і агробізнес, охоплюючи 23 проєкти.

Ключові особливості 
 • Співпраця з державним, приватним і муніципальним секторами з акцентом на продовольчий виробничо-збутовий ланцюг, будівельні матеріали й загальну стійкість організацій
 • Фінансування оборотного капіталу і капітальних витрат, зокрема нові проєкти, що фокусуються на зелених інвестиціях.
 • Різноманітні структури фінансування, зокрема позики, акціонерний капітал і механізми розподілу ризиків, а також інвестиції в акціонерні фонди.
 • Залучення грантового фінансування (ЄС, E5P, двосторонні угоди) та співфінансування з іншими IFIs/DFIs (Європейський інвестиційний банк, Світовий банк, Міжнародна фінансова корпорація, Північна екологічна фінансова корпорація).
Закупівлі у воєнний час
ЄБРР адаптує стратегії закупівель до умов воєнного часу, зокрема оцінку ризиків та ринкові консультації. Банк віддає перевагу відкритим тендерам, але застосовує гнучкіший підхід, враховуючи поточні обставини. Наприклад:
 • скорочення термінів проведення тендерів, гнучкі умови тендерів;
 • вигідніші умови контрактів;
 • прямі контракти, де це виправдано;
 • можливість фінансування відновленого / бувалого у використанні обладнання.
Можливості та підтримка
Організації можуть співпрацювати з ЄБРР як консультанти з питань закупівель, технічної інспекції, моніторингу з боку кредитора та оцінки або як постачальники в проєктах, що фінансуються банком. ЄБРР пропонує спеціалізовані ринкові консультації, а також навчання з питань процесів закупівель і використання електронної платформи закупівель (ECEPP).
Поточні можливості для норвезьких компаній щодо співпраці з ЄБРР
З метою зміцнення міжнародного партнерства, ЄБРР активно запрошує норвезькі компанії до співпраці. Пропонуючи широкий спектр фінансових інструментів і ринковий досвід у майже 40 країнах, ЄБРР надає норвезьким компаніям унікальну можливість розширити присутність на глобальному ринку.

Програма сприяння торгівлі ЄБРР (Trade Facilitation Programme — TFP) спрямована на стимулювання зовнішньої торгівлі за допомогою різних продуктів, зокрема гарантії та пов'язані з торгівлею грошові аванси. ЄБРР підтримує торгівлю, надаючи:
 • Гарантії: Покриття ризиків, пов'язаних з фінансуванням торгових операцій.
 • Короткострокові аванси / фінансування: Надаються банкам у країнах, де ЄБРР здійснює інвестиції з метою фінансування торгівлі.
 • Факторинг: Надається банкам / факторинговим компаніям для здійснення факторингової діяльності.

Окрім фінансування і торгівлі, ЄБРР також надає можливість норвезьким постачальникам, підрядникам та консультантам брати участь у закупівлях в країнах світу. Додаткову інформацію про фінансування ЄБРР, TFP та закупівлі, будь ласка, читайте тут.

Унікальна ціннісна пропозиція ЄБРР для інвесторів містить місцеву експертизу, зниження ризиків і знання локального ринку. Маючи 50 представництв у 36 країнах світу, банк має потужну місцеву присутність і політичний вплив. Він також підтримує вдосконалення нормативно-правової бази, пропонує недорогу технічну допомогу та інноваційні фінансові продукти, зокрема фінансування в місцевій валюті для зменшення валютних ризиків.


Ми сподіваємося, що українські та норвезькі організації ознайомляться та скористаються можливостями, які надає ЄБРР, щоб допомогти Україні в процесі відновлення. Більше корисної інформації ви знайдете в Посібнику для інвесторів, який щомісяця оновлюється експертами BDO в Україні.

Основний контакт