Представники BDO в Україні відвідали головну подію в галузі ІТ та інновацій — IT Arena 2023

Наприкінці вересня Львів став місцем інновацій та великих ідей, де зібралося близько 5000 людей не тільки з України, а й з багатьох країн світу, на ІТ-арену — одну з наймасштабніших подій України у сфері новітніх технологій. 

Сотні технологічних лідерів, інноваторів та ІТ-фахівців представляли новинки та досягнення, ділилися досвідом та ідеями з багатотисячною аудиторією, зацікавленою в інноваціях. Ми не могли пропустити такий важливий захід, тому поїхали дізнаватися про останні тенденції в Україні та світі.

Україна й до війни була відомою у світі завдяки технологіям, які впроваджувалися, та ІТ-фахівцям, які працювали на імениті ІТ-компанії. Але війна стала значним поштовхом до пошуку ще більш інноваційних рішень та швидкого їхнього впровадження, адже в зоні значного ризику знаходиться безпека та життя мільйонів українців.

Ключові спікери IT Arena 2023 обговорили інновації та важливі технології для України, які мають великий потенціал для нашої країни в умовах сучасних викликів

Кріс Беррі, співкерівник Центру доступу до ринку США в Кремнієвій долині, відзначив, що Україна йде в правильному напряму: впроваджуються інноваційні рішення (зокрема, наша відома за межами країни «Дія»), йде активна робота над освітою та обізнаністю громадян. Саме зараз настав час активно використовувати нові можливості. Наприклад, при відновленні міст і сіл в Україні важливо керуватися принципами «Розумного міста», щоб поліпшити життя українців у майбутньому. Для навчання маленьких українців варто використовувати нові інструменти та методи, які допоможуть їм здобути навички затребувані в наступні 20 років. Особлива увага має приділятися медичній сфері, оскільки десятки тисяч військових і мирних жителів потребують особливого догляду та тривалої реабілітації. Традиційні підходи, що були ефективні раніше, тепер недієві. Україна нині має цілу армію фахівців з кібербезпеки, у яких є унікальний досвід, якого потребує світ.

Михайло Федоров, — Міністр цифрової трансформації України, — представив перспективи восьми потужних технологій, які можуть суттєво допомогти Україні здобути перемогу у війні з росією. Серед них:

  • Дрони: їхнє виробництво збільшилося більш ніж у 100 разів за останній рік, що відкриває нові можливості для розвідки та забезпечення безпеки.
  • Системи ситуаційної обізнаності: ця нова доктрина ведення війни в режимі реального часу дозволяє здійснювати ефективне управління в умовах конфлікту.
  • Роботизовані технології: наприклад, роботи-сапери та інші автоматизовані системи допомагають зберегти людські життя виконуючи небезпечні роботи.
  • Морські дрони: мають стратегічне значення для забезпечення ефективних військових операцій в акваторії моря (яскравий приклад — руський воєнний корабль).
  • Захист неба: наприклад, розробки реагування на звук ворожих цілей в небі через радари та автоматичне наведення систем захисту на них.

Ці технології спрямовані на забезпечення безпеки та підтримку України в цифровому майбутньому.

Штучний інтелект та генеративні моделі: ключ до оптимізації та швидкості роботи

Це був би не ІТ захід, якби на ньому не говорили про штучний інтелект (ШІ) та генеративні моделі, які стали ключовими для оптимізації процесів і прискорення роботи в сучасному світі.

Бізнес шукає нові рішення з оптимізації процесів та прискорення роботи, адже все у світі стрімко розвивається, тому швидкість нині відіграє ключову роль. Наприклад, за статистикою близько 80% робочого часу бізнес-аналітиків витрачається на збір та підготовку інформації. Зараз ШІ може виконувати ці завдання за лічені хвилини, звільняючи час фахівців для вирішення складніших завдань.

Усім нам відомий ChatGPT, який стрімко увірвався в наше життя. Він на 1-му місці зі всіх відомих нам платформ за кількістю набору першого мільйона юзерів — всього 5 днів. Для порівняння на 2-му місці Instagram — 2,5 місяці, Spotify ― 5 місяців. Розробники довго задавалися питанням, як зробити ChatGPT корисним і простим у використанні інструментом. Рішення було знайдене, тому він і завоював нашу з вами прихильність. Звичайно, ми маємо ще багато питань до якості роботи ChatGPT, але він щодня вдосконалюється. За прогнозами до 2027 року компанії, які не використовуватимуть ШІ у роботі, радше будуть виключенням, аніж правилом.

Україна в глобальній гонці за першість у сфері ШІ

Одним із цікавих виступів на ІТ Арена була дискусія із заступником міністра цифрової трансформації України, керівником проєктів Дія.City, — Олександром Борняковим. Ключові тези, якими хочемо поділитися з вами:

  • Нині відбувається багато дискусій щодо стратегії розвитку штучного інтелекту в Україні, але поки що на реалізацію не виділяється фінансування з держбюджету. І це зрозуміло,  адже нині головна мета країни — звільнити українські землі від російського окупанта. Але відсутність бюджетів не заважає працювати в регуляторному полі, тому що це нічого не коштує, Мінцифри підіймає важливі питання і відпрацьовує їх. Зараз Україна отримує значне фінансування від інших країн, особливий акцент мають проєкти соціальної сфери.
  • В 2019 році при Мінцифри був створений Експертний комітет з питань розвитку сфери штучного інтелекту.
  • Поки що в планах немає робити Закон про ШІ, але планується уніфікація підходу до його застосування. Наприклад кодекс, у якому будуть окреслені етичні моменти щодо використання ШІ в різних сферах.
  • Функцію популяризації ШІ та навчання мають виконувати навчальні заклади та приватний бізнес, які нині мають багато можливостей для отримання відповідного фінансування на подібні програми. До речі, багато організацій вже отримали гранти і реалізують відповідні проєкти.
  • В оборонній сфері ШІ уже допомагає. В Україні вже є багато проєктів з використанням ШІ, тому ми маємо всі шанси стати найцифровізованішою країною світу.
Завдання на майбутнє

Участь BDO в Україні на IT Arena 2023 підкреслює наше зобов'язання підтримувати ріст інновацій та технологій в Україні. Ми віримо, що об'єднання зусиль індустрії, компаній та консультантів є ключем до успіху та розвитку в цій сфері, особливо в такий складний час. Ця подія стала ідеальною платформою для партнерства, а також для вивчення новітніх інновацій та стратегічних підходів до розвитку ІТ-сектора.

Ми в BDO теж завжди рухаємося вперед та приділяємо значну увагу інноваціям як у повсякденній роботі, так і рішеннях, які пропонуємо клієнтам. Більше про послуги у сфері Digital читайте тут на нашому сайті. Для отримання додаткової інформації та консультацій звертайтеся до наших фахівців.