Дайджести грантових конкурсів в Україні

У нинішніх умовах в Україні, бізнес щоденно стикається з викликами у сфері відновлення та розвитку в усіх галузях економіки. Одним із ключових способів підтримати і стимулювати розвиток бізнесу є залучення грантів від міжнародних партнерів. Це відкриває додаткові перспективи для українських компаній, що прагнуть до розширення, модернізації та оптимізації своєї діяльності. Використання грантових коштів може істотно підсилити фінансову стабільність фірм та сприяти економічному відродженню та розвитку України.


Звернувшись до BDO в Україні, ви отримаєте актуальну добірку грантових конкурсів та експертний супровід на кожному етапі проєкту: від підготовки заявки до фінального звітування та оцінки результатів. 


Наша команда експертів забезпечить постійний моніторинг грантових можливостей та надасть найновішу інформацію щодо поточних грантових програм. Крім того, ми пропонуємо професійну підготовку документів, щоб ваша заявка була не лише конкурентоспроможною, але й оптимально структурованою та відповідною всім вимогам.

Ми пропонуємо комплексні послуги з моніторингу грантових оголошень і професійної підготовки пакета документів:

 • Індивідуальний підхід: ми розуміємо унікальність кожного проєкту і пропонуємо індивідуальні рішення
 • Експертний моніторинг: наша команда постійно стежить за поточними грантовими можливостями та може надати найновішу інформацію
 • Професійна підготовка документів: ми допомагаємо створити конкурентоспроможний пакет заявок, підвищуючи шанси на успіх

Ми віримо, що ця ініціатива стане новим поштовхом для розвитку бізнесу в Україні, допомагаючи компаніям впроваджувати новаторські рішення, підвищувати ефективність і створювати конкурентні переваги.

 

Фахівці BDO в Україні підібрали перелік грантових конкурсів і їхній короткий опис

Дайджест грантів у агросекторі

 • Сума: від 140 тис. до 400 тис. грн за гектар, але не більше 70% вартості проєкту висадки насаджень
 • Дедлайн: не визначено
 • Для кого: ФОП або юридичні особи:
  1. які не перебувають і не провадять господарську діяльність на тимчасово окупованій території України;
  2. які не провадять господарську діяльність на території росії;
  3. які не перебувають під санкціями;
  4. щодо яких не порушено справи про банкрутство;
  5. щодо яких відсутнє рішення суду про притягнення до кримінальної відповідальності за корупцію;
  6. які не мають заборгованості перед бюджетом.
 • Де: Уся Україна 
 • Деталі: Грант на сад | Дія (diia.gov.ua)
 • У разі отримання гранту ви маєте:
  1. створити робочі місця в такій кількості;
  2. здійснювати діяльність не менше 5 років надалі;
  3. сплачувати податки в бюджет, зокрема, за працевлаштування робітників.
 • Сума: загальна сума 181 млн грн п’яти підприємствам
 • Дедлайни:
  1. не пізніше 18:00, 11 січня 2024 року — подання запитань щодо участі в цьому конкурсі
  2. не пізніше 18:00, 01 лютого 2024 року — кінцевий строк подання заявок 03 липня 2024 року
 • Для кого: підприємств–постачальників матеріально-технічних ресурсів. Перевагу матимуть ті постачальники, які запропонують найбільшу суму виданих кредитів агро ММСП, використовуючи кошти Програми АГРО та власні кошти.
 • Де: Уся Україна
 • Деталі: RFA 67 _ Blended finance for agriculture – Google Диск
 • Приклади конкретних заходів, які можуть бути в межах проєкту, містять (але не обмежуються):
  1. Розробку технічного підходу та методології кредитних продуктів для фермерів, а також необхідних типів аналізу агро ММСП
  2. Впровадження ІТ рішень доступу до фінансування
  3. Безпосередньо товарне кредитування агровиробників з відтермінуванням платежів на термін від 3-х місяців
  4. Інформаційна кампанія щодо інструментів фінансування, а також консультаційна підтримка для агро ММСП.
 • Сума: 20 проєктів на загальну суму 703 млн грн
 • Дедлайн: 31 травня 2024 року
 • Для кого: недержавні (приватні) підприємства / компанії, які мають експортоорієнтовані стратегії розвитку та є постійними експортерами
 • Де: Уся Україна
 • Деталі: APS-08 Export-Oriented Program for the Processing – Google Диск
 • Особливу увагу АГРО звертатиме на відновлення і посилення переробних потужностей з метою виробництва продукції з доданою вартістю на експорт з таких категорій вхідної сировини:
  1. кукурудза на комбікорми і не харчові продукти;
  2. пшениця для продовольчих, промислових і кормових цілей;
  3. жито на промислові та кормові цілі;
  4. насіння соняшнику промислове;
  5. високоолеїнове насіння соняшнику;
  6. соєві боби на промислові та кормові цілі;
  7. насіння сортове та звичайного циклу.

