Відновлювальна енергетика

Відновлювальна енергетика


За останні роки помітно змінилися способи генерації, зберігання, постачання, моніторингу та споживання електроенергії. Уряди і бізнеси багатьох країн прагнуть забезпечити надійне, доступне та стале постачання енергії споживачам, а також виконати зобов'язання, пов'язані зі змінами клімату, до 2050 року здійснивши ефективний енергетичний перехід. Цей новий глобальний фокус створив величезний спектр можливостей для розробників, постачальників технологій та інвесторів.

Станом на початок 2022 року українська енергетична галузь була однією з найпотужніших в Європі, але війна в України призвела до значних втрат у енергетичному секторі. Значна частина встановлених потужностей відновлюваної енергетики залишилася на окупованій території, що може призвести до зменшення таких післявоєнних потужностей до 60% через руйнування або розкрадання. Зважаючи на це відновлювані джерела енергії (ВДЕ) набули не лише екологічної, але й безпекової та економічної важливості для нашої країни. 


Заохочення інвестицій в сектор відновлюваної енергетики є одним з ключових пріоритетів українського уряду. Низка податкових пільг, «Зелені» тарифи та інші стимули робить цю галузь привабливою для внутрішніх і зовнішніх інвесторів. Наприклад, прийнятий в липні 2023 року Закон України № 3220-ІХ, який спрямований на вдосконалення умов підтримки виробників електроенергії з ВДЕ та, зокрема, для забезпечення «зеленої» трансформації енергетичної системи загалом. Також сфера відновлювальної енергетики потребує постійного впровадження новітніх технологій для підвищення ефективності.

BDO в Україні має великий практичний досвід роботи з відомими компаніями сфери ВДЕ в Україні. Наші клієнти також отримують вигоду від колективної експертизи нашої міжнародної мережі, яка працює в понад 160 країнах світу. У нас є фахівці з відновлюваної енергетики та енергетичного переходу в таких напрямах:
  • Реструктуризація бізнесу
  • Супровід транзакцій
  • Аудит 
  • Due diligence
  • Оцінка та фінансове моделювання
  • Податкове консультування 
  • Трансфертне ціноутворення 
  • Стратегічне консультування
  • Бізнес-послуги та аутсорсинг
  • Впровадження цифрових технологій

 

Попри значні втрати та виклики, пов'язані з війною, ринок відновлювальної енергетики в Україні продовжує розвиватися. З урахуванням глобальних тенденцій та національних потреб, відновлювальна енергетика в Україні має всі шанси стати однією з ключових галузей економіки в майбутньому.

Основні контакти

Сергій Штанцель

Сергій Штанцель

Партнер з аудиту, заступник директора BDO в Україні
person$$BDO.LiveSite.ViewBio$$