Для успішного проведення аукціону з приватизації АТ «ОГХК» потрібні додаткові гарантії для захисту інвесторів

28 жовтня 2021

Радник і Фонд держмайна провели ґрунтовну підготовчу роботу з приватизації АТ «ОГХК», і разом з міжнародними офісами BDO International провели комунікації з понад 100 міжнародними стратегічними інвесторами та інвестиційними фондами.

29 потенційних інвесторів, з яких 16 іноземні, цікавилися активом і підписали договір про конфіденційність.

Більшість з них відмовились від участі в аукціоні не лише через брак часу на проведення Due Diligence, проходження процедур погодження у своїх корпораціях, але через інвестиційні ризики в Україні.

Протягом проведення Дью Ділідженсів щодо АТ «ОГХК» з боку інвесторів, відбувалися втручання правоохоронних органів у господарську діяльність ОГХК, блокування роботи головного офісу компанії, виявлялися ризики судових процесів тощо.

АТ «ОГХК» один з найбільших у світі виробників титанової сировини, що має 4% світового ринку і входить в Топ-10 у світі за обсягами виробництва, є лідером з випуску ільменітового, рутилового та цирконового концентратів в Україні та Європі — та є привабливим для міжнародних інвесторів.

Протягом підготовки компанії до приватизації та до аукціону відбувалося поліпшення показників АТ «ОГХК»:

  • отримано нові й подовжено наявні ліцензії на вивчення та розробку титанових родовищ, серед яких спецдозвіл на розробку Малишевського родовища на 20 років;
  • запаси Вільногірської філії АТ «ОГХК» збільшено майже у 2 рази;
  • об'єм реалізації продукції за 9 місяців 2021 року склав 3,05 млрд грн, при аналогічному показнику 2,08 млрд грн у 2020 році - таким чином зростання становило 147%;
  • продукція компанії тепер продається прозоро на електронних аукціонах і з процедурою перевірки контрагентів;
  • знято гриф секретності з інформації щодо сировинних запасів компанії, яка є необхідною для проведення оцінки підприємства з боку потенційних інвесторів.

 

Усе це дозволило збільшити стартову ціну цього об’єкта великої приватизації з 2,1 до 3,7 млрд грн і зацікавити міжнародних інвесторів.

Необхідно утримати зацікавленість репутаційних міжнародних інвесторів, які, у випадку успішної приватизації АТ «ОГХК», принесуть мільярди гривень прямих надходжень до державного бюджету й додаткових інвестицій в розвиток компанії.

На підставі звернень міжнародних інвесторів ми, як радник з приватизації АТ «ОГХК», звернулися до Уряду України про необхідність надання гарантій щодо захисту майбутніх інвестицій для учасників аукціону з приватизації АТ «ОГХК».

 

Компанія ТОВ «BDO Корпоративні Фінанси», спеціалізується на угодах M&A, залученню фінансування та стратегічному консалтингу, разом з ТОВ «БДО» та ТОВ «БДО Консалтинг» в Україні входить до міжнародної мережі BDO International. В 2020 році BDO International зробила та приймала участь в більш ніж 1500 транзакціях M&A на суму близько 83,5 млрд доларів та згідно з рейтингом PitchBook стала № 1 у світі серед M&A радників.

BDО в Україніпровідна аудиторсько-консалтингова група, учасник 5-го в світі міжнародного об'єднання незалежних аудиторських і консалтингових компаній. Компанія надає широкий спектр послуг з аудиту, реструктуризації бізнесу, бізнес- та ІТ-консалтингу, кібербезпеки, автоматизації бізнес-процесів, податкової та юридичної практики, бухгалтерського аутсорсингу, оціночної практики, стійкого розвитку та інше. Близько 200 співробітників працює в офісах компанії, розташованих у Києві та Дніпрі.

BDО International має понад 1650 офісів у 167 країнах світу, із загальним обсягом реалізації в 10,3 млрд доларів в 2020р.