• Група BDO закріпила лідерство серед аудиторів лістингу AIM

Міжнародна група BDO збільшила кількість клієнтів серед компаній з лістингом на AIM до 145, закріпивши свою лідируючу позицію серед аудиторів лістингу.

30 серпня 2018

BDO лідирує за кількістю клієнтів на AIM в категоріях нафтогазового сектора і побутового обслуговування і поліпшила позиції в кількості клієнтів, в сферах промисловості і охорони здоров'я.

AIM - альтернативний майданчик LSE (Лондонській фондовій біржі), вимоги якої трохи нижче в порівнянні з основним майданчиком, на даний момент виглядає однією з найбільш перспективних для розміщення українських компаній в майбутньому.

За словами директора компанії BDO Корпоративні Фінанси Андрія Боренкова до 2011 року українські компанії найчастіше вибирали для розміщення Варшавську фондову біржу з ряду причин: ментальна близькість, менші вимоги до капіталізації (розміру компанії) і найголовніше - високий попит з боку пенсійних фондів після проведеної пенсійної реформи. На жаль, після різкого зниження вартості активів в 2011 році Польща посилила вимоги до інвестицій пенсійних фондів, що різко скоротило кількість IPO на Варшавській фондовій біржі: в 1 півріччі 2018 року було всього 5 нових розміщень із середньою сумою залучення близько 60 млн. Євро.

Андрій Боренков зазначає, що в першому півріччі 2018 року на AIM пройшло 32 нових розміщення з середньою сумою залучення близько 40 млн. євро. При цьому потрібно розуміти, що на AIM досить великий розкид компаній по капіталізації: тут присутні компанії з капіталізацією менше мільйона євро і компанії, капіталізація яких перевищує 5 млрд. євро. Це відрізняє альтернативний майданчик від основної, для якої потрібно розмір і ліквідність: зазвичай обговорюється, що нормальне розміщення на основному майданчику LSE має становити хоча б 80-100 млн. євро, тобто капіталізація компанії на момент розміщення повинна бути не менше 250-300 млн . євро (що, звичайно, під силу дуже невеликій кількості українських компаній).

«Попереду ще багато невідомого: Brexit, вибори в Україні, подальший розвиток української економіки і результативність проведених реформ, однак в разі стабілізації і подальшого зростання ми очікуємо, що перші розміщення (в першу чергу на AIM) можуть початися вже протягом декількох років після виборів і досвід BDO на цьому майданчику буде вкрай корисний новому емітенту », - зазначає Андрій Боренков.
 

{% if (CurrentDocument.DocumentUrlPath.Contains("services")) { %} {% } |(user)Yaroslav|(hash)c1b4fe3e9885174b44cfecf59c64129e0d947a9de79b6f847db4071c1c3ebc6c%}