Трансфертне ціноутворення (ТЦУ) в Україні

Трансфертне ціноутворення (ТЦУ) в Україні

Послуги з консультування у сфері трансфертного ціноутворення, як частина комплексного податкового планування компанії.

Проведення аналізу контрольованих операцій є одним із найбільш значущих питань для національних і транснаціональних компаній, які здійснюють міждержавні операції. Податкові ставки та правила варіюються залежно від юрисдикції й типу угоди, тому податкові служби в усьому світі прагнуть забезпечити рівну частку глобальних податкових надходжень.

На міжнародному рівні поточні зміни в директивах і правилах ОЕСР (Організація економічного співробітництва й розвитку) призводять до посилення нормативної бази, зокрема, з урахуванням розробки плану дій BEPS (Base Erosion and Profit Shifting). Основна мета пакету BEPS, що складається з 15 пунктів дій, полягає в тому, щоб гарантувати, що прибуток, отриманий компаніями, буде обкладатися податком у країнах, де була фактично створена цінність.
 

Україна взяла на себе зобов’язання щодо імплементації мінімального стандарту BEPS (4 кроки з 15). Водночас було прийнято і 23 травня 2021 року набрав чинності Закон України № 466, який закладає законодавчі норми для імплементації 9 кроків плану BEPS.
 

Команда BDO in Ukraine вважає, що в сучасних умовах трансфертне ціноутворення є наріжним каменем податкового планування й управління економічними ризиками для компанії. В умовах динамічних змін державного контролю необхідно отримання податкового консультування від зовнішніх фахівців.

Кому необхідна ТЦУ документація?

Податковий кодекс України, а саме стаття 39, визначають правила ТЦУ й те, кому необхідна ТЦУ документація.

На операцію поширюються правила ТЦУ в Україні, якщо:

(a) загальний дохід компанії становить понад 150 млн грн

(b) загальна сума всіх угод з контрагентом становить понад 10 млн грн

(c) контрагент не є резидентом України та:

     — або контрагент є пов’язаною стороною;
     — або податковим резидентом країни зі списку низькоподаткових юрисдикцій (наприклад, Кіпр або БВО);
     — або його юридична форма вказана в списку юридичних форм (наприклад, LLP у Великобританії);
     — деякі інші випадки.

БДО в Україні допомагає компаніям розв'язувати їхні проблеми у сфері трансфертного ціноутворення (Transfer Pricing). В якій би галузі промисловості ви не працювали, у нас є досвід і ресурси, які допоможуть вам планувати, впроваджувати й підтримувати трансфертне ціноутворення, яке повною мірою використовує можливості вашого планування й ефективно контролює ризики, пов’язані з дотриманням нормативних вимог.

Послуги з консультування у сфері трансфертного ціноутворення від BDO в Україні
 • ідентифікація контрольованих операцій і забезпечення дотримання вимог законодавства у сфері ТЦУ
 • ідентифікація ризиків (аналіз чутливості змін)
 • аналіз політики ТЦУ і внутрішньогрупових контрактів
 • функціональний аналіз і аналіз ланцюжка створення вартості
 • визначення прибутку й розподіл витрат
 • огляд і порівняльний аналіз поточних операцій у сфері ЗЕД
 • консультації стосовно складання договорів з аналізом податкових ризиків
 • супровід податкових перевірок і захист в суперечках
 • захист інтересів компанії в суді проти контрагентів або третіх сторін
 • супровід під час підготовки угод про попереднє узгодження ціноутворення

Трансфертне ціноутворення від BDO в Україні

Наша команда фахівців у сфері трансфертного ціноутворення BDO надає послуги з трансфертного ціноутворення в декількох напрямах. Наші фахівці оцінюють стратегічний потенціал компанії, а також операційну й податкову структури всієї групи, щоб переконатися в тому, що використовується найефективніша, з податкової точки зору, модель.

 

1. ІДЕНТИФІКАЦІЯ КОНТРОЛЬОВАНИХ ОПЕРАЦІЙ ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОТРИМАННЯ ВИМОГ ЗАКОНОДАВСТВА У СФЕРІ ТРАНСФЕРТНОГО ЦІНОУТВОРЕННЯ

Команда фахівців BDO в Україні з трансфертного ціноутворення допоможе  підготувати документацію, яка буде відповідати українським вимогам і рекомендаціям ОЕСР, використовуючи напрацьований роками досвід у сфері ТЦУ, а також підготувати інші звіти й повідомлення, які вимагає законодавство, щоб мінімізувати податкові ризики й застосування штрафних санкцій.

