Подання фінансової звітності за МСФЗ в електронному форматі iXBRL

 

XBRL (eXtensible Business Reporting Language) є міжнародним стандартом для подання фінансової звітності за МСФЗ в електронному вигляді.


Цей формат поширений у світі, оскільки дозволяє обробляти великі обсяги якісних і кількісних показників. Він базується на метаданих, викладених у таксономії, й описаних взаємозв'язках між поняттями.

Таксономія — це класифікаційна система, яка може бути використана для ідентифікації та структурування інформації для полегшення її пошуку й обробки користувачем.

Таксономія UA XBRL МСФЗ — таксономія фінансової звітності за міжнародними стандартами фінансової звітності в Україні, затверджена Міністерством фінансів України, яка адаптована до особливостей складання фінансової звітності в Україні і містить також звіт аудитора і звіт про управління.
Хто має звітувати у форматі iXBRL?
  • Підприємства, що становлять суспільний інтерес
  • Публічні акціонерні товариства
  • Суб'єкти господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях
  • Підприємства, які здійснюють господарську діяльність за видами, перелік яких визначено постановою Кабінету міністрів № 419

 

Штраф за неподання звітності в електронному форматі iXBRL

Ст. 163 Кодексу України про адміністративні правопорушення

  • Порушення порядку оприлюднення фінансової звітності або консолідованої фінансової звітності разом з аудиторським звітом тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17,000 — 34,000 грн).
  • Повторне (протягом року) вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, — тягне за собою накладення штрафу від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34,000 — 51,000 грн).

 

Звертаємо вашу увагу на те, що електронна звітність XBRL за важливістю прирівнюється до паперової копії. Тому управлінський персонал  компанії несе відповідальність за її правильність і достовірність.

 

Фахівці БДО в Україні готові надати комплексну підтримку компаніям, які складають звітність за МСФЗ і мають подавати її у форматі iXBRL.
Послуги компанії BDO в Україні:
  • Підготовка iXBRL файлу
  • Валідація підготовленого клієнтом iXBRL файлу за допомогою валідатора Altova
  • Допомога в підготовці до автоматизації процесу вивантаження iXBRL файлу
  • Консультації з питань XBRL

Довіряйте такі важливі питання фахівцям, які мають достатню кваліфікацію, як у сфері XBRL, так і у сфері IFRS.

 

Завантажити брошуру з МСФЗ
Завантажити брошуру «Фінансова звітність у форматі iXBRL»

Основний контакт

Роман Груба

Роман Груба

Керівник відділу бухгалтерського консультування та супроводу транзакцій
person$$BDO.LiveSite.ViewBio$$