Короткий опис: 

Конкурс пропозицій щодо фінансової підтримки МСП соціальної економіки в агропродовольчій сфері стартує в рамках проекту GRAINS. У рамках програми GRAINS Financial Facility буде відібрано до 60 МСП соціальної економіки для фінансової підтримки реалізації їхніх проєктів з озеленення агропродовольчих підприємств у країнах-членах ЄС та Україні.

Заходи, на які МСП у соціальній економіці можуть отримати фінансову підтримку:

 1. навчання (підвищення кваліфікації та перекваліфікація), 
 2. консультування та маркування для екологізації своєї діяльності, 
 3. індивідуальні консультаційні послуги для розвитку місцевих ринків, 
 4. інші елементи, необхідні для екологізації їхніх підприємств (екосертифікація, екологічна упаковка, цифровізація та технології тощо),
 5. додатковий шлях коучингу та менторства щодо розвитку зеленого переходу для соціальних підприємств.

Для реалізації своїх проєктів обрані МСП соціальної економіки повинні будуть укласти контракти з перевіреними постачальниками послуг, що фінансуються за рахунок гранту, наданого їм проєктом GRAINS.


Короткий опис: 

Програма USAID АГРО продовжує сприяти інтеграції ветеранів в агросектор. Для цього АГРО надасть співфінансування ще для одного-двох проєктів з розробки та впровадження ефективних моделей інтеграції ветеранів в агросектор. Проєкти будуть сприяти зайнятості ветеранів у сільському господарстві, наприклад, через підвищення кваліфікації, перекваліфікацію для подальшого працевлаштування, а також розвиток самозайнятості, започаткування та розширення/відновлення власного бізнесу в аграрній сфері.  

Очікувані результати в межах одного проєкту:   

 1. від 500 до 1000 ветеранів/-ок отримають послуги в межах проєкту 
 2. щонайменше 30% учасників проєкту, які будуть працевлаштовані на агропідприємствах, самозайняті або започаткують, розширять чи відновлять власну справу 
 3. буде створено від 3 до 5 адаптованих навчальних програм  
 4. збільшиться кількість аграрних підприємств, залучених до співпраці та розроблений реалістичний дієвий план масштабування 

Діяльність в рамках субгрантів може передбачати (список не є обов’язковим або вичерпним, вітаються ваші ідеї, реалізація яких приведе до досягнення мети діяльності):

 1. Розробку методології та технічного підходу до економічної реінтеграції ветеранів/ок до аграрної сфери.
 2. Підготовку дорожньої карти для ветеранів/ок, керівників аграрних підприємств щодо шляху ветеранів/ок до агропідприємств, підготовки колективу до роботи з ветеранами.
 3. Інформаційно-консультаційну підтримку ветеранів/ок, агровиробників та інших зацікавлених сторін щодо працевлаштування ветеранів в аграрну сферу.
 4. Інформаційну кампанію щодо підтримки ветеранів у працевлаштуванні.
 5. Визначення потреб ветеранів/ок.
 6. Визначення потреб аграрних підприємств в спеціалістах (професії).
 7. Проведення профорієнтаційної роботи.
 8. Розробку//адаптацію навчальних програм.
 9. Проведення професійних навчань, навчань щодо підготовки резюме, мотиваційного листа, проходження співбесіди, роботи з ресурсами для пошуку роботи та т.і.
 10. Проведення стажувань.
 11. Поширення напрацьованого досвіду.
 12. Інші активності, що сприятимуть досягненню мети.


 • Сума: 9 125 000 ГРН
 • Дедлайн: 1 квітня 2024 року
 • Для кого: 

Програма USAID АГРО заохочує заявки від українських недержавних суб’єктів господарювання (за виключенням фізичних осіб – підприємців) та неурядових організацій, які відповідають зазначеним нижче критеріям прийнятності:

Критерій 1. Бути зареєстрованим українським недержавним суб’єктом господарювання (за виключенням фізичних осіб – підприємців) або неурядовою організацією, офіційно створеними, визнаними відповідними органами влади України, мати добру репутацію, а також відповідати всім чинним цивільним та фіскальним нормам.

Критерій 2. Мати досвід принаймні в одному із зазначених напрямків – навчанні дорослих, навчанні для сприяння самозайнятості/працевлаштуванню/підвищенню кваліфікації персоналу загалом та/або в аграрній сфері зокрема, реінтеграції/підтримці ветеранів, відповідний досвід в аграрній сфері, що сприяє розумінню потреб ринку праці аграрної сфери та інструментів розвитку необхідних компетенцій персоналу затребуваного в аграрній сфері.

Критерій 3. Заявники повинні запропонувати кандидатів щонайменше на три посади ключового персоналу: керівник проєкту, менеджер навчальних програм та спеціаліст з проєктної роботи, які відповідають кваліфікаційним критеріям.


Короткий опис:

Програма USAID АГРО надасть до 5,6 млн грн на виконання проєкту із запобігання корупції в сфері земельних відносин та захисту прав землевласників і землекористувачів.

