Сила відеоконтенту і чому його створення підвладне кожному?

Сила відеоконтенту і чому його створення підвладне кожному?

Особливо ті рекламки, які постаралися зробити «максимально інформативними» і написали все, що було відомо :) Так, друковані матеріали теж дивляться, але й вони вже зазнали багато змін за останні роки; і мінімалізм + більше графіки + креатив — єдине, що поки ще привертає до них увагу.

Але нині хотілося б поговорити про інший тип контенту, який все більше впроваджується в життя як компаній, так і окремої людини. Це — відеоконтент. Статистика показує, що люди з кожним роком все більше часу приділяють перегляду відео. За деякими даними 2020 року у світі в середньому 1 людина проводить за переглядом відео 18 годин на тиждень (для порівняння — три роки тому цей показник становив лише 7,5 годин на тиждень).

Якщо говорити про компанії, то за останні 5 років використання відеоконтенту для просування послуг збільшилося на 41%. 93% маркетологів відзначають, що він є важливою складовою маркетингової стратегії їхніх компаній. Пандемія також внесла свою роль і відеоконтент почали створювати навіть ті, хто цього навіть і не планував — іноді це був єдиний варіант «достукатися» до споживачів, яких у реальному світі зустріти було досить складно.

Навіщо відеоконтент створюють компанії — більш-менш зрозуміло. Яку ж мету переслідують ті, хто дивляться? У звіті Статистика Відеомаркетингу, 2021 говориться:

98% людей дивляться ознайомчі відеоролики (так звані огляди) з метою більше дізнатися про продукт або послугу.

84% респондентів говорять, що саме перегляд відеобрендов переконав їх купити товар або замовити послугу.

69% вважають за краще подивитися відеоролик для ознайомлення з продуктом (для порівняння: всього 18% вибирають варіант почитати статтю, 4% — подивитись інфографіку, 3% навіть згодні ознайомитися з інструкцією, також 3% хочуть подивитися презентацію і тільки 2% готові почути про все по телефону).

Люди удвічі більш охоче діляться зі своїм оточенням відеоконтентом, ніж іншим типом контенту.

А тепер давайте зупинимося на тому, що робити компанії, яка хоче збільшити частку відеоконтенту у своїй стратегії просування?

Контент може бути абсолютно різним: професійні ролики про компанію, інтерв'ю, записи вебінарів або навчальні програми, відеоінструкції, огляди, інфографіки, реклама і ще багато чого.

Мальнекі і середні фірми досить рідко замовляють професійні ролики, адже тут потрібна участь професійної команди і найпростіше цю послугу замовити в профі, які допоможуть зробити все з нуля й на високому рівні. Відділ Production можуть собі дозволити далеко не всі, тому раніше часто відеоконтент був уже явищем у зв'язку з його дорожнечею. Але часи змінюються і в останні роки з'явилося настільки багато різних рішень, що вони стали доступними практично кожній компанії. І наявність власного Production зовсім не обов'язково, адже ці рішення максимально прості в користуванні.

Головне, чим має володіти відеомейкер, це почуття смаку, креативне мислення і посидючість (так, відеоконтент вимагає часу!)
Серед безлічі ресурсів для прикладу познайомимося з платформою Powtoon

Powtoon — це хмарне програмне рішення для створення інтерактивних анімаційних відеороликів з елементами відеоскрайбінга, презентацій, а також зображень і GIF.

Завдяки тому, що це онлайн-ресурс, ви не прив'язані до одного девайсу, а можете заходити з різних девайсів незалежно від місця. Погодьтеся, що це особливо важливо, коли багато працюють віддалено. Щоб скористатися платформою, необхідно оформити підписку (в принципі, як і на будь-який інший ресурс, якщо хочете використовувати його з користю). Є три варіанти підписок — PRO, PRO+ і AGENCY. Є також безкоштовна версія, але (без АЛЕ ніяк😊 ) в ній є обмеження щодо тривалості роликів у форматі HD (до 3 хв., коли в пакеті Agency можна завантажувати відеоролики у форматі Full HD тривалістю до 30 хв.), усього 100 МБ простору для проєктів і ваші ролики будуть з логотипом Powtoon. Для ознайомлення з можливостями ресурсу безкоштовної версії буде достатньо, але для повноцінної роботи потрібна платна підписка. Порівняти їх можна тут. У цьому матеріалі ми будемо розглядати приклад максимального пакета Agency.

Відразу хочеться відзначити, що інтерфейс платформи англійською, але навіть з мінімальними знаннями мови попрацювавши з платформою — легко все запам'ятовується.

ЯКИЙ ТИП КОНТЕНТУ МОЖНА СТВОРЮВАТИ?

Powtoon дозволяє створювати звичайні відеоролики, анімаційні ролики, ролики у форматі Whiteboard Doodling (об'єкти намальовані рукою), інфографіки, також можна робити запис екрана. Великою перевагою платформи є можливість створення анімованих презентацій, при цьому будь-який відеоролик також можна зберегти у форматі PowerPoint і використовувати для презентацій. При цьому зберігаються всі анімації і переходи, керуєте показом самостійно.

