Цей сайт використовує файли cookie, щоб надати вам швидше реагування та обслуговування, що персоналізується. Будь ласка, прочитайте нашу ПОЛІТИКУ КОНФІДЕЦІЙНОСТІ для отримання додаткової інформації про файли cookie, які ми використовуємо, і про те, як їх видалити або заблокувати.

Подання звітності в форматі iXBRL за 2020 рік в Україні

11 січня 2021

В кінці минулого року 30 грудня на сайті СФО (Система фінансової звітності) було розміщено повідомлення про подачу звітності, складеної на основі таксономії UA XBRL МСФЗ за 2020 рік (оригінал повідомлення доступний тут).

У цьому повідомленні йдеться, що підприємства, визначені в частині другій статті 12¹ Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» подають фінансову звітність за 2020 рік, перший квартал, перше півріччя та дев'ять місяців 2021 року в порядку і строки, які визначені законодавством, за формами, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 07.02.2013 № 73 «Про затвердження Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 1« Загальні вимоги до фінансової звітності», а банки подають фінансову звітність за формами, визначеними Національним банком України.

При цьому, такі підприємства також повинні будуть скласти фінансову звітність в електронній формі на основі таксономії UA XBRL МСФЗ 2020 року і подати її в центр збору фінансової звітності, попередньо зареєструвавшись в ньому.

В даний час фахівці продовжують розробляти оновлену версію електронного формату Таксономії UA XBRL МСФЗ 2020 року. Попередньо завершити оновлення планують до кінця січня 2021 року.

У зв'язку із вищезазначеним, 24 грудня 2020 Комітетом з управління Системою фінансової звітності, який був створений відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння щодо розробки та впровадження системи фінансової звітності між Мінфіном, НКЦПФР, Нацбанком, Держстатом, ОСНАД і ДПС, прийнято рішення рекомендувати регуляторам фінансових ринків в межах своїх повноважень забезпечити необхідні заходи з продовження термінів подання фінансової звітності та консолідованої фінансової звітності, складеної на основі таксономії UA XBRL МСФЗ 2020 року, в центр збору фінансової звітності за 2020 рік, перший квартал, перше півріччя та дев'ять місяців 2021 і не застосовувати санкції за неподання такої звітності суб'єктами господарювання в терміни, визначені законодавством, протягом 2021 року.