Конкретні заходи субгранту можуть включати (але не обмежуються):

 1. Збір та узагальнення даних про прояви корупції у земельних відносинах в різних регіонах, порушення прав землевласників та землекористувачів
 2. Підготовка та публікація щоквартальні огляди стану корупції у сфері земельних відносин та порушення прав землевласників і землекористувачів
 3. Систематичний моніторинг та аналіз проєктів нормативних актів у сфері земельних відносин на предмет наявності в них корупційних ризиків або недостатності правового регулювання, що підвищує ризики корупції
 4. Юридична та консультаційна допомога постраждалим аграріям, громадам, землевласникам, землекористувачам з питань протидії корупції, незаконному захопленню землі тощо
 5. Розробка та впровадження серії онлайн-тренінгів із протидії корупції у сфері земельних відносин, спрямованих зокрема на захист прав землевласників та землекористувачів, для органів місцевого самоврядування, кадастрових реєстраторів, сертифікованих інженерів-землевпорядників та державних реєстраторів прав;
 6. Підготовка серії навчальних матеріалів з рекомендаціями щодо захисту прав землевласників та землекористувачів, протидії корупції, включаючи поширення інформації про електронні послуги Держгеокадастру.


 • Сума: 5 600 000 ГРН
 • Дедлайн: 14 березня 2024 року
 • Для кого: неурядових, правозахисних організацій, бізнес-асоціацій або юридичних компаній. Очікується, що реалізація проєкту сприятиме зменшенню кількості корупційних та рейдерських правопорушень на ринку земель та проявів корупції в сфері земельних відносин на локальному, регіональному та загальнодержавному рівні.
 • Де: вся Україна
 • Деталі: ЗПЗ-69 – Google Диск


Короткий опис:

Проєкти збільшать обсяги та час зберігання зернових та технічних культур, що сприятиме стійкості бізнесу та покращуватиме продовольчу безпеку в Україні.

Конкретні заходи можуть включати (але не обмежуються):

 1. підготовка програми дій, яка вирішить проблему з доробкою, сушінням та/або зберіганням зерна ММСП, через посилення спроможності та збільшення потужностей зерносушарок та/або елеваторів;
 2. закупівля та введення в експлуатацію спеціалізованого обладнання для збільшення потужностей з доробки, сушіння та/або зберігання зерна;
 3. налагодження системи надання послуг ММСП із доробки, сушки та/або зберігання зерна, в тому числі забезпечення належного лабораторного контролю;
 4. реалізація пілотних програм енергозбереження чи використання альтернативних джерел енергії для доробки та сушіння зерна для промоції кращих практик серед ММСП, що займаються доробкою, сушінням та зберіганням зерна;
 5. створення нових робочих місць.


 • Сума: 36 000 000 грн
 • Дедлайн: 3 липня 2024 року
 • Для кого: українських компаній та підприємств, які надають послуги з доробки та зберігання сільськогосподарської продукції, мають  елеваторні потужності,  розробили або почали розробляти проектну документацію.
 • Де: вся Україна
 • Деталі: APS-09 – Google Диск


Дайджест грантів для компаній з сектору «Природні ресурси та енергетика»

 • Сума: 10 000 євро
 • Дедлайн: 15 травня 2024 року 
 • Для кого: 
 1. органи місцевого самоврядування (ОМС);
 2. неприбуткові громадські організації (що мають статус юридичної особи на території громади, від якої подаватимуть заявку);
 3. консорціуми, що мають юридичне підґрунтя для роботи.
 • Сума: 2 000 000 євро
 • Дедлайн: 29 лютого 2024
 • Для кого: 
 1. Учасники конкурсу можуть бути середні і великі підприємства, які є комерційними структурами, з річним оборотом 8 000 000 USD і більше, а також:
 2. Бути діючими приватними підприємствами, які наразі легально працюють в Україні;
 3. Мати достатню управлінську спроможність, активи та власний капітал для управління грантами на спільне інвестування у розмірі від 250 000 до 2 000 000 USD;
 4. Бути здатними протягом 12-24 місяців реально збільшити обсяг продаж у п’ятикратному розмірі від суми гранту на спільне інвестування, і досягти росту продаж на загальну суму не менше 2 000 000 USD;
 5. Бути здатними збільшити зайнятість українських громадян в Україні;
 6. Бути здатними забезпечити надання внеску у мінімальному співвідношенні один до одного або більше;

Дайджест грантів для компаній з сектору «Технології, Медіа, Телекомунікації (ТМТ)»

Короткий опис

Пропозиції стосуватимуться одного з таких пріоритетів:

