Публікація:

Переосмислення Трансфертного ціноутворення | Реагування | Відновлення | Впровадження

26 травня 2020

Ласкаво просимо до перегляду першого видання статей BDO з Трансфертного ціноутворення (ТЦ). У цій серії наші фахівці з ТЦ нададуть вам своєчасну інформацію про поточні проблеми цієї сфери. Ми розповімо вам про глобальні перспективи і висвітлимо події в податкових, судових та інших державних органах та ОЕСР. Ми вийдемо за межі формальностей, щоб зосередитися на тому, як ці події впливають на ТЦ і ваш бізнес. Крім того, ми розглянемо, як поточні економічні і політичні умови можуть вплинути на структуру й політику вашого ТЦ.

Нині руйнівна глобальна пандемія коронавірусу  чинить безпрецедентний вплив на економіку в усьому світі. Таким чином, перша серія наших статей присвячена тому, як пандемія впливає на всі аспекти глобального бізнесу:  від задоволення сьогоднішніх потреб у готівкових коштах до наслідків цього впливу на попит. Все це може мати безпосередні та глибокі наслідки для ТЦ, включно з наданням  наявної застарілої політики.

 

Про керівний принцип Rethink від BDO

 

 

Реагуйте, щоб вижити

Нині багато компаній знаходяться в режимі виживання, реагуючи на поточну кризу, щоб захистити бізнес. Ми починаємо нашу серію публікацій, яка допоможе вам зрозуміти, як трансфертне ціноутворення впливає на виживання в ці непевні часи. Увага буде приділена управлінню коштами, підприємствам з низьким рівнем ризику, конкретним питанням трансфертного ціноутворення, які пов'язані з роялті і платою за послуги, а також особливим проблемам, пов'язаним з методологією розподілу прибутку і витрат в нинішніх економічних умовах.

Після цього ми розглянемо, що саме потрібно компаніям, які прагнуть відновлення і нормалізації, для забезпечення адаптаційної стійкості. У цьому контексті ми обговоримо значення «витягнутої руки»: як ви адаптуєте політику трансфертного ціноутворення до нової економічної реальності? Коли доречно ділити збитки між філіями? Які особливі проблеми з документацією слід враховувати компаніям?

І, нарешті, які міркування з трансфертного ціноутворення слід враховувати, коли компанії починають впроваджувати переваги і процвітають? Чи є можливості для кращого управління інтелектуальною власністю? Чи потрібно переглядати ланцюжки поставок з метою аутсорсингу в ближнє зарубіжжя або звільнення працівників важливих функцій? Як можна узгодити аномалії періоду Covid-19 з довгостроковими ТЦ стратегіями компанії? Все це і багато іншого буде розглянуто в наступних статтях.

Крім Covid-19, однак, існує багато інших проблем та ініціатив щодо трансфертного ціноутворення. Можливо, трохи повільніше, ніж раніше, але ОЕСР просувається вперед у розробці нової міжнародної податкової парадигми для цифрового бізнесу. Все більше і більше країн розглядає (і вводить) односторонні податки на цифрові послуги. Сполучені Штати тільки-но випустили нове керівництво щодо передової практики ведення документації  ТЦ. ОЕСР опублікує звіт про стан звітності по кожній країні, вперше введений 2016 року. Бразилія рухається в напряму приєднання до ОЕСР і тим самим введе суттєві зміни до своїх правил трансфертного ціноутворення. Суди у всьому світі будуть продовжувати виносити рішення в справах про трансферне ціноутворення та встановлювати прецеденти. Майбутні статті висвітлять  те, як кожна з цих подій і багато іншого впливатиме на ваші трансфертні ціни.

На цьому тижні наша публікація стосується взаємодії трансфертного ціноутворення та дій з управління грошовими коштами, які компанії проводять для реагування на Covid-19. З одного боку, ТЦ може бути механізмом, за допомогою якого можна реалізувати стратегії управління грошовими коштами; з іншого боку, вимоги щодо ТЦ можуть обмежувати ступінь використання цих стратегій. Як завжди, проблема трансфертного ціноутворення підтримує цей баланс.

 

Оригінальний матеріал на BDO Global