Як БДО в Україні систему контролю доступу “SpeedFace” впроваджувала

Як БДО в Україні систему контролю доступу “SpeedFace” впроваджувала

Олександр Хіміченко,
системний адміністратор BDO в Україні

 

Що ми знаємо про системи безпеки? Багато хто відповідає за захист від несанкціонованих проникнень у мережі великих і не дуже великих корпорацій. Інші захищають наші гаджети від проникнення в них третіх осіб. Системи відеоспостереження та сигналізації — це все, безумовно, прекрасні методи захисту, але я хочу розповісти про ще один, не менш важливий метод захисту, особливо з огляду на нинішні реалії життя. Не приховуватиму, ні для кого не буде загадкою тема (в назві вже є спойлери), але я намагатимусь зробити її для вас цікавою.

Вам, також, може бути цікаво «Вся правда про можливості сервісів Office 365»

Як усім нам відомо, пандемія внесла в розпорядок життя деякі корективи, яким ми, люди, маємо протистояти будь-якими доступними методами. Я говорю про найпоширенішу в наш час небезпеку, а саме про вірусну. І я зараз не про IT, не про «хробаків», «шифрувальників» чи «фішинг», який ми так уподобали (будь він неладний). Я про реальні віруси, якими люди обмінюються один з одним щодня.

 

SpeedFace чудово розпізнає риси обличчя, навіть якщо зареєстрований користувач надів маску. Навіть більше! Якщо він її не надів, вона не пропустить.

 

Саме система “SpeedFace V5L[TI]” від компанії ZKTeco дала змогу БДО в Україні внести корективи в плани пандемії, і результати вражають! А чому? Та хоча б тому, що це система дистанційного контролю доступу (вона ж СКДД). Чому дистанційного? Та тому що людині немає потреби в прямому контакті з нею. Але це не всі її переваги. Про решту я також розповім, а наочний приклад я покажу просто тепер:

Ця технологія звана SpeedFace” запрограмована зчитувати внесеного користувача за його 3D-моделлю обличчя. Система розпізнавання маски, як додаткова опція, встановлюється заздалегідь у програмі. І вона чудово розпізнає риси обличчя, навіть якщо зареєстрований користувач надів маску. Навіть більше! Якщо він її НЕ надів, вона не пропустить.

Так-так, система невблаганна, як Гендальф, але все виключно з найкращих намірів.
 


Крім інших її переваг, це безконтактне вимірювання температури. Про набридливі градусники-бластери, якими вам ціляться в лоб, можна забути хоча б за межами торгових центрів.

Наша СКДД, крім сканування 3D-моделі обличчя, оснащена тепловізором, завдяки якому і вимірює температуру тіла.

Серед інших переваг — захист від підроблених ідентифікацій. Пам’ятаєте історії деяких відомих всім нам брендів, де можна було розблокувати пристрій за допомогою фото? Що ж, дуже шкода, що ці фото не виділяють тепло й не мають 3D моделі, адже наша СКДД, крім сканування 3D-моделі обличчя, оснащена тепловізором, завдяки якому й вимірює температуру тіла з можливою похибкою до 0.3 градусів.

Для виходу — все ще простіше. Персональні карти доступу, зареєстровані для кожного співробітника. За потреби, у великих корпораціях, можна навіть доступи кожної двері прописати персонально.

На мою скромну думку, цього достатньо для захисту. Будьте здорові та не відкривайте фішинг 😉