Цей сайт використовує файли cookie, щоб надати вам швидше реагування та обслуговування, що персоналізується. Будь ласка, прочитайте нашу ПОЛІТИКУ КОНФІДЕЦІЙНОСТІ для отримання додаткової інформації про файли cookie, які ми використовуємо, і про те, як їх видалити або заблокувати.
  • Захист даних в епоху Digital: що потрібно знати CFO про Кібербезпеку?

Захист даних в епоху Digital: що потрібно знати CFO про Кібербезпеку?

28 січня 2020

21 січня на зустрічі CFO Сlub Ukraine керівник департаменту Кібербезпеки BDO Ukraine Андрій Слободяник знайомив учасників клубу з темою «Кібербезпека 2020». Погодьтеся, досить актуальне питання епохи, в якій ми живемо (згадайте «вірус Петя» в 2017 році).


Про що ми говорили:

·        Хто і як атакує компанії та приватних користувачів?

·        Прості і складні паролі для злому.

·        Де зберігати паролі?

·        Як може заразитися комп'ютер та як цьому запобігти?

·        Як визначити сайти, які потрібно негайно залишати?

·        Звідки і що можна завантажувати?

·        Безпека месенджерів та соціальних аккаунтів.

Андрій наводив приклади атак і як від них захиститися. Також розповідав про не менш важливі проблеми – неготовність реагувати на кіберінциденти.
 

 

«Більшість компаній все ще не готові організаційно до нових хвиль кібератак та не мають підготовлених в достатній мірі фахівців у своєму штаті. А якщо спуститися на щабель нижче від державних структур та приватних компаній до пересічних громадян, то ситуація ще гірша. Рівень обізнаності українців з питань кібербезпеки залишає бажати кращого. Державна програма для заповнення цієї прогалини в Україні наразі, на жаль, відсутня» – відмічає Андрій Слободяник.

Учасники зустрічі також отримали лайфхаки від Андрія, як не потрапити на гачок хакерів та по максимуму захистити свої паролі від злому.
 

 

І якщо ви думаєте, що це вас ніяк не стосується, то ось вам статистика: лише за 1-й квартал 2019 року в Україні зафіксовано більше 1,5 мільйонів кіберінцедентів. Багато це чи мало вирішуйте самі.

Для більшої обізнаності з питанням кібербезпеки можна ознайомитися на Курсі «Cyber Security Awareness»