 1. Негайна підтримка: бюджет до $25 000; тривалість 3-12 місяців
 2. Відновлення та розвиток спроможностей громадських організацій: бюджет до $25 000; тривалість 3-12 місяців.
 3. Відновлення та розвиток спроможностей громадських організацій на звільнених територіях: бюджет до $25 000; тривалість 3-12 місяців
 4. Підтримка медіа: бюджет до $25 000; тривалість 3-12 місяців.
 5. Підтримка освітніх проєктів, молодіжних організацій та громадських ініціатив з відбудови України: бюджет до $25 000; тривалість 3-12 місяців.
 • Сума: 25 000 дол. США
 • Дедлайн: постійно
 • Для кого: проєкти повинні бути ініційовані громадськими організаціями та незалежними медіа, які юридично зареєстровані, розташовані, переміщені до, та/або працюють з України й сусідніх країн. Залученість інших місцевих партнерів дозволяється та заохочується. Заявки не можуть покривати витрати на харчування, будівництво/ремонт та одяг. Частка витрат, передбачених у бюджеті для компенсації гонорарів членам команди організації, не повинна перевищувати 40 відсотків
 • Де: Вся Україна 
 • Деталі: URRR Call for Proposal and Applications 

Короткий опис

Гранти надаватимуться та реалізовуватимуться відповідно до грантів Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Уряду США відповідно до контрактних положень, а також внутрішніх політик та процедур управління грантами.

Заявки, що не належать до географічного фокусу, розглядатися не будуть. Заявники повинні продемонструвати успіх в управлінні культурними та політичними міркуваннями в запропонованій країні або регіоні, а також успіх у вирішенні вищезазначеного розвитку подій.

 • Сума: визначається індивідуально
 • Дедлайн: 30 вересня 2024 року
 • Для кого: В конкурсі можуть взяти участь стартапи, розробники та ІТ-компанії
 • Де: вся Україна 
 • Деталі: business.diia.gov.ua/marketplace/

Короткий опис

Види інноваційних ваучерів:

 1. Промо ваучер — грант, що надається Стартапу на оплату участі представників Стартапу в міжнародних виставках, конференціях, експозиціях, промо-турах чи інших міжнародних подіях, які відбуваються за межами України.
 2. Призовий ваучер — грант, що надається Стартапу, який став переможцем конкурсу стартапів, який був організований Партнером / Партнерами Фонду.
 • Сума: 10 000 дол. США
 • Дедлайн: постійно
 • Для кого: проєкти повинні бути ініційовані незалежними медіа, які юридично зареєстровані, розташовані, переміщені до, та/або працюють з України й сусідніх країн
 • Де: вся Україна 
 • Деталі: https://business.diia.gov.ua/marketplace/

Короткий опис

Щоб узяти участь у конкурсах від «Цифрової Європи», необхідно:

 1. Зареєструвати свою організацію (якщо раніше організація не подавалась на грантове фінансування ЄС) та подати заявку на участь у конкурсі.
 2. Створити міжнародний консорціум. Для цього обрати партнера-представника держави ЄС, можна скористатися цим пошуком або звернутися за консультацією до представників консорціуму EEN Ukraine.
 3. Заповнити та вчасно подати спільну проєктну заявку. Це має зробити голова консорціуму.
 • Сума: загальний фонд програми «Цифрова Європа» становить 7,6 млрд євро
 • Дедлайн: постійно
 • Для кого: взяти участь у конкурсі і отримати грант можуть як державний чи приватний сектори, так і громадські організації, заклади вищої освіти та наукові установи, постачальники хмарних технологій та ІТ-компанії тощо. Повний перелік потенційних учасників вказано в умовах кожного конкурсу окремо.
 • Де: вся Україна 
 • Деталі: business.diia.gov.ua/marketplace/

Короткий опис

IJ4EU розгляне можливість фінансування всіх форматів, включаючи друковані, радіо- та онлайн-медіа, документальне кіно та мультиплатформенний сторітелінг. 

Розглядатимуться проекти на всі теми. Це, зокрема, корупція, незаконне збагачення та фінансові злочини; безпека; демократія; права людини; навколишнє середовище та зміна клімату; міграція та громадська охорона здоров’я. Дивіться приклади проектів, які раніше отримували фінансування від IJ4EU.

Фонд спрямований на підтримку різноманітних тем і команд по всій Європі. Вітаються проєкти, що зосереджуються на проблемах, про які недостатньо повідомляють.

Особливо заохочуються команди, які працюють у країнах, де журналістські розслідування перебувають під тиском, у тому числі фінансовим і політичним.

 • Сума: 50 000 євро
 • Дедлайн: 28 березня 2024 року
 • Для кого: Заявки на участь у Програмі підтримки журналістських розслідувань мають надсилати команди журналістів та/або новинних організацій, які відповідають наступним критеріям.

Команди повинні складатися з членів, які проживають щонайменше у двох європейських країнах, що входять до програми Європейського Союзу “Креативна Європа”, яка надає основне фінансування для IJ4EU. До країн-учасниць належать усі 27 країн-членів ЄС та наступні країни, що не є членами ЄС: Албанія, Боснія і Герцеговина, Грузія, Ісландія, Ліхтенштейн, Північна Македонія, Норвегія, Сербія, Україна, Чорногорія та Ісландія.

