Підсумки дискусії в рамках IFRS Forum Ukraine - 2022 :

діджиталізації професії бухгалтера та аудитора

Організатори форуму поставили за мету привернути увагу всіх хто займається обліком, звітністю та аудитом до актуальних питань сьогодення, таких як МСФЗ, МСА з фокусом на сталість і воєнний стан у країні, соціальну відповідальність та застосування інформаційних технологій.

Ключовим стимулом переходу з 1С на інший продукт має бути небажання спонсорувати окупанта та побоювання щодо питань інфобезпеки для бізнесу.

Як ми і анонсували, 13 липня Алла Савченко, президент BDO in Ukraine, модерувала сесію, присвячену цифровізації в професії бухгалтера. Для Алли Іванівни питання діджиталізації є дуже близьким, навіть «особистим», адже свою кар’єру вона починала з економічної кібернетики і розробки ПЗ для бухгалтерів. Ще на початку 90-х, разом з невеликою групою професіоналів і ентузіастів бухгалтерської справи реалізувала проєкт — програму для обліку «Соло для бухгалтера з комп'ютером». Цей, на той час, революційний продукт, став дивовижною підмогою, а іноді й чистим порятунком для тисяч підприємств по всій Україні.

Але трішки згодом в Україні трапилась «руська навала» у вигляді 1С та інших програмних продуктів, які з роками вкоренилися в наших робочих практиках і з якими ми боримося і нині. Як влучно зазначив Кіріл Руднєв, управляючий партнер Smart Business (Microsoft): «Питання використання російських програмних рішень суто моральне, адже попри всі державні укази, поки немає покарання, — ніякі заборони не спрацюють». Андрій Сухов, співзасновник компанії Navkolo додав, що «Ключовим стимулом переходу на інший продукт для українських фахівців має бути небажання платити гроші окупанту та побоювання щодо питань інформаційної безпеки для бізнесу».

Основні запитання що лунали з віртуального залу під час дискусії:

Чи існує достойна заміна 1С, BAS, Bitrix тощо?
Перехід на інший продукт це дорого?
На це потрібно багато часу і це дуже складно, чи не так?

У своїх виступах спікери довели, що альтернативних програм вистачає, хоча ідеального рішення наразі немає. Віримо, що саме українським розробникам судилось його створити найближчим часом. Щодо вартості, то Кіріл Руднєв розповів про колосальні знижки на всі продукти, які нині пропонує Microsoft — 100% для наявних користувачів і 80% для нових. І це все на 2 роки з дня підписки.

Володимир Білоус, генеральний директор Best-Run Consulting, також порадував приємними цінами на продукт SAP Business One (ERP-система для малого та середнього бізнесу), у який, свого часу, БДО в Україні багато інвестувала і завдяки якому сприяли розвитку ринку ERP в Україні. Олег Щербатенко, CEO IT-Enterprise, продемонстрував на досвіді Укрпошти, що швидкий перехід на нову ERP-систему це можливо. Якщо такій масштабній компанії це вдалось за 4 місяці, то малому і середньому бізнесу взагалі не варто хвилюватися про терміни.

Під час виступів були анонсовані виходи 2-х нових програмних продуктів Navkolo та A5 Solutions, а це говорить про те, що ринок ІТ технологій продовжує розвиватися навіть під час війни.

Антон Піскун, менеджер продуктів в Bjet, розповів про Odoo — сервіс, який зводить керування компанією в одну програму (контроль воронки продажів; формування, відправлення та обговорення комерційних пропозицій; конструкція вебсайтів та інше).

Також нагадаємо, що БДО в Україні поєднує консультаційні послуги й рішення в галузі цифрових технологій під брендом — BDO Digital. BDO Digital — перевірений комплекс цифрових рішень, який допомагає бізнесу оптимізувати та масштабувати діяльність в сучасних умовах.

Щоб дізнатися, які рішення в нас є для зростання вашої компанії, НАПИШІТЬ НАМ і ми з радістю проконсультуємо.