• Як уникнути поширених пасток продуктивності, з якими стикаються фінансові команди сьогодні
Публікація:

Як уникнути поширених пасток продуктивності, з якими стикаються фінансові команди сьогодні

03 березня 2021

Постійною проблемою для фінансового директора сьогодні може бути підвищення продуктивності та цінності бізнесу, які забезпечує ваша фінансова функція. Тому, якщо вас часто не покидає відчуття, ніби намагаєтеся обійняти неосяжне, то знайте — ви не самотні.

Посилення нормативно-правових вимог, технологічні зміни та постійна проблема залучення й утримання кваліфікованих кадрів призвели до того, що фінансові команди часто змушені діяти набагато швидше, коли мова заходить про підвищення стратегічної цінності для зацікавлених сторін у бізнесі.

Щоб конкурувати й процвітати в цьому середовищі, бізнес має «переосмислити» й оптимізувати свої фінансові й бухгалтерські функції. Для цього необхідно виявити й усунути деякі перешкоди на шляху до підвищення продуктивності, які є практично у всіх компаніях — від амбітних, підприємливих до великих корпоративних, багатонаціональних груп.

З детальнішою інформацією про «переосмислення функції фінансових служб майбутнього» можна ознайомитися нижче:

 

Ось п'ять головних помилок продуктивності, які уповільнюють роботу багатьох фінансових і бухгалтерських відділів, і наші рекомендації про те, як їх усунути:

 

Нездатність делегувати повноваження

Створіть високоефективну команду і використовуйте технології

 

Звіт Лондонської школи бізнесу показав, що тільки 30% менеджерів вважають, що вони можуть добре делегувати повноваження. Причина, через яку більшість з них відчувають труднощі з делегуванням, полягає не в тому, що вони сумніваються в цінності акцентування більшої уваги на стратегічних завданнях, а в тому, що менеджери не вірять, що члени їхніх команд можуть успішно виконувати деякі з не основних завдань, які мають бути делеговані.

Делегування стає простішим, коли ви створили команду, яка має досвід і навички, необхідні для того, щоб  ви були впевнені, що робота буде виконана правильно. Так само багато не основних завдань, які перешкоджають ефективності вашої фінансової функції, можуть бути автоматизовані через впровадження технологій — тому подумайте про перегляд і впровадження нових інструментів, щоб усунути ті, які перешкоджають підвищенню продуктивності.

 

Огляд фінансових показників через ракурс минулого

Зосередьтеся на уточненні й аналізі даних зараз

 

Фінансова функція майбутнього не буде тією, в якій пріоритет віддається розгляду квартальних або річних фінансових звітів. Впровадження підключення в режимі реального часу і хмарних інструментів дало змогу відстежувати й аналізувати діяльність практично у всіх підрозділах вашого бізнесу як у процесі, так і відразу після його початку.

З доступом до даних у режимі реального часу, які дають вам повне уявлення про взаємини з постачальниками й клієнтами, ви можете вести продуктивніші розмови й ефективніше приймати обґрунтовані рішення.

І найголовніше, це допоможе вам уникнути прийняття неправильних рішень.

 

Відсутність використання Аналітики даних і Хмари

Статус-кво може стримувати вас — шукайте важелі впливу і приймайте «нові умови життя»

 

Багато підприємств як і раніше покладаються на застарілі бухгалтерські та фінансові системи й процеси. Небажання інвестувати час і сили, необхідні для впровадження нових інструментів, може стати серйозною перешкодою — але який вплив це матиме на конкурентоспроможність вашого бізнесу? В епоху руйнувань — чи можете ви дозволити собі не діяти?

Важливо розуміти, що інвестиції, вкладені у вивчення і впровадження нової системи або процесу, які допоможуть вам працювати ефективніше, принесуть дивіденди від оптимізації ваших операцій і прийняття рішень.

Так, зміни можуть бути важкими, але ігнорування змін, які збільшують вашу прибутковість, спричинить великі витрати часу в довгостроковій перспективі.

 

Нездатність збільшити наявні можливості

Витратьте час на те, щоби повністю використовувати функціонал наявних інструментів

 

Фінансові функції нині найчастіше мають доступ до інструментів, які можуть прискорити або автоматизувати фінансові процеси. Вони вже можуть бути вбудовані в наявні технологічні інструменти, але ми часто стикаємося з компаніями, які відверто кажуть, що в них немає часу або ресурсів для повного вивчення всього доступного функціоналу. Постачальники програмного забезпечення постійно додають важливі функції, нові інтеграції та плагіни, які можуть далі сприяти автоматизації процесів та усуненню непотрібних даних, введених вручну — але чи можете ви постійно стежити за оновленнями?

Покладаючись на свою команду консультантів, які не тільки добре розбираються у вашому секторі, але й у фінансових і бухгалтерських платформах, ви зможете розкрити всі можливості наявних інструментів і швидко масштабувати криву навчання для цих нових можливостей.

 

Відсутність офіційного документування використання систем і процесів

Тестуйте, тестуйте й ще раз тестуйте для поліпшення роботи вашої фінансової функції

 

Старе прислів'я твердить: «Якщо ви не можете виміряти це, то ви не зможете поліпшити те». Крім того, якщо ви не ведете документацію своїх фінансових і бухгалтерських процесів, ця інформація може бути втрачена, коли звільняються члени вашої команди, приймаючи рішення рухатися далі. Це та ситуація, яку ви захочете уникнути, особливо в умовах складної ситуації на ринку праці. Приділіть час, щоб детально розповісти «від і до» про всі процеси й це дасть вам змогу виявити прогалини й визначити способи підвищення ефективності робочих процесів за допомогою автоматизації та інших технологічних інструментів.

 

Але пам'ятайте, що процеси не вічні. Це приносить дивіденди, якщо регулярно переглядати ці робочі процеси й покладатися на свою команду для підтримки нових способів їхньої автоматизації та оптимізації. Зверніться до своїх консультантів, щоб бути в курсі нових технологій, які стали доступні, і обов'язково звертайтеся до консультантів на ранній стадії впровадження для гарантії того, що специфіка вашого бізнесу врахована.

 

Наша команда Бізнес-послуг і аутсорсингу допомагає фінансовим лідерам нарощувати стійкість у рамках своєї фінансової функції за допомогою нашого багаторічного досвіду підтримки бізнесу для масштабування і професіоналізації.

 

Щоб просто проконсультуватися, залиште свої дані нижче, і ми узгодимо відповідний час.

 

НАПИШІТЬ НАМ

 

Якщо ви бажаєте отримати детальнішу інформацію про переосмислення фінансової функції майбутнього, будь ласка, відвідайте наш хаб.

 

ВІДВІДАЙТЕ ХАБ

 

Джерело BDO United Kingdom