Команди можуть складатися з будь-якої комбінації учасників, включаючи журналістів, які працюють у структурі редакції, а також фрілансерів.

Короткий опис

Програма надає 5 видів підтримки:

 1. Innovation Services — бізнес та інноваційні послуги: до 10 000 євро на вдосконалення бізнес-моделей та стратегій зростання. 
 2. Entrepreneurship — інноваційне підприємництво: до 25 000 євро. 
 3. Deep Tech Incubation — інкубатори глибоких технологій: до 25 000 євро для стартапів на ранніх стадіях, які займаються діяльністю, що передує MVP. 
 4. Rebuilding Ukraine — відбудова України: до 25 000 євро для технологічних МСП, які швидко відновлять післявоєнну Україну. 
 5. Deep Tech Scale-Up — масштабування та акселерація у сфері глибоких технологій: до 50 000 євро.
 • Сума: 60 000 євро
 • Дедлайн: 25 березня 2024 року 
 • Для кого: українські інноваційні технологічні компанії (стартапи та масштабні компанії), які розробляють інноваційні послуги або продукти та відповідають вимогам:
 • бути зареєстрованим в Україні або бути переселеним з України до однієї з держав-членів Європейського Союзу та OCT або асоційованих країн Horizon Europe після 24.02.2022 р.
 • бути зареєстрованим в одній із держав-членів Європейського Союзу та OCT або асоційованих країнах Horizon Europe після 24.02.2022 р.
 • мати принаймні одного засновника або співзасновника, який працює повний робочий день у компанії
 • мати принаймні одного засновника чи співзасновника, або топ-менеджера (генерального директора, технічного директораабо еквівалентну ключову посаду), який має українське громадянство

Важливо: щонайменше 20% стартапів-учасників програми мають бути засновані або очолювані жінками.


Короткий опис

Media Blend — це триденний офлайн-захід, що збирає медіа-професіоналів та інноваторів з усієї Європи. Формат передбачає 72 години творчої дискусії з вироблення бізнес-моделей медіа в умовах різноманітних викликів, після чого відбудеться пітчинг, де 10 команд змагатимуться за призовий фонд у розмірі 15 000 євро для запуску своїх проектів. Окрім фінансової допомоги проєкт прагне допомогти побудувати бізнес-моделі, які зможуть підтримати вашу журналістику, незважаючи на тиск та виклики, з якими ви стикаєтесь.

Цей захід ідеально підходить для тих, хто має ідею проекту щодо підвищення фінансової стійкості медіа в країнах із загрозами демократії.

 • Сума: 5000 євро
 • Дедлайн: 10 березня 2024 року
 • Для кого: Медійники, медіаексперти, менеджери, фрілансери з усієї Європи можуть заповнити заявку на сайті. Команда має складатися з  двох-чотирьох людей. 

Команди / окремі учасники можуть подати заявку, якщо вони мають:

 • Бачення ідеї проекту, яку вони хочуть розробити та презентувати;
 • Ідея проекту, пов’язана зі свободою слова


Дайджест грантів для компаній Громадського сектору 

Короткий опис

Метою програми є фінансування будівельних робіт з відновлення житлових будівель об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), пошкоджених внаслідок військової агресії російської федерації проти України.

Програма відшкодовує  наступні заходи:

 1. Заміна або ремонт пошкоджених блоків віконних або/та блоків балконних дверей, вітражів тощо, зовнішніх і внутрішніх тамбурних дверей
 2. Ремонт пошкоджень фасадів будівлі
 3. Ремонт пошкоджень конструкцій даху / покриття будівлі
 4. Влаштування засобів безперешкодного доступу для маломобільних груп населення
 5. Ремонтно-відновлювальні роботи МЗК
 6. Ремонт пошкодженого обладнання дахових котелень та інженерних мереж


 • Сума: 7 200 000 грн
 • Дедлайн: програма діє протягом періоду наявності коштів, отриманих Фондом (доступних Фонду) на її фінансування
 • Для кого: заявниками/бенефіціарами можуть бути об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, що створені та діють відповідно до Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29 листопада 2001 року № 2866-III.
 • Де: вся Україна, крім тимчасово окупованих територій і територій активних бойових.
 • Деталі: ВiдновиДІМ - Фонд Енергоефективності (eefund.org.ua)


Короткий опис

Грантовий конкурс «Сміливі ідеї» — це можливість отримати фінансування на креативний та новаторський проєкт, що виходить за рамки стандартних ідей та відповідає цілям і пріоритетам програми «Мріємо та діємо», сприяє розвитку потенціалу молоді віком 10–35 років.

Пріоритетні напрямки грантового конкурсу «Сміливі ідеї»:

 1. Проєкти щодо рівного доступу чоловіків та жінок до соціальних, економічних і політичних ресурсів;
 2. Проєкти залучення молоді до лідерства;
 3. Проєкти, які відкривають молоді доступ до економічних можливостей та розвитку робочого потенціалу;
 4. Програми, що спрямовані на підвищення рівня спроможності молоді у сфері перевлаштування;
 5. Проєкти, що посилюють практичне застосування знань та навичок молоді після тренінгів з громадянської активності та soft skills.


