• Блокчейн в державному секторі
Публікація:

Блокчейн в державному секторі

26 серпня 2020

BDO провела міжнародне опитування про використання технології блокчейн (Blockchain) в державному секторі. Ми опитали 250 керівників вищої ланки в секторі державного управління, муніципальної адміністрації, а також в сфері охорони здоров'я і соціальних послуг, в результаті чого були отримані дуже цікаві результати.

У той час як 56% респондентів вважають, що державний сектор буде використовувати технологію блокчейн, 44% заявили, що в даний дуже багато невизначеності щодо самої технології.

Однак респонденти погоджуються з тим, що існує велика потреба в навчанні та регулюванні щодо питань блокчейн, і останні дослідження також вказують на те, що технологія стає все більш прийнятною для державного управління. Наприклад, в Естонії блокчейн є основою програми e-Estonia, яка об’єднує державні послуги через єдину цифрову платформу.

Незважаючи на ці багатообіцяючі зміни, далеко не всі організації сьогодні мають практичний досвід роботи з цією технологією і замість цього впроваджують інші цифрові технології, які, на їхню думку, є більш доступними.

У цей пост-COVID час, коли багато організацій державного сектору будуть переглядати свою цифрову стратегію, вибір між Blockchain та іншими технологіями стане дуже важливим рішенням. Наші експерти BDO з цифрових технологій можуть запропонувати кращі можливі варіанти і допомогти у прийнятті правильного рішення.

Основні висновки:

  • Технологія Blockchain має безмежний потенціал для державного сектору.
  • Швидке зростання технології Blockchain може зіграти життєво важливу роль в розвитку державного сектору
  • 64% респондентів демонструють свою відкритість до інноваційних рішень, а 57% вважають, що державний сектор буде використовувати потенціал технології Blockchain.
  • Результати показують, що багато команд вже розподіляють бюджети на тестування використання Blockchain.
  • Про позитивну тенденцію в державному секторі свідчить відсоток випадків використання і загальне ставлення до технології Blockchain.
  • Кожна технологія, будь то лідер ринку або новачок, має свої переваги і загрози. Понад 70% респондентів впевнені в тому, що Blockchain поліпшить можливість відстеження даних.
  • Ми розглядаємо Blockchain як засіб, що дозволяє вийти на абсолютно новий рівень обміну інформацією, як всередині, так і між галузями.
  • 80% респондентів вважають, що відсутність регулювання Blockchain є найбільшою перешкодою для впровадження блокчейн.

Матеріал на англійській мові.

 

Джерело BDO Global