Конференція BDO Global «Природні ресурси та Енергетика»

Конференція BDO Global «Природні ресурси та Енергетика»

На одній з таких галузевих конференцій взяли участь і представники української фірми, а саме на заході присвяченому темі Природних ресурсів та Енергетики, який проходив 4 та 5 жовтня у офісі BDO UK в Лондоні. Загалом на конференції було 70 учасників із 25 країн.


Як відмітив Шеріф Єндрюс, Глобальний керівник напряму «Природні ресурси», за час від останньої офлайн-зустрічі групи у 2019 році, цьогорічний фокус уваги досить змінився. Головною темою, про яку нині говорить весь світ і ми також, це питання Сталого розвитку, яке дуже тісно переплітається зі сферою Природних ресурсів.

І це дійсно так, адже практично всі виступи та дискусії містили питання Сталого розвитку та ESG, адже сектор Природних ресурсів відіграє важливу роль у глобальних змінах. Було відмічено ESG у контексті масштабування або припинення видобувної діяльності в рамках енергетичного переходу. Так, енергетична світова криза також була однією із ТОП тем, про які багато говорили. Розвиток сектора альтернативної та поновлювальної енергетики у всьому світі — ключові напрями сьогодення, які дозволять мінімізувати енергетичну та ресурсну залежність країн. Наприклад, потенціал використання водню надзвичайно великий, який має як плюси так і мінуси. До плюсів можна віднести відсутність викидів CO2 при спалюванні та високий вміст енергії. Але є й недоліки. Для виробництва синього (і сірого) водню, на долю якого припадає близько 95% всього водню, який нині виробляється у світі, необхідно продовжувати видобувати викопне паливо. Вартість виробництва водню є досить високою і в цьому процесі також присутні значні законодавчі регуляції зі сторони світової спільноти. Але ми бачимо це тільки як виклик і віримо в те, що світ з часом знайде рішення ефективнішого виробництва цього виду енергії з мінімальним впливом на оточуюче середовище.

Декарбонізація — також питання на якому хочеться зупинитись і розібратись, чому у світі йому приділяють так багато уваги.

Зміна клімату. У результаті зміни клімату існують ключові ризики, через які багато компаній змушені трансформувати та адаптувати бізнес і операції, а саме фізичні (наприклад, екстремальна погода), трансформаційні (наприклад, технології, зміни на ринку, попит), регуляторні (наприклад, державна політика / податок на вуглець).

Ланцюги постачання. Тиск у ланцюжках створення цінності для розкриття інформації щодо питань ESG продовжує зростати.

Таксономія ЄС. Щоб перетворити політичні обіцянки щодо того, що ЄС стане кліматично нейтральним до 2050 року, ЄС виділив 30% бюджету у євро на 2021-2027 роки для боротьби зі зміною клімату та запровадив новий потужний кліматичний закон ЄС.

Фінанси. У світі відбувається найбільший перерозподіл капіталу в бік низьковуглецевого бізнесу та інновацій. SDFR (Регламент ЄС про стійке фінансування) вимагає від менеджерів активів розкривати інформацію про ризики ESG у портфелях і способи їхнього вирішення.

Гірничодобувна промисловість є досить енергоємною, тому нові стратегії управління енергією та скорочення викидів вуглекислого газу швидко інтегруються в галузь та її діяльність, щоб подолати тиск на місцевому та глобальному ринку.

Компанія BDO на глобальному рівні взяла на себе зобов’язання підтримувати мету чистого нульового викиду парникових газів (Net Zero) до 2050 року або раніше разом з нашими колегами з GPPC, з якими ми приєдналися до Альянсу постачальників фінансових послуг (NZFSPA) у вересні 2021 року. Тому для нашої компанії питання сталого розвитку це не просто слова, а відповідні дії, які ми робимо разом, аби досягти поставленої мети.

Ідемо в ногу з часом та справляємося з викликами, які наша компанія, як і всі інші, має на шляху розвитку, аби забезпечувати клієнтів передовими рішеннями та максимально ефективно використовувати доступні нам ресурси.