 • Сума:  від 25 000 до 80 000 дол США
 • Дедлайн: 27 травня 2024 року
 • Для кого: благодійних організацій та фондів, громадських об’єднань, які зареєстровані як юридичні особи в Україні та мають статус неприбуткової організації; молодіжних громадських організацій та організацій, які реалізують молодіжні ініціативи (МГО); українських представництв міжнародних організацій, які зареєстровані як юридичні особи в Україні та мають статус неприбуткової організації.
 • Де: вся Україна
 • Деталі: Гранти — mriemotadiemorazom


Короткий опис

Проекти повинні бути зосереджені на одній з наступних цілей конкретної програми (SO):

SO2.2: Сприяння потенціалу адаптації до зміни клімату  та боротьбі зі стихійними лихами;

SO2.3: Стійке, інтегроване, транснаціональне управління водними ресурсами ;

SO2.4: Захист і збереження біорізноманіття в екологічних коридорах і еко-регіонах транснаціонального значення;

SO3.1: Доступні, інклюзивні та ефективні ринки праці

SO3.2: Доступні та інклюзивні якісні послуги в освіті, професійній підготовці та навчанні впродовж життя

SO3.3: Підвищення ролі культури та сталого туризму в економічному розвитку, соціальному залученні та соціальних інноваціях

SO4.2: Збільшення інституційного потенціалу для територіального та макрорегіонального управління

 

 • Сума: 38 700 000 євро
 • Дедлайн: 29 березня 2024 року
 • Для кого: Дорганів державної влади, некомерційних організацій, навчальних закладів, дослідницьких організацій та інших відповідних зацікавлених сторін з Дунайського регіону. Кожен проект має залучати принаймні трьох фінансових партнерів проекту з трьох різних країн програмної території.
 • Де: Закарпатська, Івано-Франківська, Одеська, Чернівецька області
 • Деталі: Interreg Danube (interreg-danube.eu)


Короткий опис

Діючі конкурси:

 1. Грантовий конкурс для ОГС на покращення доступу до правосуддя у цільових громадах;
 2. Грантовий конкурс для ОГС на зміцнення громадської безпеки та посилення взаємодії поліції та громади на засадах партнерства у цільових громадах;
 3. Грантовий конкурс для ОГС на посилення соціальної згуртованості та активізації молоді у цільових громадах;
 4. Грантовий конкурс для ОГС на покращення якості сервісів, що надаються психологічними службами ДСНС та поліції;
 5. Грантовий конкурс для ОГС на реалізацію заходів, спрямованих на надання психологічної підтримки ветеранам;
 6. Грантовий конкурс для ОГС, які працюють з ветеранами та членами сімей ветеранів.


 • Сума: 30 000 дол США
 • Дедлайн: 5 березня 2024 року
 • Для кого: Громадські або благодійні організації, що подаватимуть проєктні пропозиції за цим конкурсом, мають відповідати наступним вимогам: бути офіційно зареєстрованими зі статусом юридичної особи; мати статус неприбутковості (виключно коди неприбутковості 0032, 0034, 0036, 0038, 0039 або 0048); мати відповідний термін реєстрації та підтверджений досвід впровадження грантових проєктів в залежності від розміру проєкту; мати відповідних фахівців та персонал проєкту для його реалізації (керівник проєкту, фінансовий спеціаліст/бухгалтер та інших фахівців відповідно до потреб проєкту). У випадку, якщо залучення фахівців передбачається лише за умови підтримки проєктної пропозиції, описова заявка має містити ключові вимоги, що висуватимуться до кожного з фахівців, передбаченого проєктом (профільна освіта, досвід роботи, тощо).
 • Де: Дніпропетровська, Донецька, Закарпатська, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Полтавська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернівецька та Чернігівська області (в залежності від конкурсу).
 • Деталі: Тривають грантові конкурси — Єднання (ednannia.ua)


Короткий опис

Проєкти, розроблені інститутами громадянського суспільства, повинні бути спрямовані на виконання пріоритетних завдань розвитку громадянського суспільства у місті Києві з урахуванням їх актуальності відповідно до цілей і завдань, пов’язаних з викликами воєнного часу.

Перелік завдань, що можуть бути підтримані Організатором  конкурсу:

 1. проведення заходів з формування активної громадської позиції та національної свідомості;
 2. дослідження/вивчення громадської думки у сфері розвитку громадянського суспільства;
 3. проведення заходів з підвищення рівня правової обізнаності громадян;
 4. проведення заходів з набуття знань, навичок та інших компетентностей поза системою освіти, розвиток неформальної освіти у сфері громадянського суспільства;
 5. проведення заходів щодо підвищення громадської обізнаності та використання інструментів прямої демократії.


