Цей сайт використовує файли cookie, щоб надати вам швидше реагування та обслуговування, що персоналізується. Будь ласка, прочитайте нашу ПОЛІТИКУ КОНФІДЕЦІЙНОСТІ для отримання додаткової інформації про файли cookie, які ми використовуємо, і про те, як їх видалити або заблокувати.

Перехід на ведення обліку за МСФЗ і подання звітності у форматі iXBRL: труднощі та переваги

30 жовтня 2020

30 жовтня Партнер з питань МСФЗ БДО в Україні, Катерина Рафальська, і Керівник відділу бухгалтерського консультування та супроводу транзакцій, Роман Груба, провели вебінар на тему: «Перехід на ведення обліку за МСФЗ та подання фінансової звітності у форматі iXBRL».

Згідно з українським законодавством, ряд компаній в Україні або вже перейшли на ведення обліку за МСФЗ, або будуть переходити в майбутньому. Для всіх, хто веде облік за МСФЗ, з 2020 року необхідно буде подавати свою фінансову звітність в електронному форматі iXBRL.

Протягом жовтня компанія BDO в Україні проводила опитування серед українських компаній з метою виявлення найбільш поширених проблемних питань, з якими зіткнулися компанії під час виконання вимог Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність», результати опитування були розглянуті під час вебінару.

Під час першої частини заходу, Роман Груба розповів про те, чим відрізняється електронний формат подання звітності XBRL та іXBRL та про ряд переваг, що несе за собою перехід України на новий формат іXBRL як для користувачів, так і для тих, хто готує фінансову інформацію.

В свою чергу Катерина Рафальська розповіла про результати опитування та дала свої рекомендації. Як показало опитування, більшість респондентів бачать як позитивні так і негативні ефекти від переходу на МСФЗ. З позитивних: майже 40% зазначили більше довіри до звітності з боку банків. 70% респондентів відмітили проблеми з податковою в трактуванні вимог МСФЗ, як можливі труднощі після переходу.

Катерина зазначила, що відповідно до п.5 ст.121 Закону України «Про бухгалтерський облік» підприємства, для яких ведення обліку за МСФЗ є обов’язковим, «складають і подають фінансову звітність та консолідовану фінансову звітність органам державної влади та іншим користувачам на їх вимогу в порядку, визначеному цим Законом, на основі таксономії фінансової звітності за міжнародними стандартами в єдиному електронному форматі». Першим звітним періодом, за який підприємства, що зобов’язані застосовувати міжнародні стандарти, подають фінансову звітність на підставі таксономії за міжнародними стандартами в електронній формі є 2020 рік.

Які кроки необхідні для подання звітності у форматі iXBRL?

  1. Реєстрація на порталі СФЗ
  2. Складання фінансової звітності відповідно до таксономії МСФЗ в форматі iXBRL
  3. Валідація фінансової звітності у форматі іXBRL
  4. Підписання файлу з фінансовою звітністю у форматі iXBRL
  5. Формування пакету з фінансовою звітністю
  6. Подання фінансової звітності

Детальніше про кожний крок описано у брошурі Фінансова звітність у форматі iXBRL.

 

Фахівці компанії BDO в Україні з легкістю допоможуть розібратися у всіх тонкощах ведення обліку за МСФЗ та у подачі фінансової звітності у форматі iXBRL.

Більше інформації в розділі МСФЗ на нашому сайті.