• ВІДКРИТТЯ У СФЕРІ АВТОМАТИЗАЦІЇ, роботизована автоматизація процесів (РАП) у бізнесі
Публікація:

ВІДКРИТТЯ У СФЕРІ АВТОМАТИЗАЦІЇ, роботизована автоматизація процесів (РАП) у бізнесі

07 лютого 2022

ЩО ТАКЕ АВТОМАТИЗАЦІЯ?

Звільняючи людей від рутинної обробки великих обсягів цифрових даних, автоматизація процесів дає можливість зосередити зусилля на завданнях вищого рівня, які вимагають людського втручання і підвищують ефективність бізнесу.

Де б люди не знаходились, повторюючи один і той же ручний процес знову й знову, цей час зазвичай краще витратити на інше. Повторювані фінансові операції і бізнес-процеси пропонують чудовий приклад можливостей, якщо організації можуть скористатися перевагами автоматизації, аби виконувати ті завдання, які передбачають лише набір рухів.

Зменшуючи потребу в людському втручанні, автоматизація дозволяє організаціям значно знизити внутрішні витрати на надання послуг. Це може збільшити маржу прибутку без необхідності збільшувати погодинну ставку на конкурентному ринку. До того ж автоматизація підтримує здатність до масштабування, збільшуючи продуктивність, скорочуючи час виконання завдань, зменшуючи кількість помилок і поліпшуючи якість і все це без необхідності збільшувати штат або збільшувати години для роботи на добу.

За даними Gartner, коли йдеться лише про уникнення людських помилок, автоматизація може заощадити фінансовим відділам 25 000 годин роботи на рік, якої можна було уникнути. Організації, які не автоматизуються, — не використовують можливості значного підвищення ефективності.

Автоматизація — це потужний бізнес-інструмент, але не лише для підвищення ефективності і продуктивності. З огляду на загальну картину, автоматизація також дає змогу бухгалтерам витрачати менше часу на підрахунки і більше часу на консультування. Якщо використовувати автоматизацію з метою стратегії, вона дозволяє організаціям розширювати наявні і використовувати нові можливості, а також створювати цінність.

 

ЩО ТАКЕ РОБОТИЗОВАНА АВТОМАТИЗАЦІЯ ПРОЦЕСІВ (РАП)?

Як і впровадження фізичних роботів у виробництво, автоматизація призначена для виконання більшої частини повсякденних складних завдань. Подібно до того, як промислові роботи перейшли від автомобілів точкового зварювання до роботи зі складнішими завданнями, прогрес в автоматизації дозволяє роботизованій автоматизації процесів виконувати бізнес-процеси, які вимагають більшої вправності.

 

ЯК BDO ВИКОРИСТОВУЄ РОБОТИЗОВАНУ АВТОМАТИЗАЦІЮ ПРОЦЕСІВ У СВОЇЙ МЕРЕЖІ?

Як глобальна бухгалтерська і консалтингова компанія, BDO впроваджує власну цифрову трансформацію, у якій РАП відіграє ключову роль. Усвідомивши цінність РАП, BDO дійшла висновку, що ця технологія здатна розширити пропозиції послуг фірми, а також її внутрішні операції.

Протягом шести тижнів BDO розробила перший процес РАП, який безпосередньо створює цінність для бізнесу й сприяє 360-градусному огляду клієнта шляхом перенесення інформації з двох систем до третьої системи.

BDO також використовує РАП для виконання зобов’язань щодо збереження даних. Коли клієнтське досьє закривається в SharePoint, РАП автоматично експортує ці дані як файл Excel для зберігання відповідно до політик збереження даних.

Автоматизоване введення інформації про податкові декларації до податкового програмного забезпечення допомогло BDO розробити бізнес-досвід для рішення Tax Portal, яке нині обслуговує близько 2500 клієнтів. РАП переносить дані між платформами — процес, який раніше виконувався вручну. Це створює додатковий потенціал, оскільки до автоматизації цього процесу деякі команди не могли виконувати роботу під час напружених періодів.

У подальшому BDO розробила концепцію створення внутрішнього потенціалу РАП, яка містить такі компоненти: процеси і управління, управління змінами, а також створення потенціалу та навчання.

Внутрішня автоматизація BDO в Україні включає активне використання продуктів Microsoft 365.Зокрема це активне використання всіма співробітниками SharePoint для збереження файлів і спільної роботи з ними, OneDrive — для збереження інформації та роботи з нею з будь-якого пристрою, Teams — для внутрішньої комунікації, Power BI — для аналізу інформації та побудови інтерактивних звітів.

Також окремі відділи використовують різні SaaS продукти, які допомагають не тільки підвищити ефективність виконання різних завдань, а й створювати цікавіші продукти як для співробітників компанії, так і для потенційних клієнтів. Наприклад, відділ маркетингу використовує платформу Powtoon для створення анімованих відеороликів і Gif-файлів, а відділ перекладу використовує у своїй роботі систему Smartcat, що значно спрощує процес перекладу матеріалів.

Також для налагодження ефективної роботи в компанії використовується хмарний сервіс Bitrix24. Завдяки впровадженню цього рішення в компанії значно прискорився процес обробки лідів, доступ до необхідної інформації можливо отримати в будь-який час доби, налаштована система доступів до інформації. Bitrix24 допомагає в плануванні завдань і спрощує процес взаємодії з клієнтами / потенційними клієнтами компанії.
 

ВИСНОВОК

Роботизована автоматизація процесів дозволяє людям витрачати менше часу на підрахунок і більше часу на консультації. Вона звільняє від повсякденних клопотів, пов’язаних з проведенням розрахунків, перемішуванням документів та іншими простими повторюваними завданнями. Натомість працівники можуть інвестувати час у більш цінні завдання, які потребують людського втручання і забезпечують більшу цінність для бізнесу.

Унаслідок цього РАП діє як потужний чинник підвищення ефективності, надаючи людям більше часу в день, і звільняючи їх, аби витратити цей час продуктивніше.

Збільшення потенціалу й поліпшення якості з одночасним скороченням тривалості циклу обробки та внутрішніх витрат на надання послуг — це лише верхівка айсбергу повного потенціалу РАП. Вона також закладає основи для справжньої цифрової трансформації – надає організаціям можливість підвищити потенціал, стійкість, розкрити цінність, використовувати нові можливості і вирішувати завдання, які ще попереду.

Будь ласка, звертайтесь до наших фахівців і дізнайтеся, чим ми можемо бути для вас корисні.