Про День бухгалтера й аудитора в Україні: історія започаткування свята з перших вуст

Про День бухгалтера й аудитора в Україні: історія започаткування свята з перших вуст

Пройшли ті часи, коли бухгалтера уявляли як співробітника в чудернацьких окулярах, що спритно управляється на рахівницях і обкладений стосами паперу. Образ сучасного бухгалтера — це грамотний і кваліфікований працівник, добре підкований в сучасному законодавстві та впевнений користувач комп'ютерних програм і технологій. Престижність професії бухгалтера й аудитора зростає з кожним роком, адже саме завдяки їм підтримується баланс у кожній компанії.

Як з’явилось свято бухгалтера й аудитора в українському календарі?

Важливість і престижність професії ознаменувалася затвердженням свята на державному рівні 2004 року. З того часу щорічно 16 липня в Україні відзначають день бухгалтера й аудитора. Дата обиралася не випадково, адже 1999 року саме в цей літній день уряд прийняв закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

Президент BDO в Україні, Алла Іванівна Савченко пригадує цей зворушливий момент та події, які передували становленню свята й до яких, Алла Іванівна була безпосередньо причетна:

«У далекому 1999 році, а саме 16 липня, в нас трапилася велика ПЕРЕМОГА. Команда ФПБАУ самотужки написала й пролобіювала дуже важливий та складний Закон «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV. У мене це був перший досвід розробки закону з самого початку. На розробку пішло декілька місяців, а на лобіювання та прийняття більше як пів року.

Пам’ятаю ті миті, як ми уважно слідкували за моніторами у Верховній Раді, зокрема за виступом Білоусової Ірини Анатоліївни, депутатки Верховної Ради, яка повірила в тоді ще дуже молоду, але амбітну професійну організацію. А особливо ми чекали на голосування; я вже навіть не пам’ятаю скільки читань тоді було. Але коли це сталося, — як же ми раділи, як і нині вірили, що попереду в професії є світле майбутнє, а Україна приречена на успіх.

Закон заклав основи на перехід України до стандартів IFRS, а також сприяв зацікавленості інвесторів і залученню іноземних інвестицій. Значення цього закону для України складно переоцінити, адже він надовго став взірцем і для інших країн».

А що ж було далі? 2004 року Верховною Радою України було прийнято рішення затвердити день бухгалтера як офіційне свято на державному рівні з метою підняття престижу професії. Адже їхній внесок у розвиток підприємств, взаємозв'язок між ефективним функціонуванням форм суб'єктів господарювання та відповідного зростання національної економіки було гідно оцінене Урядом. Проте, до 2004 року свято «дня бухгалтера й аудитора» існувало, але неофіційно. І знову таки, започаткуванню свята завдячуємо ініціативі Федерації професійнихбухгалтерів і аудиторів бухгалтерів України.

«Десь через місяць після прийняття Закону, ми захотіли якось запам’ятати цей наш спільний УСПІХ, щоб як би не було потім важко, ми могли згадати про цю перемогу як мотивацію. І придумали ми СВЯТО, яке довго не визнавала держава, але більшість фахівців визнали одразу й почали збиратися стадіонами та найбільшими концертними залами, щоб показати силу професії̈ та надихнутись усією громадою для подальшої̈ важкої праці».

Отже, саме з того часу українські фахівці в галузі бухгалтерського обліку та аудиту приймають вітання, отримують нагороди, премії від вдячного колективу компанії де працюють. Важливість професії бухгалтера важко переоцінити, адже без її існування наше життя мало б відрізнялося від первісного ладу.

І на останок, кілька настановчих і мотивуючих слів від Заслуженого економіста України й засновниці тієї самої Федерації професійних бухгалтерів і аудиторів України, Алли Іванівни Савченко:

«Це були наші перші перемоги. Багато було зроблено протягом останніх років. Проте вірю, що наші головні досягнення — ще попереду. Маю велику надію, що ми посилимо професію для себе й наступних поколінь фахівців. Разом нас дійсно дуже багато й нас не подолати!»

А ми сердечно вітаємо всіх причасних до свята з Днем бухгалтера й аудитора в Україні!

Бажаємо безпомилкової роботи й безперешкодної діяльності, безсумнівної вдачі і високих успіхів у вашій нелегкій, але такій важливій справі.

Ваш надійний партнер BDO в Україні