 • Сума: 150 000 грн
 • Дедлайн: 2 березня 2024 року
 • Для кого: інститутів громадянського суспільства, крім всеукраїнських фізкультурно-спортивних товариств, громадських об’єднань фізкультурно-спортивної спрямованості, Всеукраїнської громадської організації «Спортивна студентська спілка України», громадської організації «Українська федерація учнівського спорту», а також національних творчих спілок та їх регіональних осередків. Конкурсні пропозиції можуть подавати інститути громадянського суспільства, що зазначені у Реєстрі неприбуткових установ та організацій та зареєстровані як юридичні особи в установленому порядку не пізніше ніж за шість місяців до оголошення проведення Конкурсу.
 • Де: Київ
 • Деталі: Громадська перспектива: прозора влада та активна громада - Департамент суспільних комунікацій КМДА (kyivcity.gov.ua)


Короткий опис

The German Marshall Fund of the United States в рамках програми Ukraine: Relief, Resilience, Recovery оголошує новий прийом заявок для реалізації проєктів громадськими організаціями України.

Пропозиції стосуватимуться одного з таких пріоритетів:

 1. Негайні проєкти: бюджет до $25 000; тривалість 3-12 місяців.
 2. Відновлення та розвиток спроможностей громадських організацій: бюджет до $25 000; тривалість 3-12 місяців.
 3. Відновлення та розвиток спроможностей громадських організацій на звільнених територіях: бюджет до $25 000; тривалість 3-12 місяців
 4. Підтримка освітніх проєктів, молодіжних організацій та громадських ініціатив з відбудови України: бюджет до $25 000; тривалість 3-12 місяців.


 • Сума: 25 000 дол США
 • Дедлайн: постійно
 • Для кого: ОГС та незалежних медіа, юрякі юридично зареєстровані в Україні, базуються або релокуються та працюють з України та сусідніх країн. Залучення додаткових місцевих партнерів  дозволяється та заохочується.
 • Де: вся Україна
 • Деталі: : Ukraine: Relief, Resilience, Recovery | German Marshall Fund of the United States (gmfus.org)


Короткий опис

Через свою Програму малих грантів МКЗБ надає фінансову підтримку об’єднанням сімей зниклих безвісти осіб та організаціям громадянського суспільства (ОГС) для реалізації проєктів, які спрямовані на впровадження цілей, підходів, заходів та змістової діяльності, що сприяють:  

 1. Визнанню ролі громадянського суспільства у просуванні відповідальності держави у питанні зниклих безвісти осіб;
 2. Розвитку неупередженого, недискримінаційного, поліетнічного та неполітичного підходів до питання зниклих безвісти;
 3. Забезпеченню прав членів сімей зниклих безвісти; та
 4. Просуванню гендерної рівності та відстоюванню жіночого лідерства серед постраждалих громад.


 • Сума: 15 000 дол США
 • Дедлайн: 29 лютого 2024 року
 • Для кого: 

- Громадянського суспільства та об’єднань сімей, особливо об’єднань, очолюваних жінками, які відіграють активну роль у процесі розв’язання проблеми зниклих безвісти з метою посилення підзвітності держави та забезпечення прав сімей;

- Організацій громадянського суспільства України та об’єднань, особливо об’єднань, очолюваних жінками, які мають спроможніcть для активної участі у процесі розв’язання проблеми зниклих безвісти в Україні.


Короткий опис

TCA підтримає грантові заявки, спрямовані на протидію дезінформації, що зосереджуючись на одній або кількох наступних темах:

 1. Об’єднання України;
 2. Стійкість та реінтеграція: Стратегічні комунікації для звільнених та прифронтових територій;
 3. Трансформація та відновлення. 

ТСА прагне підтримати українські організації, які мають розуміння, досвід та знання у сфері комунікації єдності, соціальної згуртованості, реформ та позитивних змін в Україні. За допомогою цих грантів ТСА хотіла б підтримати контент, заснований на даних, який досягне цільової аудиторії. У заявці заявник повинен продемонструвати свою здатність охопити цільову аудиторію, показати соціально-демографічний портрет аудиторії та запропоновані способи її охоплення, а також пояснити, чому охоплення саме цієї аудиторії є найбільш ефективним. Короткий опис

Програма малих грантів European Heritage Hub спрямована на заохочення та розширення можливостей зацікавлених сторін у сфері спадщини з 11 країн-сусідів Європейського Союзу (Албанія, Вірменія, Азербайджан, Боснія і Герцеговина, Грузія, Косово, Молдова, Чорногорія, Північна Македонія, Сербія, Україна) стати активними учасниками ширшого європейського руху за збереження спадщини, посилюючи їхню спроможність реагувати на “зелену”, цифрову та соціальну трансформацію Європи. 

