Цей сайт використовує файли cookie, щоб надати вам швидше реагування та обслуговування, що персоналізується. Будь ласка, прочитайте нашу ПОЛІТИКУ КОНФІДЕЦІЙНОСТІ для отримання додаткової інформації про файли cookie, які ми використовуємо, і про те, як їх видалити або заблокувати.
  • Європейський огляд BDO: Забезпечення лідерської позиції в 2025 році
Публікація:

Європейський огляд BDO: Забезпечення лідерської позиції в 2025 році

11 лютого 2020

Як європейські бізнес-лідери реагують на нестабільність ринку з метою отримати конкурентну перевагу
 

Європейський бізнес опинився в складній макроекономічній ситуації. За останні 5 років європейська економіка зростала в середньому менше 2% на рік. Середньостроковий прогноз полягає в незначному зростанні ВВП у розмірі всього 1,4% на рік у 2020 та 2021 роках.

Але як бізнес буде продовжувати процвітати й розвиватися? Згідно з дослідженням BDO, європейський бізнес все ще має амбітний план зростання, роблячи ставки на трансформації.

Брюсель, 10 Лютого 2020: в BDO провели дослідження серед 215 лідерів бізнесу, які базуються на семи європейських ринках*, за результатами якого можна побачити, що європейський бізнес має значні плани на зростання, незважаючи на зовнішні виклики.

* Бельгія, Данія, Німеччина, Італія, Норвегія, Іспанія та Великобританія

 

5 КЛЮЧОВИХ ВИСНОВКІВ

П'ять основних висновків підтверджують, що європейський бізнес має бути готовий до нестабільної ситуації, яка нині є частиною життя. 

 

Генеральний директор BDO в регіоні ЄБСА (Європа, Близькій Схід й Африка), Тронд-Мортен Ліндберг зауважує: «Очікується, що бізнес-лідери будуть керувати новими викликами, такими як нові технології, а також майбутнім робочим планом, екологічними питаннями й стійким розвитком. Зі зменшенням кількості природних ресурсів необмежений економічний розвиток вже не здається можливим, як передбачалося раніше. А покоління Y — талановиті працівники майбутнього, зокрема, очікує, що тема сталого розвитку буде розглядатися шляхом переговорів»

 

ТРИ СТРАТЕГІЧНІ СФЕРИ ІНВЕСТИЦІЙ ДЛЯ РОЗБЛОКУВАННЯ ЗРОСТАННЯ: ТАЛАНТ, ТЕХНОЛОГІЯ ТА ІННОВАЦІЇ

Керівники бізнесу усвідомлюють необхідність збереження динамічного відчуття підприємництва й швидкого реагування на нові можливості ринку. Таким чином, те, як бізнес прагне розвиватися, спричинило революцію талантів, технологій та інновацій продуктових лінійок — трьох пріоритетних галузях інвестицій та трансформацій, і тому лідери усвідомлюють, що це сприятиме їхньому майбутньому успіхові.

Тронд-Мортен Ліндберг продовжує: «Якщо талант є пріоритетною сферою інвестицій, важливо, щоб ми чітко розуміли всі відмінності поколінь, а також очікування нового покоління від роботодавців, завдяки чому, кожен працівник, незалежно від віку, буде відчувати себе залученим в процес. Співробітники шукають мету та сенс, і, зокрема, молоде покоління хоче бачити підвищення ефективності завдяки діджиталізації та технологіям. Так само вони очікують, що ці вигоди будуть вкладені в поліпшення балансу між роботою і особистим життям, і в заходи щодо сталого розвитку та клімату, а також забезпечення рівності».

 

МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ТРАНСФОРМАЦІЙ

Для виконання своїх амбітних планів на найближчі п’ять років керівники бізнесу, які брали участь в опитуванні, передбачають зміни в своїх бізнес-процесах та внутрішніх функціях. 54% опитаних заявили, що трансформаційні зміни будуть потрібні в межах ІТ та технологічних функцій. Сфери значних змін відповідають пріоритетам їхнього бізнесу, такими як досягнення темпів зростання за рахунок пропозицій діджиталізації та інновації стосовно товарів і послуг. Європейські бізнес-лідери визнають, що бізнес, зазвичай, більше не буде виграшною стратегією для досягнення динамічних прагнень щодо зростання. Натомість потрібні реальні зміни для переосмислення взаємин із замовниками, роботодавцями та іншими зовнішніми партнерами.


НЕ БІЙТЕСЯ БУТИ СМІЛИВИМИ

Генеральний директор BDO ЄБСА Тронд-Мортен Ліндберг підсумовує: «Для вирішення багатьох завдань лідер має наважитися ставити сміливі запитання і бути готовим створити культуру, яка заохочує інших задавати подібні сміливі питання як у компанії, так і за її межами. Він має свідомо активувати різні групи зацікавлених сторін. Вони мають долучити і вислухати неупереджені думки і пропозиції нового покоління. Такий зворотний зв'язок, безсумнівно, призведе до цікавих дебатів і принесе реальну додаткову користь, наприклад, свіжих ідей».

Відповіді під час опитування допомогли BDO визначити 10 ключових питань, які лідери бізнесу мають розглянути і обговорити, щоб допомогти компаніям бути лідерами на ринку. Ці 10 важливих питань можна знайти на сторінці 21 цього звіту.