Про безпеку праці в неспокійний воєнний час

З першого дня війни команда з консалтингу в галузі охорони праці БДО в Україні продовжує надавати клієнтам професійну підтримку, проводить роз’яснення про роботу в умовах дії воєнного стану, консультує та відповідає на найактуальніші питання, публікує огляди нових нормативних актів.

Директор виконавчий BDO в Україні Віра Савченко влучно зауважує:

«Нині перед українським бізнесом стоїть завдання не тільки вистояти, але й вже сьогодні міркувати про те, як розвиватись і масштабувати діяльність у майбутньому. І саме сьогодні перед кожним українцем стоїть вибір, який внесок зробити для того, аби відбудувати нашу країну й вивести її на новий рівень у світовій економіці».

У надважких умовах війни тисячі підприємств, незважаючи на безпекові ризики, продовжують працювати. Їхня робота є основою економічної стабільності України і як ніколи важлива. Проте праця під час дії воєнного стану пов’язана з великою кількістю нових, зокрема, смертельно небезпечних ризиків. Україна несе великі втрати в цій війні і вони збільшуються, зокрема, внаслідок загибелі працівників на робочих місцях. Щодня під час виконання трудових обов’язків у нашій країні гинуть працівники. Половина із цих випадків є наслідком бойових дій.

Вам також може бути цікаво: Чому українцям важливо працювати на українську економіку?

Вісім років озброєного конфлікту і три місяці повномасштабної війни перетворили Україну на одну з найбільш замінованих країн світу. Відступаючи на півночі і сході країни, війська рф замінували територію, житлові та промислові будівлі українців. Масштабне руйнування інфраструктури та промисловості потребує неабияких зусиль і ресурсів. Про відновлення інфраструктури та будівництво після війни потрібно думати вже нині.

Задля зниження ризиків загибелі та травмування працівників внаслідок бойових дій, фахівці з консалтингу в галузі охорони праці проводять консультаційні роботи для керівництва компаній наших клієнтів щодо вимог законодавства з питань охорони праці в умовах дії воєнного стану та навчання працівників діям у надзвичайних ситуаціях для збереження життя і здоров’я під час виконання трудових обов’язків. Разом вчимося та находимо рішення як захищати працівників під час дії воєнного стану в Україні, як ефективно забезпечити їх усіма необхідними засобами захисту тощо.

Читайте про Підсумки опитування з питань Охорони праці від БДО в Україні

Вже нині, під час війни українські фахівці з охорони праці взаємодіють з Європейською  агенцією з питань професійної безпеки та здоров’я (EU-OSHA), Міжнародною  асоціацію інспекцій праці (IALI), Міжнародною асоціацією соціального забезпечення (ISSA), Міжнародною мережею професійних асоціацій у сфері безпеки та здоров’я (ENSHPO). Вивчивши та проаналізувавши ефективність наявних міжнародних систем охорони праці, ми зможемо виокремити все найкраще з передового досвіду та втілити повною мірою у сфері безпеки праці в нашій країні.

Нашими подальшими діями буде ознайомлення наших клієнтів з міжнародним досвідом у сфері охорони праці таких провідних країн як Австрії, Німеччини, Польщі, Франції. Про це читайте в наступних публікаціях на нашому сайті.

Ми переконані, що Україну чекає велике майбутнє та процвітання, що супроводжуватиметься тільки безпечною працею для кожного з нас.