 1. Цілі конкурсу:
 2. Розбудова спроможності громадянського суспільства;
 3. Посилення ключової ролі культурної спадщини для потрійної трансформації нашого суспільства, економіки та довкілля: зеленої, цифрової та соціальної;
 4. Розбудова миру, стабільності, примирення, міжкультурного та міжрелігійного діалогу через діяльність на основі спадщини.


 • Сума: Малі проекти — гранти від 2 000 до 10 000 євро.

                      Середні проекти — гранти від 10 000 до 30 000 євро.

                      Великі проекти — гранти від 30 000 до 50 000 євро.

 • Дедлайн: 31 березня 2024 року
 • Для кого: громадянського суспільства та неприбуткових організацій, НУО, благодійних організацій тощо. Проектні пропозиції можуть бути подані групою заявників (партнерство) з одним партнером, який виступає головним заявником. Головний заявник повинен мати юридичний статус і банківський рахунок в одній із прийнятних країн. У разі партнерства партнери можуть перебувати в інших європейських країнах.
 • Де: вся Україна 
 • Деталі: European Heritage Hub Launches Small Grants Scheme for Heritage Projects


Короткий опис

Метою цього конкурсу є підвищення обізнаності та залучення громадян до демократичної участі та здійснення громадського моніторингу влади на всіх рівнях. Він спрямований на розширення можливостей ОГС задовольняти нагальні та виникаючі потреби громадян у їхньому прагненні до демократичної участі. Крім того, конкурс підтримує ОГС у нових сферах діяльності, що виникли внаслідок російської агресії, і які є життєво важливими для подальшого демократичного розвитку України.

Пріоритети: покращення національного демократичного врядування, верховенства права; просування підзвітності та прозорості влади; покращення виборчих процесів; сприяння соціальній інтеграції та згуртованості; захист, збереження та популяризація культурної спадщини України; посилення присутності України у світі; забезпечення безпосередньої участі громадян у повоєнній відбудові.


 • Сума: до 200 000 дол США на інституційну підтримку та до 50 000 дол США на підтримку проєктів
 • Дедлайн:15 травня 2025 року
 • Для кого: офіційно зареєстрованих ОГС, незареєстрованих груп та неформальних громадських ініціатив з усіх регіонів України, а також українських ОГС, створених за кордоном. У рамках цього конкурсу Pact не може надавати гранти комерційним організаціям, політичним партіям, урядовим інституціям або фізичним особам.
 • Де: вся Україна
 • Деталі: Інституційні та проєктні гранти. Конкурс № P4767-2023-20 - USAID/ENGAGE  


Короткий опис

Проєкт заохочує українських директорів шкіл, вчителів, тренерів та наставників отримати фінансування для короткострокової мобільності молоді та долучитися до транскордонного співробітництва, долучитися до спільних творчих, освітніх чи спортивних заходів, здобути цінний досвід та завести нові знайомства.

Тематичні категорії:

 1. Сталий розвиток та стійкість
 2. Спадщина і пам'ять
 3. Здоров'я та активний спосіб життя
 4. Мистецтво & культура
 5. Демократичні цінності та громадянські чесноти
 6. Практичні компетенції та підприємництвоКороткий опис

Media Blend — це триденний офлайн-захід, що збирає медіа-професіоналів та інноваторів з усієї Європи. Формат передбачає 72 години творчої дискусії з вироблення бізнес-моделей медіа в умовах різноманітних викликів, після чого відбудеться пітчинг, де 10 команд змагатимуться за призовий фонд у розмірі 15 000 євро для запуску своїх проектів. Окрім фінансової допомоги проєкт прагне допомогти побудувати бізнес-моделі, які зможуть підтримати вашу журналістику, незважаючи на тиск та виклики, з якими ви стикаєтесь.

Цей захід ідеально підходить для тих, хто має ідею проекту щодо підвищення фінансової стійкості медіа в країнах із загрозами демократії.


 • Сума: 5 000 євро
 • Дедлайн: 10 березня 2024 року
 • Для кого: медійники, медіаексперти, менеджери, фрилансери з усієї Європи. Команда має складатися з  двох-чотирьох людей. Команди / окремі учасники можуть подати заявку, якщо вони мають:

- Бачення ідеї проекту, яку вони хочуть розробити та презентувати;

- Ідея проекту, пов’язана зі свободою слова.


Якщо ви зацікавлені взяти участь у грантових конкурсах і потребуєте допомоги, зв’яжіться з нами для детальної консультації. Ми готові надати підтримку, щоб ваш бізнес став ще успішнішим і конкурентнішим.

*Звертаємо вашу увагу на важливий аспект — дати проведення тендерів у контексті грантових програм. Важливо враховувати, що перелік грантів, наведений вище, надано виключно для інформаційних цілей.

BDO в Україні не гарантує актуальність, повноту чи точність інформації, представленої в переліку, і не несе будь-яку відповідальність, пов'язану з використанням або надсиланням цієї інформації. Ми рекомендуємо перевіряти умови кожної програми на її офіційному вебсайті та слідкувати за оновленнями для отримання найактуальнішої інформації.

Основний контакт