Тип контенту, який можна створювати на Powtoon

Щоб створити новий проєкт, можете вибрати готовий шаблон — Template (всі шаблони можна доповнювати і змінювати на свій розсуд), вивантажити свій шаблон у форматі .pptx — Import або створити проєкт з нуля — Blank Powtoon.

Є 5 типів шаблонів: Modern Edge, Whiteboard, Cartoon, Infographic, Real. Вибираючи один з шаблонів, вам будуть доступні всі елементи в стилістиці цього шаблону. Але якщо необхідно в процесі додати якийсь елемент з іншого шаблону (наприклад, анімовані фігури або герої), то це легко зробити змінивши тип шаблону справа вгорі. Не варто боятися, що також зміниться шаблон усіх слайдів — цього не станеться.

СТВОРЕННЯ ПРОЄКТУ

Проєкт можна створити в трьох розмірах:

16:9 — Горизонтальний (підходить для більшості відеороликів і презентацій)

1:1 — Квадратний (підходить для постів у Facebook і Instagram)

9:16 — Вертикальний (підходить для соціальних медіа, Stories, TikTok)

Справа знаходиться панель елементів, які використовуються при створенні проєкту. Вона складається з таких блоків:

Scenes (Сцени) — безліч готових сцен-слайдів. Їх можна редагувати на свій розсуд. Сцени будуть змінюватися залежно від обраного типу шаблону.

Background (Фон) — добірка різноманітних фонових зображень і відео.

Text (Текст) — текстові елементи, які теж представлені безліччю різних шаблонів.

Characters (Герої) — анімовані фігури чоловічків. Залежно від типу шаблонів кожен герой може виконувати різні дії (максимальна кількість на цей момент — 44 варіанти дій). Також є можливість створення персоналізованого героя.

Props (Предмети) — різноманітні іконки, як статичні так і анімовані.

Shapes (Форми) — різноманітні фігурки, як і предмети теж бувають статичними і анімованими.

Images (Зображення) — зображення, які можуть використовуватися на слайдах.

Videos (Відео) — відеоролики, доступні для додавання в проєкт. Тривалість можна встановлювати самостійно, можна встановити час старту. Також є опція розмиття. Відео може бути зі звуком або без. 

Sound (Звук) — готові звукові доріжки, які можна додати до проєкту. Можливо додавати озвучку голосом.

Specials (Спеціальні елементи) — зібрані за окремими категоріями елементи. Переважно святкова тематика.

Можна міняти розмір усіх елементів, змінювати положення. Кожен елемент можна замінити, попередньо виділивши його і натиснувши SWAP (замінити).

Є можливість вивантажувати свої елементи в Сцени, Фон, Зображення і Звук.

До анімованих об'єктів можливо застосувати Анімацію (Animation).

До всіх об'єктів з категорій Text, Characters, Props, Shapes, Images, Videos, Specials застосовуються такі опції як: Effects (способи появи і зникнення), A to B (переміщення з точки А в точку В), Links (додавання гіперпосилання — актуально для презентацій).

Усі елементи на слайді відображаються на часовій шкалі. Їх можна пересувати, об'єднувати в групи, налаштовувати ефекти. Тривалість слайда регулюється кнопками «+» і «-» праворуч.

ЗБЕРЕЖЕННЯ ПРОЄКТУ

У кожного є необхідність узгодити проєкт із замовником і для цього не обов'язково щоразу завантажувати відеоролик. Для цього достатньо натиснути справа вгорі EXPORT і вибрати першу опцію — Export & Share. Відкриється вікно з посиланням. Необхідно скопіювати посилання і поділитися ним з ким потрібно.

Якщо необхідно внести коригування в наявний проєкт, то для цього необхідно натиснути Edit і вас перенаправить у режим редактора.

Важливо знати! Щоб після внесення всіх змін вони збереглись у відеоролику, який завантажите, необхідно створити дублікат ролика і потім вже цю копію зберегти і завантажити. Так, це такий баг Powtoon.

Для завантаження проєкту є безліч рішень. Його можна завантажити в таких форматах: MP4 (три формати якості — Standard, HD & Full HD), PowerPoint, PDF, Image (будуть окремі зображення кожного слайда), Gif (максимально 6 сек.). Відеороликом також можна відразу поділитися на YouTube, Vimeo, Facebook, Twitter, LinkedIn, SlideShare, Wistia, HubSpot, відправити по E-mail, додати в рекламну кампанію на Facebook, а ще можна скопіювати HTML-посилання і додати на сайт. Але в цьому випадку режим перегляду буде можливий на програвачі Powtoon і не можна видаляти проєкт у обліковому записі.

На завершення хочеться сказати, що нині відеомейкером може стати практично кожен і для цього немає необхідності проходити дороге навчання, купувати ПЗ і мати в штаті спеціально навченої людини (мінімум однієї). Так, здебільшого подібні програми життєво необхідні для відділу маркетингу. Але якщо у вашій компанії відділ маркетингу не може приділити увагу абсолютно всім і закрити потреби кожного, то освоївши такий ресурс презентації відділу продажів стануть незабутніми, відділ персоналу зможе створювати суперінтерактивні матеріали для працівників, а звіти фін. відділу заграють новими фарбами.