2. АНАЛІЗ ЛАНЦЮЖКА СТВОРЕННЯ ВАРТОСТІ

Аналіз ланцюжка створення вартості розповідає «історію створення вартості» групи: як і де створюється економічна вартість у багатонаціональному підприємстві і якими її компаніями. Це необхідно, як для розкриття інформації відповідно до оновлених вимог до документації, так і як спосіб перевірки й підтвердження узгодженості результатів трансфертного ціноутворення зі створенням економічної вартості.

3. КОНСУЛЬТАЦІЇ З ТРАНСФЕРТНОГО ЦІНОУТВОРЕННЯ

Є безліч внутрішніх і зовнішніх чинників, які можуть вплинути на ціноутворення між компаніями. Поряд із динамічним розвитком контролю з боку контролюючих органів у сфері ТЦУ це створює умову невизначеності для компаній, які здійснюють операції з нерезидентами.

Незалежно від обставин, команда БДО в Україні підтримає вашу проактивну позицію у сфері трансфертного ціноутворення та допоможе своїми знаннями й досвідом в управлінні податковими ризиками у сфері ТЦУ, зокрема в розробці політики трансфертного ціноутворення, аналізі та оцінці наявних і майбутніх внутрішньогрупових контрактів, аналізі наслідків змін структурування операцій і зміни податкового законодавства.

4. ВИРІШЕННЯ СПОРІВ ІЗ ТРАНСФЕРТНОГО ЦІНОУТВОРЕННЯ

Будь-яка суперечка податкових органів із трансфертного ціноутворення може перетворитися в довгострокову й дорогу суперечку. Великий досвід взаємодії з податковими органами дає змогу команді БДО адаптувати підхід до вимог, відповідних у кожному конкретному випадку.

Співпрацюючи з БДО в Україні з питань ТЦУ, ви отримуєте:
 • оцінку й аналіз зобов’язань щодо документації з трансфертного ціноутворення
 • планування, аналіз і встановлення трансфертних цін і політики трансфертного ціноутворення
 • виявлення пов’язаних сторін компанії
 • аналіз і коментування внутрішньогрупових договорів
 • перевірку, доповнення та підготовку майстер-файлу й локальних файлів (документації з трансфертного ціноутворення)
 • експертизу наявних угод з пов’язаними сторонами
 • підготовку порівняльних аналізів з використанням баз даних
 • визначення діапазону цін, відповідно до принципу «витягнутої руки»
 • супровід перевірок із боку контролюючих органів
 • пропозиції щодо оптимізації структури групи
 • підготовку аналізів ланцюжка створення вартості (VCA) і функціональних аналізі
 • підготовку звітів у розрізі країн (CbCR), заповнення та подання відповідних форм
 • розробку проєктів угод про попереднє погодження ціноутворення й комплексний супровід при укладенні таких угод.
Про BDO в Україні

BDO in Ukraine — це 5-а за величиною мережа незалежних аудиторських, податкових і бухгалтерських компаній у світі. Наші офіси й послуги організовані таким чином, щоб задовольнити всі потреби малого, середнього і великого бізнесів, з безпосередньою участю партнерів. А цінова політика з надання послуг міжнародного рівня відрізняється гнучкістю й дає змогу застосовувати індивідуальний підхід до обслуговування клієнта, що гарантує йому економічну вигоду від співпраці з компанією BDO.

Наші клієнти мають можливість отримати різнопланову консультацію від будь-якого партнера будь-якого офісу в рамках BDO Global. Може йтися про найпростіше питання або консультаційний супровід договорів міжнародного характеру, в яких беруть участь іноді кілька країн. Крім того, ми вміємо об’єднати зусилля фахівців різних спеціалізацій і галузей для ефективного і прогресивного розв'язання питань наших клієнтів.

Якщо потрібна додаткова інформація або хочете замовити послуги з трансфертного ціноутворення — звертайтеся до фахівців BDO in Ukraine.

Основні контакти

Вадим Шип

Вадим Шип

Менеджер практики податкового аудиту та трансфертного ціноутворення
person$$BDO.LiveSite.ViewBio$$