Короткий огляд зустрічі «Дії та висновки БДО в Україні після 6 місяців війни»

ініційованої EBA DNIPRO BEST BUSINESS PRACTICES

28 вересня 2022 року відбувся онлайн-захід організований Дніпровським офісом Європейської Бізнес Асоціації (ЕВА), що присвячений кейсу міжнародної аудиторсько-консалтингової компанії BDO in Ukraine «Дії та висновки після 6 місяців війни».

Нікого з нас не готували до того як жити й працювати під час війни. Але майже кожна українська компанія була змушена адаптуватися та боротися, бо іншого вибору, на жаль, не було.

Про те, як повністю зберегти свою команду без звільнень та скорочень заробітної плати, і як продовжувати підтримувати економіку країни, сплачуючи податки й навіть створювати нові робочі місця, поділилася під час зустрічі Віра Савченко, СЕО BDO в Україні. Віра має 18 років практичного досвіду роботи в BDO в напрямах розвитку бізнесу, стратегічних комунікацій, цифрової трансформації та сталого розвитку компанії.  

Ключовими питаннями обговореними під час зустрічі були:

  • Чому так важливо постійно тримати зв'язок з командою, бути відкритим і зберігати спокій та оптимізм у колективі?
  • Підтримка не словом, а ділом.
  • Пошук роботи для співробітників в Україні, залучення до проєктів за кордоном (досвід БДО в Україні).
  • Розширення портфеля послуг і створення нових робочих місць для українців.
  • Чому українським компаніям так важливо працювати на українську економіку?
  • Які професії можуть опинитися під загрозою зникнення в Україні?
  • Проблеми подвійного оподаткування в країнах ЄС та їхні наслідки.
  • Як стимулювати повернення людей додому? Варіанти вирішення проблеми від ініціативної групи БДО в Україні.
     

Досвід БДО в Україні підтверджує, що навіть в надекстремальних обставинах працювати і навіть збільшувати обсяги діяльності цілком можливо. У цьому, на перших етапах, нам значно допомогла українська податкова система. Адже, перше, що ми спробували зробити, це вийти з нашими послугами на міжнародний ринок. І якими б кваліфікованими не були наші фахівці, але ключовим аргументом для співробітництва з нами стали досить не високі податки до співпраці з українською компанією.

Також, одним з найвдаліших проєктів для BDO в Україні після початку повномасштабної війни в Україні став запуск Рекрутингу ІТ-фахівців для мережі BDO. Ця співпраця націлена на підтримання економіки України, адже ми пропонуємо роботу українцям, які вимушено покинули Україну та переїхали до інших країн, з можливістю працевлаштування в ТОВ «БДО» або в ТОВ «БДО Консалтинг», тому навіть перебуваючи в іншій країні фахівець буде працювати на економіку своєї держави. Ми забезпечуємо віддалену роботу в країні, де тимчасово перебуває фахівець, а також проводимо виплату заробітної плати в гривні на картки українських банків, що дає змогу відчувати фінансову стабільність.

Ми чітко усвідомлюємо, що Україна воює на двох фронтах і в наших силах зробити все, аби надалі сприяти успішному функціонуванню нашої економіки.

Звичайно, є деякі аспекти, які ускладнюють можливість довгостроковості такої ініціативи. А саме подвійне оподаткування в країнах ЄС. Тому, необхідно задуматися про стимулювання повернення людей додому. Проте, звичайно, це особистий вибір кожного. Робота, це далеко не головне, що може вплинути на прийняття такого рішення. Однак, зі своєї сторони ми бачимо такі варіанти вирішення цього питання: зниження податків, забезпечення комфортних умов роботи вдома, фінансова й моральна підтримка співробітників.

Наше нещодавнє опитування щодо cтану справ українських фахівців бухгалтерської, аудиторської та фінансової сфери під час війни підтверджує, що ці професії можуть опинитися під загрозою зникнення в Україні, адже у своїй більшості фахівці у цих галузях це жінки, які виїхали за кордон. Нашою метою є створення сприятливих умов задля їхнього повернення.

Для цього в нашій компанії ми запровадили програму з ментального здоров’я, де ми піклуємось про психологічний стан наших фахівців, працює гаряча психологічна підтримка під час війни, проводимо тренінги з безпеки за наявних небезпечних умов в Україні, забезпечуємо безперервну роботу наших співробітників, піклуючись про безперебійний доступ до супутникового інтернету та електроенергії…

Ми чітко усвідомлюємо, що Україна воює на двох фронтах і в наших силах зробити все, аби надалі сприяти успішному функціонуванню нашої економіки.

Щоб дізнатись, про рішення які ми можемо запропонувати вашому бізнесу в надскладні часи, НАПИШІТЬ НАМ і ми з радістю проконсультуємо.